Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to normalne?


bwrobel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałem zapytać czy przy nerwicy natręctw normalna jest niechęć do innych ludzi? Mam tak i nie jest to niczym uzasadnione. Dotyczy to nawet ludzi, którzy są mi życzliwi. Wyszukuje w pamięci jakieś negatywne zdarzenia czy sytuację i pielęgnuje w sobie niechęć do różnych osób, jakbym się tym karmił.

 

W życiu idzie mi dobrze, pod kątem zawodowym i prywatnym. Mimo wszystko, nie potrafię cieszyć się z sukcesów innych. Chciałbym, aby inni mieli gorzej ode mnie. Wręcz w duchu cieszę się z ich porażek (choć tego oczywiście nie okazuje ani się sam do nich nie przyczyniam). Nie potrafię inaczej, choć może bym chciał. Mogę zmienić nastawienie i sobie wmówić, że jest inaczej, ale będzie to sztuczne, zwłaszcza przed sobą samym.

 

Dziwi mnie, bo irytują mnie dzieci znajomych, zwłaszcza gdy widzę w nich podobieństwa do tych znajomych. Dotyczy to nawet najlepszego przyjaciela - podobieństwa do niego u dzieci jakoś mnie irytują i te dzieci są dla mnie denerwujące. Nie jest to jakaś ogólna niechęć do dzieci, bo w przypadku obcych dzieci tak nie mam, a dla swojego to w ogóle zrobiłbym wszystko.

 

Chciałem spytać czy ktoś z Was ma albo miał coś podobnego. Ja bardzo chciałbym być życzliwy dla innych, cieszyć się z ich sukcesów, ale zwyczajnie nie umiem. Czasem staram się to przełamać, ale na pokaz zawsze i tak muszę się cieszyć, choc w duchu nie.

 

Pewnie po części wynika to z zazdrości i chęci bycia lepszym od innych, ale proszę o sugestie i wszelkie porady, jak sobie z tym radziliście, itp.

 

Dziękuję z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bwrobel napisał(a):

Ale skąd to się w takim razie wzięło? W jaki sposób można zmienić charakter?

Myślałem, że to może być związane z nerwica, bo czytałem gdzieś, że osoby miały w sobie nieżyczliwość dla innych.

Ja jestem socjopatą i wcale mi to nie przeszkadza, bo będąc milusińskim musiałbym udawać, a nie mam zamiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×