Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam!


kasiulka4400

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowa i nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na takie pytania ale muszę gdzieś to napisać bo zwariuje.Od jakiegoś czasu mam straszne lęki i boję się,że to jest jakaś choroba psychiczna albo schizofrenia tego się najbardziej obawiam😞 Wszystko się zaczęło kilka miesiecy temu mialam pewne problemy osobiste i trochę się zalamalam pozniej trafilam na jakiś artykuł o schizofrenii i się zaczął koszmar wkrecilam sobie strasznie ,ze mam wszystkie objawy typowe dla schizofrenikow.Schudlam bardzo dużo,ciagle bole żołądka,wymioty ,bole glowy,cala się trzęsę,bole serca,w klatce piersiowej tych objawow fizycznych jest kilkadziesiąt mam caly czas natrętne myśli widze jakies tak jakby obrazy w myslach ,duzo sobie wyobrazam,prowadzę dialogi w myślach ,scenki czasami mówię do siebie jak prowadzę te rozmowy,a najgorsze jest to ,ze wydaje mi sie ,ze slysze jakies głosy wydaje mi sie ,ze to wszystko odbywa sie w moich myslach ale sama juz nie wiem mam taki szum w glowie w uszach ,ciągłe lęki jak usłyszę najmniejszy szmer pytam sie w domu czy slyszeli to samo co ja.Wydaje mi sie ,ze widze jakies obrazy katem oka zobacze jakis blysk ,plame czy cos innego i jestem tak przerazona wkrecam sobie ,ze na pewno wariuje.Tak samo mam z tym ,ze ktos kolo mnie stoi ,idzie za mna czy mnie dotyka tez mam jakies takie wrazenia.Jestem osobą nieśmiałą i od zawsze balam sie ze na cos chora jestem i szukalam w internecie informacji dopiero wizyta u lekarza potrafila mnie uspokoic.Tylko teraz juz mam takie lęki ,ze nie mam sily na nic ,jak mam zajęcie przechodzi i jest duzo lepiej ,a jak juz zaczynam o tym myslec czy nie mam zajecia wszystko wraca trwa to kilka dni i pozniej następuje poprawa i po jakims czasie znowu wraca jak bumerang.Mam tez wrazenie ,ze każdy sie ze mnie śmieje ,obgaduje mnie wszystki to sie tak dzieje jakby w moich myslach nie wiem jak to opisac.Raz w ogole nie mogę spac , a raz caly czas jestem śpiąca ,nie mam na nic siły ,jesc tez nie mogę,jak sie denerwuje musze caly czas chodzic w kolko nie wiem co sie dzieje.Pije ziolka uspokajace i na chwilę pomagają u psychologa jeszcze nie bylam a lekarz rodzinny twierdzi ,ze to bardziej objawy nerwicowe po tych slowach sie troszke uspokoilam i przeszło ale pozniej znowu pojawil sie lęk i szukanie informacji na temat schizofrenii,ze moze lekarka sie pomylila.Jak myslicie czy to moze byc schizofrenia czy inna choroba psychiczna czy jednak cos sobie wkrecam i to jest jakies zaburzenie typu nerwica? Mam taka pustkę ,cisnienie w glowie itp.ze juz sama nie wiem co się dzieję,czuje ,ze wariuje😢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Moim zdaniem to jakieś zaburzenie lękowe typu nerwica, chociaż nie mam kwalifikacji żeby diagnozować, lepiej żeby to stwierdził ktoś fachowy jak coś bo to poważny temat :) No ale moim zdaniem wygląda to tak ewidentnie, takie objawy jak kołatanie serca albo takie nieprzyjemne spięcie w klatce piersiowej są dosyć typowe dla nerwicy, przynajmniej ja takie miałem. I też tak myślę że natrętne myśli są spowodowane paniką po przeczytaniu tego artykułu, gdyby doszło do takiej sytuacji że po tym artykule dostałabyś prawdziwych objawów schizofrenii, to byłby to straszliwy zbieg okoliczności. W internecie lepiej za dużo nie czytać o chorobach bo to daje tylko krótką ulgę i na dłuższą metę pogłębia wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×