Skocz do zawartości
Nerwica.com

Maseczki - nosicie czy nie?


Gość Dzitek

Rekomendowane odpowiedzi

Maseczki nadal są obowiązkowe  więc takie pytanie czy w czasie wakacji, upałów nadal je nosicie?

 

Ja nosiłem je w kwietniu ale od maja już dałem sobie spokój, nie widzę w tym żadnego sensu ani logiki. Przykładowo w sklepie uważam że osoba bez maski jeśli nie pluje, nie kicha ani nie kaszle na produkty a zdezynfekuje ręce to raczej zagrożenia nie stwarza nikomu. A jak wiadomo 80% chorób zakaźnych przenoszonych jest przez dłonie więc co z tego że będzie miał maskę jak wirusa może przenieść przez zwykły dotyk i wtedy maska w niczym nie pomoże. No ale jak osoba bez maski zdezynfekuje ręce a osoba z maską tego nie zrobi to i tak uwaga jest zwracana temu pierwszemu, pomimo że ten drugi stwarza większe zagrożenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam, gdzie naprawdę muszę - czyli w sklepach, z których ochrona prędko by mnie wyprosiła gdybym pokazała się w nich z odsłoniętą twarzą. Komunikację miejską w większości przypadków już sobie odpuszczam, choć całkiem niedawno miałam szczęście uniknąć nielichej awanturki między pasażerami dzięki podróżowaniu autobusem w założonej tak bardzo przypadkowo i od niechcenia na przystanku maseczce xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×