Skocz do zawartości
Nerwica.com

zmiana diagnozy


djabel

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Luna* napisał:

johnn, nie ma specjalnego lekarza specjalizującego sie w schizofrenii, tym po prostu zajmuje sie psychiatra ;) 

djabeł, idz do psychiatry.

Są psychiatrzy którzy bardziej "siedzą" w danej jednostce chorobowej (sama mam taką - głównie CHAD ją interesuje) niż w innej, ale oczywiście innych też leczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luna* napisał:

johnn, nie ma specjalnego lekarza specjalizującego sie w schizofrenii, tym po prostu zajmuje sie psychiatra ;) 

djabeł, idz do psychiatry.

Miałem na myśli lekarza z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. 

Jak mnie poinformowano lekarz ma uprawienia do leczenia wszystkich "chorób". Ale czy będzie równie skuteczny we wszystkich "chorobach"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnn, moim zdaniem powinien byc (skuteczny we wszystkich chorobach). Przeciez chory, gdy idzie do lekarza nie wie, jaką jednostkę bedzie mial rozpoznaną, wiec diagnosta musi orientowac sie we wszystkich zab psychicznych, a potem ich leczeniu. 

Psychiatria juz jest specjalizacją (po studiach lekarskich), wiec trudno chyba mowic o jakichs sub-specjalnosciach dodatkowo (choc moze miec swoje "koniki', jak acherontia pisała). Tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luna* napisał:

Psychiatria juz jest specjalizacją (po studiach lekarskich), wiec trudno chyba mowic o jakichs sub-specjalnosciach dodatkowo (choc moze miec swoje "koniki', jak acherontia pisała). Tak mi sie wydaje.

Nie nazwałabym tego "konikiem". Ona doktorat pisała o CHAD, brała udział w kilku międzynarodowych projektach badawczych nad tą chorobą itp. Teraz co prawda od tego trochę odeszła bardziej, ale np. nie ma oporów w stosowaniu litu u pacjentów z depresją i włączaniu go ambulatoryjnie, gdzie wiem, że niektórzy lekarze się po prostu boją, bo on ma wąski indeks terapeutyczny, łatwo go przedawkować i jest demonizowany jako lek, a ona go bardzo lubi. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Luna* napisał:

johnn, moim zdaniem powinien byc (skuteczny we wszystkich chorobach). Przeciez chory, gdy idzie do lekarza nie wie, jaką jednostkę bedzie mial rozpoznaną, wiec diagnosta musi orientowac sie we wszystkich zab psychicznych, a potem ich leczeniu. 

1. Spotkałem się dotychczas z pięcioma psychiatrami. Po około pięciu latach zdiagnozowano u mnie zespół Aspergera. Wcześniej rozpoznawano zaburzenia  osobowości.  Czemu rozpoznanie zespołu Aspergera dokonuje zespół specjalistów skoro każdy lekarz może go rozpoznać? 

2. Czy masz podobne zdanie na temat psychologów? Gdy pytałem o psychologa w podani, który może pomóc osobie dorosłej z zespołem Aspergera to były trudności ze wskazaniem odpowiedniego specjalista. 

3. Prywatny psychiatra poinformował mnie, że lekarza decydują o rozpoznaniu na podstawie krótkiej rozmowy z pacjentem. Jeżeli będę mówił o lękach przed ludźmi to otrzymam rozpoznanie fobię. Potem lekarz zaleca lekarstwo. Trzeba odczekać na jego działanie. Zmienić na kolejne gdy nie zadziała. A czas leci.

4. Mój brat chodził przez około rok chodził do lekarza. Na ostatnim spotkaniu lekarz zapisał w dokumentacji : "Nie zapisywać !!!" Polecił płatnego psychiatrę (brat korzystał z pomocy MOPR). Żaden z około 12-15 leków nie pomógł. Brat otrzymał jedną taką samą diagnozę jak ja a druga jest podobna (jeden z nas ma ogólną diagnozę a drugi szczegółową według klasyfikacji używanej przez lekarzy). Podejrzewam u niego zespół Aspergera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 23:44, djabel napisał:

Wie ktoś jak odstwierdzić schizofrenie?

może być legalnie lub nie i ile to może kosztować

Co to znaczy "legalnie lub nie"? Co Ci da stwierdzenie, że nie masz schizofrenii, jeśli faktycznie ją masz? Pytanie z gatunku "jak odtwierdzić, że jestem chory na grypę". Diagnozę stawia zwykle lekarz psychiatra lub - jeszcze lepiej szpital po dłuższej obserwacji na oddziale. Choroby psychiczne często mają to do siebie, że diagnostyka nie jest łatwa. Ale właściwa diagnoza to właściwe leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×