Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy każda myśl ma swoją przyczynę?


Merl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zapytać:

1. Czy każda myśl o jakiej w danej chwili myślimy ma swoją przyczynę?

I drugie pytanie:

2. Czy możliwe jest abyśmy nie wzieli tabletki będąc świadomy że już czas by ją wziąć, a potem myśleli że to niemożliwe byśmy wiedząc że trzeba wziąć tabletke jej nie wzieli?

 

Troche pokręcone to drugie pytanie ale jednak ma sens i jest powiązane z tym pierwszym. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Merl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w/w postawione pytanie nie jest łatwe, ale może warto wykonać jakiś telefon do psychologa psychoterapia Olsztyn a nie liczyć na odpowiedź na forum? Na pewno są specjaliści, którzy udzieliliby Tobie dokładnej i rzetelnej odpowiedzi. Na forum jednak może napisać każdy, niekoniecznie poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 22:06, Merl napisał:

Witam.

 

Chciałbym zapytać:

1. Czy każda myśl o jakiej w danej chwili myślimy ma swoją przyczynę?

Myślę że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Gdybym musiał na nie odpowiedzieć to odpowiedziałbym że być może każda myśl ma przyczynę jednak źródła myśli mogą być poza naszą bezpośrednią kontrolą - w podświadomości.

 

Ze względu na skomplikowaną strukturę drugiego pytania pozwoliłem sobie je podzielić na dwie części.

 

W dniu 26.05.2022 o 22:06, Merl napisał:

2. Czy możliwe jest abyśmy nie wzieli tabletki będąc świadomy że już czas by ją wziąć [...]

Oczywiście że tak. Będąc świadomym sytuacji masz wybór co do swoich decyzji.

 

W dniu 26.05.2022 o 22:06, Merl napisał:

[...] a potem myśleli że to niemożliwe byśmy wiedząc że trzeba wziąć tabletke jej nie wzieli?

Tak, takie myślenie jest charakterystyczne dla nerwicy. Mając nerwicę często nie wierzysz sam sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×