Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moje OCD - prośba o pomoc


Bultar22

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Vizyo napisał(a):

Przecież odpowiedziałem na pytanie bo Depers wie o mnie i koledze przecież wyraźnie napisałem że u mnie jest terapia a u kolegi farmakoterapia.

Odpowiedziałeś o sobie jednym słowem i z dupy przeszedłeś do kolegi, chociaż nikt o niego nie pytał. O to mi chodzi.

Zakochany jesteś w tym koledze czy co, że tak ciągle do niego wracasz? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Odpowiedziałeś o sobie jednym słowem i z dupy przeszedłeś do kolegi, chociaż nikt o niego nie pytał. O to mi chodzi.

Zakochany jesteś w tym koledze czy co, że tak ciągle do niego wracasz? 🤣

To nie nasza sprawa raczej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Odpowiedziałeś o sobie jednym słowem i z dupy przeszedłeś do kolegi, chociaż nikt o niego nie pytał. O to mi chodzi.

Zakochany jesteś w tym koledze czy co, że tak ciągle do niego wracasz? 🤣

Nie po prostu kolega jest w cięższej sytuacji niż ja i piszę o nim gdyż on się wstydzi pisać na forum o swoich problemach i ja jestem tu po to by mu pomagać. Jest moim przyjacielem od dzieciństwa chyba proste, że martwię się o niego prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 21:09, ToddPL napisał(a):

Twój terapeuta gada głupoty, bo OCD jest endogenne, a nie psychogenne. Ja bym na twoim miejscu zrezygnował z niego. W dodatku nie wiem czy w twoim przypadku terapia ma jakikolwiek sens.....

 

Zrezygnuj rzeczywiście ze specjalisty i terapii, ale tylko w wypadku, jeśli chcesz zaufać jednemu przypadkowemu uczestnikowi forum.

Żeby przekonać się czy terapia ma sens, najlepiej ją przejść, a jeżeli nie pomaga, zawsze można poszukać innego terepety i innego nurtu. Z tego co wiem, są różne teorie na temat źródła newricy natręctw, a rokowania nie są jednoznaczne. Są ludzie, którym terapia nie pomaga i tacy, którzy odczuwają znaczną poprawę. 

W dniu 24.08.2023 o 13:50, Bultar22 napisał(a):

Są to tak dziwne sprawy jak na przykład palę fajkę i mam myśl spal 2,4,6,8 czyli liczby podzielne przez 2 albo lęk który męczy mnie całe dnie nawet tygodnie gdy tego nie zrobię.

  Skoro Cię męczy lęk, to może pomógłby lek przeciwlękowy, np. pregabalina, która jest zdaniem wielu osób jednym z lepszych leków antylękowych. Lęk jest istotnym czynnikiem w nerwicy i natręctw, więc uderzenie w niego może wiele poprawić. 

 

W dniu 26.08.2023 o 07:15, DEPERS napisał(a):

Dokładnie, samo SSRI może zlikwidować lęk, ale tworzenie myśli hamuje się neuroleptykami

 Jak również umysłem, który jest źródłem myśli, bardziej tradycyjna metoda ;) Oczywiście tworzenie określonych myśli, które można zastąpić innymi, a nie zupełne zahamowanie myśli - bo zawsze będziemy myśleć. 

 

W dniu 25.08.2023 o 17:20, Bultar22 napisał(a):

 

 

Dlaczego nic na mnie nie działa i to cholerne OCD nie chce mi odpuścić jak innym ludziom. Tylko ciągle trzyma mnie w ryzach mimo leków i terapii aktualnie biorę paroksetynę w dawce 20mg będziemy zwiększać do 40 ale czy coś to da wątpie.

 

 

Innym ludziom też tak łatwo nie odpuszcza, nieraz trwa to wiele lat. U mnie jakieś 15. 

Edytowane przez refren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, refren napisał(a):

Jak również umysłem, który jest źródłem myśli, bardziej tradycyjna metoda ;) 

W zaburzeniu typu OCD ciężko jest siłą woli zastępować myśli które się same narzucają, ale przy pomocy leków jest łatwiej te szlaki przezbrajać i powoli zmniejszać dawkę leków, żeby zobaczyć czy stan jest stabilny bez nich. No, ale jak ktoś niedoświadczony, to musi zdać się na lekarza , który dobrze zna przypadek pacjenta . No i trzeba wszystko dokładnie opowiadać ze wszystkimi szczegółami i reakcją, wtedy jest łatwiej leczyć i postawić trafną diagnozę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×