Skocz do zawartości
Nerwica.com

skutki depresji


niepocieszona

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem tu nowa.

Chciałam poprosić o pomoc. 

Przez wiele lat zmagam się z depresją. W tej chwili czuję, że powoli pojawia się jakieś światło w tunelu.

Mam wielki problem. Przez lata depresji ogromnie zaniedbałam swoje zęby. Mam paniczny lęk żeby teraz coś z tym zrobić, bo je się reakcji dentysty, boje się że jest tam bardzo źle.

Macie może jakiś sprawdzonych dentystów w Małopolsce, którzy podejmują się trudnych tematów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam Ci się wybrać do dentysty. Efekty będą Cię motywowały do kolejnych odwiedzin. 

Też miałam problemy z zębami. Nie nauczono mnie w domu jak o nie dbać. Jak już zarobiłam swoje pierwsze sensowne pieniądze, w wieku 25 lat zaczęłam leczenie dentystyczne i ortodontyczne. Nosiłam aparat stały przez 3 lata, zmieniłam szare plomby na takie w kolorze zębów, wyleczyłam dziąsła. Dziś uwielbiam się uśmiechać. I Tobie też polecam!

Niestety nie mam nikogo z Małopolski do polecenia, gdyż jestem z innego województwa. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś boryka się z depresją, wycieczka w jakieś ciekawe miejsce może być dobrym sposobem na oderwanie się od codzienności i zrelaksowanie. Ja blisko siebie mam Bieszczady, staram się raz na jakiś czas zrobić jakiś wypad. A jeśli ktoś nie jest do końca przekonany przedstawiam kilka bieszczadzkich sugestii na wycieczki, które mogą pomóc poprawić nastrój i przynieść ulgę:

(Dla wszystkich z Podkarpacia i nie tylko)

  • Spacer po lesie - Bieszczady to piękne lasy, które kryją w sobie wiele pięknych krajobrazów i dzikie zwierzęta. Spacer po lesie jest dobrym sposobem na odprężenie i uspokojenie się. Można wziąć ze sobą książkę lub aparat fotograficzny i odpocząć na łonie natury.
  • Kontakt z dziką naturą - Bieszczady słyną z pięknych wodospadów, w których można się też kąpać. Woda w tych wodach jest krystalicznie czysta i ma korzystny wpływ na zdrowie. Kąpiel może przynieść ulgę i pomóc w relaksie.
  • Wycieczka rowerowa - Bieszczady to idealne miejsce na rowerową wycieczkę. Można wybrać się na spokojny przejazd po okolicy i podziwiać piękne krajobrazy. Rower to dobry sposób na poprawę samopoczucia, ponieważ podczas jazdy organizm uwalnia endorfiny, które poprawiają nastrój.
  • Zdobycie szczytu - Wyjście na szczyt góry w Bieszczadach to nie tylko piękne widoki, ale też wyzwanie dla siebie. Osoba z depresją może poczuć się zmotywowana do pokonania własnych słabości i zobaczenia, że potrafi osiągnąć cel. Zdobycie szczytu to też doskonały sposób na zwiększenie aktywności fizycznej, co wpływa pozytywnie na samopoczucie.
  • Wizyta w uzdrowisku - w Bieszczadach jest spore uzdrowisko w Polańczyku, w którym można skorzystać z różnych zabiegów relaksacyjnych i leczniczych. Osoba z depresją może skorzystać z masaży, kąpieli leczniczych lub innych zabiegów, które pomogą jej w odprężeniu i zrelaksowaniu.

Bieszczady to piękne miejsce, które może pomóc w poprawie samopoczucia i przynieść ulgę osobie z depresją. Wycieczki po lesie, kąpiel w źródłach, wycieczka rowerowa, zdobycie szczytu lub wizyta w uzdrowisku to tylko niektóre z wielu możliwości, które oferują Bieszczady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×