Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kygo

Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowa i proszę o pomoc. Nigdy na nic nie chorowałam, leków nie brałam. Zaczęło się od tego, że obudził mnie szum w uchu,  który wycisza się po uciśnięciu tętnicy szyjnej, czyli jak zamykam dopływ krwi. Skierowano mnie na badania słuchu, które wyszły źle- stwierdzono ubytek słuchu. Zaczęłam brać sterydy, potem leki na poprawienie ukrwienia ucha i mózgu. Słuch odzyskałam, szum ucha mam cały czas. Jednak zaczęły dziać się dziwne rzeczy i tu chciałam się Was poradzić. Zastanawiam się czy w ciągu tego czasu nie popadłam w nerwicę bo mam dziwne objawy. Po diagnozie bardzo się stresowałam bo jestem młoda i bałam się, że nie odzyskam słuchu. Myślałam też, że to skutek uboczny leków ale objawy nie znikają, pojawił się też jeden nowy. Objawy dotyczą zaburzeń widzenia. Czasem jak spojrzę na ścianę,  na jakieś jasne tło to widzę takie kółko- które składa się z czarnych prążków a pomiędzy tymi prążkami jest pusta przestrzeń. Oprócz tego mam nadwrażliwość na światło, jak spojrzę na światła samochodów to wydaje mi się, że niektóre bardzo jasno świecą i odchodzą od nich długie promienie. Na początku te promienie były białe/żółte, czyli normalne, teraz pojawiły się kolorowe. Taki sam objaw widzę od innego źródła światła np. od latarki w telefonie. Dodatkowo pojawił sie objaw, że jak spojrzę na źródło światła i mrugnę to światło jakby się przedłuża na dół. U okulisty juz byłam, nie widzi nieprawiłowości, dał mi tylko inne szkła korekcyjne, raz usnęłam w soczewkach. Neurolog zrobił mi podstawowe badania i wszystko ok. Miałam rezonans magnetyczny głowy i doppler tętnic szyjnych ze względu na niedosłuch- wyszło ok. Czy może ktoś z Was miał takie objawy zaburzeń widzenia w przebiegu np, nerwicy? Do szumu już się trochę przyzwyczaiłam ale nie wiem skąd te zaburzenia widzenia. Wcześniej ich nie miałam i trochę mnie przerażają. Nie wiem czy iść do psychiatry i znów faszerować się lekami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nerwicowych "somatach" związanych ze wzrokiem jestem mistrzynią - co sobie wyobrażę to mi się zadzieje. Błyski, rozmazywanie, ciemniej, jaśniej, bardziej w taki kolor, potem w tamten. Jak w tanim edytorze zdjęć. Ale bez mojej "intencji" raczej się tak nie dzieje. I nie śpij w soczewkach :3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 01:12, Czarny miś napisał:

Byłaś już u psychiatry, skoro o tym wspomniałaś?

Hmm, żle napisałam w poście. NIe, nigdy nie byłam u psychiatry dlatego się zastanawiam nad moimi dziwnymi objawami. 🙂  Tym bardziej, że okulista nie widział problemu. Jeden stwierdził, że to może być po sterydach. W sumie sama już nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2020 o 00:40, ehempatia napisał:

W nerwicowych "somatach" związanych ze wzrokiem jestem mistrzynią - co sobie wyobrażę to mi się zadzieje. Błyski, rozmazywanie, ciemniej, jaśniej, bardziej w taki kolor, potem w tamten. Jak w tanim edytorze zdjęć. Ale bez mojej "intencji" raczej się tak nie dzieje. I nie śpij w soczewkach :3 

Hmmm, co to oznacza, że beż Twojej intencji? Ja mam tak, że jak wyjdę na ulicę i już tak widzę. Co ciekawe, przy niektórych źródłach światła widzę normalnie, przy niektórych nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że sobie pomyślę, że źle widzę i cyk, już dostrzegam nieprawidłowości. 

 

Nie wiem czy masz instagram, ale działa na nim świetna optometrystka, nick: dbajowzrok. Na pewno odpowie na Twoją wiadomość z wątpliwościami, chociaż naprowadzi dlaczego się tak dzieje i czy to faktycznie od leków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ehempatia napisał:

Wystarczy, że sobie pomyślę, że źle widzę i cyk, już dostrzegam nieprawidłowości. 

 

Nie wiem czy masz instagram, ale działa na nim świetna optometrystka, nick: dbajowzrok. Na pewno odpowie na Twoją wiadomość z wątpliwościami, chociaż naprowadzi dlaczego się tak dzieje i czy to faktycznie od leków. 

Dzięki za wytłumaczenie, to muszę i ja sprawdzić. Nie będę myślała o wzroku i zobaczymy🙂 To zajrzę na instagrama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 10:42, kygo napisał:

Hmm, żle napisałam w poście. NIe, nigdy nie byłam u psychiatry dlatego się zastanawiam nad moimi dziwnymi objawami. 🙂  Tym bardziej, że okulista nie widział problemu. Jeden stwierdził, że to może być po sterydach. W sumie sama już nie wiem. 


to może warto się wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×