Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, a jak wygląda kwestia odstawienia leku? Jak długo po odstawieniu utrzymuję się jeszcze jego działanie.

Ale niestety często to działanie uboczne dłuuugo się utrzymuje. Ja po 2 tyg. przyjmowania (w celach przeciwwymiotnych (sic!)) promazyny miałam światłowstręt (oczu) jeszcze 9-10...miesięcy!:( Akurat zaczynało się lato;p;/. Dlatego się boję, że to przez paroksytynę tak mi ta akomodacja nie chce dojść do siebie (poza tym, ze problemy są też z konwergencją, a to się nawzajem nasila).

 

-- 25 lut 2014, 11:46 --

 

Ale niestety często.

Sorki, miało być - "chyba czasem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dziś zamiennik Seroxatu - Parogen (sama wybrałam go spośród zamienników). Jutro rano zaczynam. Mam nadzieję, że mnie nie potelepie :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dziś zamiennik Seroxatu - Parogen (sama wybrałam go spośród zamienników). Jutro rano zaczynam. Mam nadzieję, że mnie nie potelepie :P

 

Biorę Parogen od samego początku i jakoś mnie nie telepie.

Za to ja zaciskam pasa i jutro wykupuje teraz najtańszy zamiennik - Paxtin. Mam nadzieję, że będzie jak ruski bimber - mocny i uderzy do głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, ja od jutra przechodzę z Seroxatu na Parogen i wcale nie mam nadziei, że mi uderzy do głowy jak ruski bimber :hide: Swojego czasu piłam go nawet sporo...chyba z racji tego, że miałam do niego lepszy dostęp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, najtańszy jest Paroxinor firmy Orion, dostaniesz go w okolicach 4-5 PLN. Ja osobiście biorę Parogen i sobie chwalę.

 

O dzięki, byłem pewny że o Paxtin chodzi. Będę szukał po aptekach, bo mam receptę na 4 opakowania Parogenu, a nie chcę przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce jest napisane, że może. Psychiatra zapytał mnie dziś o krwawienia i o wagę. Powiedziałam, że mam krwawienia podskórne, krwawiące dziąsła i obfite miesiączki, a waga spadła o 4 kg w ciągu 3 miesięcy, na co on, że tak się właśnie dzieje przy paroksetynie i że co jakiś czas trzeba robić morfologię i łykać żelazo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce jest napisane, że może. Psychiatra zapytał mnie dziś o krwawienia i o wagę. Powiedziałam, że mam krwawienia podskórne, krwawiące dziąsła i obfite miesiączki, a waga spadła o 4 kg w ciągu 3 miesięcy, na co on, że tak się właśnie dzieje przy paroksetynie i że co jakiś czas trzeba robić morfologię i łykać żelazo.

 

Zależy od organizmu i dawki, mi np. przy 30mg zwiększa się apetyt i tyję, od października ubiegłego roku do dzisiaj z 78 do 91kg. A z natury miałem szybką przemianę materii i ciężko było mi przytyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przytyłem 4 kg od początku kuracji w październiku, ale przy moim wzroście to niewielki problem.

Na paro nie czuję sytości podczas posiłku. Mogę jeść i jeść i jeść. Ile by nie było nawalone na talerzu, tyle pochłonę.

Dodając do tego lenia, jakiego czuję, nie dziwię się, że waga leci do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak jest u Was z decyzjami takimi życiowymi. Zastanawiam się czy nie wziąć kredytu na mieszkanie. No wiadomo, mam nerwicę i nie wiem czy i kiedy się z niej wyleczę. no ale pracuję już z nią dwa lata i jakoś idzie.

 

Podejmowaliście się większych decyzji, czy raczej zrezygnowaliście ze zbyt dużego ryzyka?

 

Miłego dnia wszystkim,

 

-- 28 lut 2014, 10:44 --

 

Apropo tycia, ja mam +5 i jestem zdania, że składa się na to zwolniony metabolizm, mniej ruchu, apetyt na słodycze. Nie wiem ile kilo na poszczególny czynnik, ale to wszystko wiąże się z paro, no ale nie mam jakieś tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowoo

Ciekawe pytanie.

Nikt nie wie, co nam przyniesie życie. Może jutro już nas nie będzie? Liczy się tylko dzisiejszy dzień i dziś żyjmy tak, żeby zapewnić sobie lepsze jutro.

Nie odkładałbym ważnych decyzji, tylko z powodu nerwicy. Sam zdecydowałem się na drugie dziecko, mam kredyt na 30 lat i staram się żyć normalnie. Na razie daję radę. A co będzie dalej, Bóg jeden wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki_Nerwusik, ja drugie dziecko urodziłam w przerwie między braniem leków,tzn.na początku brałam,ale to już inna para kaloszy.wychowywałam małe dziecko między atakami nerwicy.jestem chora,ale nigdy nie zrezygnowałabym z dzieci,domu,rodziny.zobowiązania pomagają mi w chorobie.daję radę,jak Bóg pozwoli to będzie dobrze.wszystko trzeba przeżyć,choć nie jest lekko :D

 

-- 28 lut 2014, 10:17 --

 

Kupiłam dziś zamiennik Seroxatu - Parogen (sama wybrałam go spośród zamienników). Jutro rano zaczynam. Mam nadzieję, że mnie nie potelepie :P

 

 

podziel się swoimi doznaniami,bo też niebawem chcę przejść na coś tańszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×