Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

W ostatnim czasie znowu wróciły moje koszmary z przeszłości pomimo że nic w moim życiu się nie zmieniło. Pomijając wahania nastroju, kompletne rozbicie emocjonalne i poczucie bycia w czarnej dupie, zawsze w takich momentach szukam czyjejś uwagi. Od najmłodszych lat staram się znaleźć ja w starszych ode mnie kobietach. I w sumie nie wiem czym to jest spowodowane, a nie ukrywam że czasem mnie to przeraża. Od razu zaznaczę że nie mam problemu z określeniem swojej orientacji, lecz to czego szukam to kompletnie inna sfera. 

Kiedyś szukałam uwagi w nauczycielkach, potem w starszych koleżankach, czasem u obcych osób, u teściowej, rzadziej u kogoś z rodziny. Nigdy natomiast nie pokazałam swoich emocji przed własną mama, którą z pewnością mocno kocham ze wzajemnością pomimo różnic w światopoglądzie. 

Czasami nawet jeśli nie miałam bardzo dużych problemów potrafiłam je wymyśleć. Rzadko kiedy mówiłam o prawdziwych problemach które mnie dręczyły. 

W obecnej chwili staram się znaleźć powód takiego zachowania ale chusteczkowo mi to jakoś idzie. Staram się znaleźć ciepło, atencje i ... i właśnie co ? Wiem że wtedy czuje się lepiej jednak pójść wprost i powiedzieć o swoich potrzebach i odczuciach jest dla mnie awykonalne. Pomimo ogromnej potrzeby otrzymania miłości nie jestem w stanie się do tego przyznać przed inna osoba, a czuje że zabija mnie to od środka. Skąd takie odczucia? 

Miłość która otrzymuje w związku to kompletnie coś innego, pomimo przytulania, uwagi i adoracji czuje że potrzebuje uwagi kobiety... jakieś pomysły ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, insaneNut napisał:

Jakie masz i miałaś relacje z mamą?

 

Za dzieciaka miałam kiepskie relacje, w późniejszym czasie się poprawiły. Obie mamy ciężkie charaktery więc były ciche dni. Teraz mam dobre relacje, tylko czasem się nie dogadujemy jak za dużo wypije. 

1 godzinę temu, insaneNut napisał:

Dlaczego masz trudności z dzieleniem się emocjami z mamą

 

Tutaj moje tylko przypuszczać że zawsze słyszę że wymyślam albo ze to jest nie ważne że jej problemy są najważniejsze. 

 

Jesli chodzi o moje własne poczucie jako kobiety to nie zauważam żadnych problemów w tej sferze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, insaneNut napisał:

Jeśli Twoja mama ma problemy z alkoholem, a Ty nie masz w niej emocjonalnego wsparcia, to może w jakiś sposób szukasz tego "matczynego" wsparcia w innych starszych od siebie kobietach.

 

Czyli nie tylko ja dochodzę do takiego wniosku... 

To może jesteś w stanie powiedzieć mi  jak to zmienić? Jak sobie radzić samej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×