Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie mi, nie wiem co robić....


gość123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak każdy na tym forum, mam duży problem. Zaczęło się od nerwicy. Polega on na tym, iż robię różne rzeczy bez swojej woli, np. boję się tego, że mam raka. Z jednej strony jestem przerażony, z drugiej jakby coś mnie zmusza do tego, żeby szukać nowych objawów które po przeczytaniu jeszcze bardziej mnie przerażają. Boję sie, że jestem opętany. Boję się jak cholera, ale mimo woli czytam o tym jeszcze więcej, czego jeszcze bardziej się boję. Natrafiłam gdzieś na wzmiankę o OObe. Wystraszyłem się, że może mi się coś takiego przytrafić bez mojej kontroli, lecz mimo to czytałam coraz więcej. Boję się, że mogę mieć jakieś zdolności paranormalne, i mimo mojego przerażenia, bez mojej woli czytam ile się da w necie.Tak samo boję się tego, że zrobię coś bez swojej woli. Kiedyś rozmwialiśmy o samobójstwach. Jednocześnie mnie to przerażało, z drugiej strony coś ciągnęło, żeby to zrobić. Boję się, że będzie mnie ciągneło, żeby robic te rzeczy, których się panicznie boję, np. pchać się do tych wszystkich zjawisk paranormalnych. Przeraża mnie to wszystko. Nie wiem jak to powstrzymać. W dodatku to lista moich lęków. Strach przed:

-chorobą

-opętaniem

-tym, że mam nadprzyrodzone zdolności

-zjawiskami nadprzyrodzonymi

-schizofrenią

-przestepczością,pedofilią w internecie

-przestępczością i porwaniami w świecie realnym, co skutkuje unikaniem wyjść z domu i kontrolach młodszego brata

...jakbym sobie coś przypomniał, to jeszcze dopiszę. Proszę, pomóżcie mi, bo psychologa mam dopiero za miesiąc, a ja już nie wyrabiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię pocieszyć tylko tak że; masz typowe objawy nerwicy lękowej.Dopuki się bojisz tych rzeczy a nie podniecaja Cię czy fascynują to Ci nie grożą.Ja sie zjawiskami paranormalnymi czy Obe interesuje od długiego czasu i mialem w tym dobre wyniki tylko wtedy gdy byłem bardzo wyluzowany i sie tego nie bałem.Więc spokojnie, nic Ci nie grozi :-)To tylko nerwica, staraj się myśleć o czyms innym, o czymś co Ci sprawia przyjemność(mimo że wiem jak cholernie ciężkie to jest w tym stanie, ale możliwe).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Nawet nie wiesz, jak mi pomogłeś. Z nerwicą można kompletnie zwariować...

 

I tu się bardzo mylisz. Ja mam bardzo podobnie do Ciebie z tymi objawami które wypisałeś, ale uwierz mi. Chociaż niewiadomo jak mocno chciałbyś/bałbyś się itd, to i tak nie stanie Ci się nic z twoich powyższych lęków;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×