Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy mam dwubiegunowość


nik ola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Bardzo chciałabym się dowiedzieć czy jest to możliwe że mam dwubiegunowość.

A więc tak mam nadzieje że nie zostanę źle potraktowana przez wzgląd na mój wiek ponieważ mam tylko 15 lat, jednak mam poważne obawy związane z moim zdrowiem psychicznym,

od ok. 2-3 lat zmagam się z depresją jednak od roku zaczyna to być bardziej poważne,

zaczynam mieć bardzo częste zmiany; cały czas mam wzloty i upadki raz jestem w totalnej euforii a raz mam ochotę po prostu nie wychodzić z łóżka są to częste zmiany więc na początku myślałam że to borderline

ale nie wydaje mi się że jestem aż tak rozchwiana emocjonalnie jest to raczej optymalne więc przypuszczam że mam bardziej hipomanie niż manie, myślałam też ze może jednak to schizofremia i że wymyślam sobie choroby psychiczne ale żadnych innych cech tej choroby chyba nie posiadam.

Z Chad jest inaczej, bardzo często na początku charakterystycznie miałam mocne wybuchy, narzucałam innym swoje poglądy, wykłócałam się z każdym, reaguje agresją gdy ktoś mnie denerwuje nawet nie świadomie, mało śpię, ciągle zmieniam zdanie (myślałam że to okres dorastania ale było to bardzo częste)

 znowu potem rano nie miałam siły wstać, miałam mocne ataki paniki, do dziś nie podoba mi się moje ciało-mam wyrzuty sumienia za każdym razem gdy jem, dużo się nawet do 12h ,mam lekkie drgawki gdy ktoś mnie o coś pyta, stresuję się często (opuszczam przez to szkołę ) moja mobilizacja nie istnieje. 

Generalnie jestem osobą bardzo ciekawską więc już jako dziecko ciągle interesowałam się wszystkim uczyłam się dużo o tym co dzieje się na świecie przez co często czułam się przygnębiona tymi wszystkimi wiadomościami (byłam bardzo wrażliwym dzieckiem) również do 4 klasy podstawówki towarzyszył mi regularny stres co może odziałowuję na mnie właśnie w tej sytuacji.

Wiem że może być to trochę nie zrozumiałe bo wydaje mi się że osoba chora raczej nie myśli czy jest chora czy nie, mam chyba depresje i czasami ubliżam sobie w myślach jednak wiem że jestem w miarę  bystra i umiem zauważyć że coś jest nie tak.

 

Chciałam skonfrontować to z kimś obeznanym w tym temacie bo niestety nie mogę iść do terapeuty bez powiedzenia o tym rodzicom, (nie ufam mojemu pedagogowi szkolnemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nik ola jesteś w zbyt młodym wieku żeby stawiać diagnozy zaburzeń osobowości czy CHAD, bo Twoja osobowość się jeszcze kształtuje. Co do reszty to tylko  psychiatra dziecięcy może się wypowiedzieć.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że jest Ci bardzo trudno poradzić sobie z całym wszechogarniającym stresem, który dezorganizuje Twoje młode życie, utrudnia Ci funkcjonowanie. Zachęcam Cię, żebyś w pierwszej kolejności porozmawiała z rodzicami o tym problemie, gdyż to oni sprawują nad Tobą opiekę i oni pierwsi powinni wiedzieć co się dzieje. Rozważ z nimi możliwość pójścia do lekarza psychiatry albo psychoterapeuty, byś mogła dostać odpowiednią diagnozę i adekwatne do niej leczenie. Diagnozę może wystawić tylko lekarz psychiatra, w Twoim wypadku psychiatra dziecięcy, ponieważ nie masz ukończonych 18 lat. Pamiętaj, że warto się temu przyjrzeć, bo problemy psychiczne rozpoczynające się w młodym wieku nasilają się z dorastaniem i powodują coraz gorsze problemy. Wszystkiego dobrego! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 15:37, acherontia styx napisał:

@nik ola jesteś w zbyt młodym wieku żeby stawiać diagnozy zaburzeń osobowości czy CHAD, bo Twoja osobowość się jeszcze kształtuje. Co do reszty to tylko  psychiatra dziecięcy może się wypowiedzieć.

Czasem można zdiagnozować nawet tak poważne zaburzenia w tak młodzym wieku, ale tak jak mówisz - wymaga to opinni psychiatry dziecięcego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×