Skocz do zawartości
Nerwica.com

Doomer, żart, mem, czy obraz pokolenia urodzonego przez era internetu.


Śmiercionauta

Rekomendowane odpowiedzi

Doomer jest apatyczny, melancholijny, w głębi czuje bezkresną samotność, czuje się przytłoczony  rzeczywistością. Przygniata go bezcelowość i życie w świecie w którym z każda z ścieżek rozwoju wydają się bezcelowa. Recepty na szczęście wtłoczenie do głów przez kulturę i społeczeństwo są powierzchniowe, tak samo jak wszelkie cele życiowe.Aby uczynić swoją egzystencję chwyt się używek. Nadmiar informacji  powodują niepokój i zagubienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świecie, gdzie to czy zawodowo i finansowo sobie poradzisz w ogromnej mierze zależy od tego w jakim domu się urodzisz, a do tego ludzie porozumiewają się elektronicznie, nic dziwnego że tacy ludzie są. Sytuacje gdzie ktos wpada do kogoś w odwiedziny spontanicznie już się nie zdarzają, a więzi się luzują, cięzko nie mieć poczucia samotności. Jesteśmy coraz bardziej mobilni, wyjeżdżamy za pracą do dużych miast i tracimy kontakt z innymi oraz naturą.

Co więcej zauważyłem że kiedyś jak była przepaść pokoleniowa to była co np 30 lat, a teraz nieraz 20 i 30 latek nie mają wspólnych tematów, bo korzystają z innych mediów społecznościowych, słuchają innej muzyki, oglądają inne filmy na YT. Dwudziestolatek wyda gruba kasę na smartfon i dobry ciuch i jeździ zbiorkomem, a trzydziestolatek w jego wieku jak tylko miał 18 lat to palił sie by zrobić prawko i kupić pierwsze auto bo dawało mu wolność; ten pierwszy leasinguje, wypożycza, ten drugi kupuje; inne priorytety i historia, a przecież to raptem 10 lat różnicy, a przepasć jakby była większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Walter napisał:

Co więcej zauważyłem że kiedyś jak była przepaść pokoleniowa to była co np 30 lat, a teraz nieraz 20 i 30 latek nie mają wspólnych tematów, bo korzystają z innych mediów społecznościowych, słuchają innej muzyki, oglądają inne filmy na YT. Dwudziestolatek wyda gruba kasę na smartfon i dobry ciuch i jeździ zbiorkomem, a trzydziestolatek w jego wieku jak tylko miał 18 lat to palił sie by zrobić prawko i kupić pierwsze auto bo dawało mu wolność; ten pierwszy leasinguje, wypożycza, ten drugi kupuje; inne priorytety i historia, a przecież to raptem 10 lat różnicy, a przepasć jakby była większa.

Aż tak bym nie generalizował, czasami mam wrażenie że różnej maści socjolodzy na siłę robią te podziały, choć oczywiście różnice są ale nie aż tak wielkie jak niektórzy usiłują nam wmówić.  Wszystkie dzieci mojego kuzynostwa robią prawka w wieku 18 lat i kupują auta , jak ja miałem 18 lat 20 parę lat temu to góra połowa osób robiła, a na kupno nawet tylko starego malucha było stać pojedyncze osoby. Z tą muzyką i filmami to też bym nie przesadzał, wiele zespołów słuchają zarówno 20 latkowie jak 40-to, filmy typu "chłopaki nie płaczą",   "Killer" są nadal popularne wśród młodzieży.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exodus! napisał:

szczerze? to pierwszy 1x słyszę takie określenie!

Też pierwszy raz je słyszę, musiałem wygooglować i się okazało że sam tym doomerem jestem choć urodziłem się w 1980 roku. Ja tam wole jednak swojski przegryw czy nieudacznik życiowy, samotnik choć ma ono  jeszcze bardziej negatywne konotacje i nie dorabia do tego stanu żadnej filozofii.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, carlosbueno napisał:

Aż tak bym nie generalizował, czasami mam wrażenie że różnej maści socjolodzy na siłę robią te podziały, choć oczywiście różnice są ale nie aż tak wielkie jak niektórzy usiłują nam wmówić.  Wszystkie dzieci mojego kuzynostwa robią prawka w wieku 18 lat i kupują auta , jak ja miałem 18 lat 20 parę lat temu to góra połowa osób robiła, a na kupno nawet tylko starego malucha było stać pojedyncze osoby. Z tą muzyką i filmami to też bym nie przesadzał, wiele zespołów słuchają zarówno 20 latkowie jak 40-to, filmy typu "chłopaki nie płaczą",   "Killer" są nadal popularne wśród młodzieży.   

Jest z filmów to najbardziej fantasty. Gdzie im więcej elfów tym lepiej.Fanem filmów z PRL nie jestem.Nie pogardzę horror.Uwielbiam Obecność i Annabell.Co to muzyki,to nie lubię disco -polo.Uwielbiam pagan metal,w stylu NSBM.Pogańskie kulty,siła natury,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×