Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki + alkohol. Podwyższone alt wątroby.Czy mogłem uszkodzić wątrobe lub coś innego?


Merl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o porade i wyrazenie zdania.

Leczę się farmakologicznie od kilku lat. Przymuje regularnie ssri(fluoksetyna w maksymalnej dawce)+neuroleptyk(promazyne)+pregabaline+propranolol. Zdarzyło mi się wypić około 200ml wódki w sylwestra ale i mniejsze ilości podczas innych "okazji". Czy mogłem sobie coś uszkodzić trwale?

Mam podwyższone alt wątroby.

Edytowane przez Merl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Merl napisał(a):

Proszę o porade i wyrazenie zdania.

Leczę się farmakologicznie od kilku lat. Przymuje regularnie ssri(fluoksetyna w maksymalnej dawce)+neuroleptyk(promazyne)+pregabaline+propranolol. Zdarzyło mi się wypić około 200ml wódki w sylwestra ale i mniejsze ilości podczas innych "okazji". Czy mogłem sobie coś uszkodzić trwale?

Mam podwyższone alt wątroby.

alt masz od lektów podwyzszone, 200mg na pewno od razu takich akcji nie zrobi , to na pewno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AnnoDomino34 napisał(a):

alt masz od lektów podwyzszone, 200mg na pewno od razu takich akcji nie zrobi , to na pewno:)

A to nie jest tak że alkohol z lekami polączone tworzą tak jakby trucizne dla wątroby? Coś w stylu trujących grzybów..

Edytowane przez Merl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Merl napisał(a):

A to nie jest tak że alkohol z lekami polączone tworzą tak jakby trucizne dla wątroby? Coś w stylu trujących grzybów..

 

16 godzin temu, Merl napisał(a):

A to nie jest tak że alkohol z lekami polączone tworzą tak jakby trucizne dla wątroby? Coś w stylu trujących grzybów..

absolutnie nie, chyba że byś pił non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×