Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw myślowych i PTSD


Koneko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nerwicę natręctw myślowych, ale myślę, że mam też PTSD i to jest połączone, ponieważ mam natrętne myśli o traumatycznych przeżyciach, ale też obrazy tych przeżyć. Nic co biorę mi na to nie pomaga. Brałam Anafranil biorę teraz Fevarin i dalej nie pomaga. Zmieniałam lekarzy, jedna lekarka dawała mi Anafranil, teraz mam drugiego lekarza, daje mi Fevarin. Nie wiem czy zmienić lekarza czy poprosić o coś innego? Jakie leki i co jeszcze mogłoby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o PTSD to tu konieczna jest psychoterapia. Ja też mam to samo co ty, ale mam też inne objawy uhh...

 

Fevarin brałem niestety lęki były, potem wenlafaksynę było jeszcze gorzej, Anafranil też brałem był średni. Brałem Dulsevię ale po niej były biegunki mocne. Brałem też Ketrel i olanzapinę, ale neuroleptyki to wg mnie niezbyt dobry pomysł przy nerwicach... 

 

Obecnie jestem na Ludiomilu i jak narazie jest dobrze. 

 

Ja mam derealizację/depersonalizację, koszmary senne (obecnie dużo słabsze na Ludiomilu), dziwne i przerażające myśli, dezorientację, wahania nastroju, momentami apatię i napady lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Koneko napisał:

To w takim razie będę szukać psychoterapeuty. Ale wciąż nie wiem jakie leki by mi pomogły...

Ketrel to na pewno nie dla mnie bo przeczytałam, że to stosuje się przy schizofrenii i chorobie dwubiegunowej, a ja tego nie mam...

 

Masz rację Ketrel to się nadaje nie powiem gdzie heh...

 

Przy natręctwach najlepsze są podobno SSRI. No Fevarin to nie jest mocny SSRI, sam go brałem, lęki dalej były. Na natręctwa i PTSD spróbuj może jeszcze sertraliny, paroksetyny, albo ewentualnie escitalopramu - to jedne z lepszych SSRI. Pogadaj o tym ze swoim lekarzem...

 

Anafranil, który brałaś jest uznawany za najskuteczniejszy lek przeciwnatrętny podobno, ale on ma strasznie dużo uboków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy silnym ZOKu najskiyeczniejsze SSRI w wysokich dawkach (najlepiej paroksetyna). Ale jeżeli twoje obsesyjne myśli wynikają z PTSD no to najpierw tym się trzeba zająć, a być może nie będzie potrzeby "trucia" się lekami, lub stosować tylko na początku w celu uzupełnienia terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też mam PTSD i natręctwa myślowe, ale nie biorę SSRI, bo po nich mam dziwne sny. Biorę Ludiomil teraz i na sen jakiś inny lek.

 

Myślę, że przy nerwicy takie natręctwa myślowe lepiej zwalczać psychoterapią, bo to siedzi w głowie...

 

A bywasz często rozkojarzona albo powtarzasz te same słowa (perseweracje)? Bo u mnie to stwierdzono i przyczepili się, że mam Aspergera. Ale ja wiem, że mam nerwicę i wyjdę na ludzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×