Skocz do zawartości
Nerwica.com

Błędna diagnoza schizofrenii / Zmiana diagnozy i cofnięcie / Czy możliwe?


poszkodowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zachęcam pisać
.....................................................................................................................................

jak jest jak chcę zmienić diagnozę?

żaden psychiatra podobno tego nie zrobi, bo jakby pacjent coś zrobił,

po tym jak mu cofną schizofrenię to odpowiadałby taki lekarz przed sądem.

z taką opinią się spotkałem...
.....................................................................................................................................

Czy są tu osoby, które leczyły się kilka lat i później udało się zmienić?

Ma ktoś informacje czy są możliwości zmiany rozpoznania. Ciężko z tym?
.....................................................................................................................................

Ogólnie temat przeznaczony dla wszystkich,

którzy zostali błędnie zdiagnozowani lub udało im się z tego wyjść.
.....................................................................................................................................

Jeśli nie posiadasz tu konta, a czytasz, załóż i dołóż cegiełkę.

Każde słowo na wagę złota "też mam z tym problem", "taka sama sytuacja",

"miałem podejrzenie kilka lat temu".
.....................................................................................................................................

Zachęcam gorąco do dyskusji!

Każda literka związana z tematem się liczy i jest pomocna.

 

Edytowane przez poszkodowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie może być zmienione. Pacjent może nie zgadzać się z daną diagnozą. Dobrym pomysłem było by zgłoszenie się do szpitala psychiatrycznego na oddział diagnostyczny, ale żeby się dostać na taki oddział, to trzeba mieć skierowanie od lekarza psychiatry. Też niektórych zaburzeń psychicznych nie da rady zdiagnozować "na oko". Co do schizofrenii się nie wypowiem, ale bywa ona mylona z wieloma innymi zaburzeniami podobno. 

 

U mnie niemal wszyscy lekarze podejrzewają tylko zespół Aspergera, choć mam jeszcze trzy inne diagnozy, z których z jedną zgadzam się dużo bardziej niż z zespołem Aspergera, ale na tą chwilę nie jest ona uznawana oficjalnie przez lekarzy, bo nie miałem robionych dokładniejszych badań na nią, dlatego nie można jej przez to potwierdzić do końca. Będę szedł na oddział diagnostyczny, mam skierowanie od lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ujmę to tak. Warto byś poszedł na oddział otwarty psychiatryczny by ją potwierdzić czy wykluczyć. Ja akurat mam potwierdzoną schizofrenię paranoidalną, wcześniej miałem zaburzenie schizotypowe. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×