Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kwiat hoi

Nerwica natręctw od dłuższego czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z nerwicą natręctw polegającą na nieustannie pojawiających się w mojej głowie przykrych dla mnie myślach. Zaczęło się od tego, że obejrzałem film publicystyczny o krzywdzie wobec dzieci. Ponieważ jestem osobą bardzo wrażliwą na krzywdę innych, film tak mnie głęboko poruszył, że dostałem jakichś lęków odnośnie do tego, że również mógłbym stać się kimś takim, jak antybohaterowie z filmu. Pewne słowa z filmu utkwiły mi głęboko w umyśle, jak na przykład czasownik "krzywdzenie", który teraz mój umysł przywołuje za każdym razem, gdy widzę jakieś słowo kończące się na "-enie" (np. leczenie->krzywdzenie, mówienie->krzywdzenie); nazywam to natrętnym skojarzeniem. Te słowa z filmu przybrały formę natręctw i zaczęły przeszkadzać mi w myśleniu. Mam świadomość, że to są moje myśli, a nie narzucone z zewnątrz czy też rzekomo słyszane, więc raczej wykluczam w swoim przypadku schizofrenię. Przyjmuję lek Aciprex przepisany przez psychiatrę, 15 mg na dobę, lecz w dalszym ciągu nie jestem sobie w stanie poradzić z natręctwami. Gdy kładę się w ciągu dnia lub też budzę się po nocy, mam w głowie natłok myśli jakby z kalejdoskopu. Wspomnę jeszcze, że mam też chorą tarczycę, dokładniej jej niedoczynność (leczoną Euthyroxem). Nie jestem w stanie teraz pójść do żadnego lekarza czy terapeuty, gdyż mam słabą odporność i boję się zachorowania na COVID-19. Obwiniam się, że gdybym nie obejrzał tego filmu i nie czytał artykułów prasowych powiązanych z tym tematem, to czułbym się teraz dobrze i nie miał takich dolegliwości Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że znacznie pogorszyła mnie się pamięć i zdolność logicznego myślenia. Czasem wydaje mnie się, że funkcjonuję tylko po to, by codziennie odtwarzać te natręctwa w głowie i denerwować się, że nie jestem w stanie ich pokonać już pół roku. Martwię się, że zostaną mi one już do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pójdź na jakaś terapie? Teraz można iść online tylko musisz się zdecydować na któryś z tych nurtów: poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, Gestalt.

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×