Skocz do zawartości
Nerwica.com

dzieńdobrywieczór wszystkim


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

chciałam się przywitać z Wami...napisałam już kilka postów, ale nie przedstawiłam się. w ramach zajmowania sobie czasu czymś zupełnie innym niż nauką do egzaminu, postanowiłam właśnie to zrobić:D

 

a więc - jestem z Krakowa, a trafiłam na forum ot tak sobie szukając informacji o depresji w necie. długo wzbraniałam się przed tym (w zasadzie nadal nie wiem czy to depresja(?)), by przyznać że mam jakiś problem ze sobą. do tej pory się wstydzę, że chodzę do psychologa...a wizyty u psychiatry to już w ogóle masakra, nikt ze znajomych o tym nie wie...podobnie jak o farmakoterapii którą zaczęłam. myślę, że powiedzieliby że przesadzam, że przecież są gorsze problemy...nie zrozumieli by bo nie wiedzą jak naprawdę się czuję.

 

wiele z tego co mnie ogranicza w życiu (niska samoocena, brak wiary w siebie, pesymizm, poczucie bezsensu działań i braku perspektyw, nieumiejętność poczucia się pewnie w jakimkolwiek związku, pogubienie we własnej tożsamości, strach przed przyszłością) wcześniej wydawało mi się częścią mojego charakteru, ale stwierdziłam w końcu, że mam dość czucia się w ten sposób i o ile można zmienić w sobie cokolwiek, choć odrobinę na przód ruszyć, to chcę to zrobić. nie spodziewałam się, że będzie to proste...ale nie spodziewałam się też że terapia będzie działać tak jak działa...co oznacza, że nie działa wcale:P ale nadal będę próbować.

 

tutaj jestem, żeby poczytać o tym jak czują się inni, popytać, porównać doświadczenia, czasami podołować wspólnie...witam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×