Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wakacje w pandemii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie, że będzie w tym roku jakaś możliwość wyjazdu na wczasy w Polsce albo za granicę? Ja już bardzo dawno nie byłam nigdzie, a dużo i ciężko pracuję i mam sporo stresów i naprawdę potrzebuję odpocząć. Tyle tylko, że do wakacji raczej nie zdążę się zaszczepić, a mąż nie chce się szczepić w ogóle. Myślicie, że testy wystarczą, żeby gdzieś wyjechać, czy szczepienie będzie konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@z o.o., moja koleżanka właśnie jest na Teneryfie. Wystarczyło, że zrobiła test i to nawet nie ten molekularny bo wymagali jakiegoś za 250zł z tego co mówiła (podejrzewam, że antygenowy z zaświadczeniem w j. angielskim), tylko, że ona jest w tej mniej uczęszczanej części. Także tak, da się nawet jak się nie jest zaszczepionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet nie chcę się wakacjować od zeszłego roku jak mi w maju odwołali wakacje zagraniczne. Wiem że niby można i nawet niektórzy twierdzą że lepiej bo np taniej czy mniej ludzi ale cała ta covidowa a bardziej lockdownowo, testowo, szczepionkowoa awantura mnie nie nastraja pro wyjazdowo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, z o.o. napisał:

Jak tam z planami na wakacje? Ja kombinuję, ale testy PCR wychodzą drogo, a w biurze podróży nie odbierają telefonu.

Zostaje chyba Polska. Ewentualnie Niemcy. Z tego co rozmawiałam przez Pl/Niemiecką granicę przejeżdża się bez niczego Oo przynajmniej tak mówią osoby, które tam jeżdżą. 
Z wymarzonej podróży poślubnej do Nowej Zelandii przeszliśmy na jakieś SPA w górach... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja miałam wakacje na początku czerwca, jak była przerwa w tej światowej paranoi covidowej. W sierpniu pewnie już nikt nigdzie nie wyjedzie, bo wszystko pozamykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, z o.o. napisał:

Dobrze, że ja miałam wakacje na początku czerwca, jak była przerwa w tej światowej paranoi covidowej. W sierpniu pewnie już nikt nigdzie nie wyjedzie, bo wszystko pozamykają.

Też tak myślę. Uważam, że wygrałam decydując się na wakacje na początku lipca, osoby, które były na wakacjach w czerwcu czy nawet maju też mogą się uważać za szczęściarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My planujemy urlop na przełomie lipca i sierpnia, ale nie z Biurem Podrozy, tylko we własnym zakresie. Problemem jest to, ze ( jedziemy większą grupą, w kilka rodzin) nie wszyscy sa zaszczepieni, a podobno na granicach maja u osob bez paszportow covidowych wymagac testow, ktore chyba sa wazne 72h, wiec to duze utrudnienie.

Ale ciagle mam nadzieje, ze wszystko sie uda. W najgorszym razie czeka mnie urlop z komarami na Mazurach ;)

Edytowane przez Luna*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku po przylocie czekaliśmy godzinę na wejście do sali przylotów o odbiór bagaży. Przyleciało jednocześnie 5 samolotów i było 5 czynnych stanowisk do obsługi pasażerów. Sprawdzali dowód osobisty, paszport covid owy i zgodę na wjazd do kraju. Zgoda na wjazd do kraju wymagała podania miejsca docelowego pobytu i taka zgoda przychodziła na maila na dobę przed wylotem. 

Edytowane przez Wirginia Zachodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Weekend spędzony na Mazurach. Spora liczba osób bez masek w muzeach. Nikt im nie zwracał uwagi. 

Maski to porażka ogólnie, wirus i tak jest mniejszy od tych "porów" w materiale. Jedynie maski FFP2 i FFP3 chronią a to i tak tylko przez kilka godzin a nie noszone tydzień.

Ja też już nie noszę maseczki, ani w pociągu,  w sklepie, nawet w pracy często chodzę bez, mimo że pracuje w przychodni xD No chyba, że pracuję z chirurgiem przy drobnych zabiegach to wtedy tak, ale nie z powodu wirusa.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×