Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze objawy


v3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W tym temacie chciałbym poruszyć dyskusję na temat objawów. Pochwalcie się proszę Waszymi objawami. Czy są stałe, zmienne, nasilone przy jakimś czynniku.

 

Ja zacznę (pomijając przeszłość). Na dzień dzisiejszy to:

-derealizacja wtórna

-ciągłe złe samopoczucie/brak poczucia zdrowia

-nadmierny spokój połączony z objawami somatycznymi i podświadomym lękiem

-czasami wrażenie ogłupienia

-napadowe wrażenie dziwnego oddychania (tj. niepełne, mus do kontrolowania oddechu)

-uczucie zbliżającej się śmierci (nagminne/napadowe myślenie), tutaj o dziwo kiedyś cierpiałem na hipochondrię, wmawiałem sobie różne guzy/choroby. teraz po prostu żyję tym, że coś mi jest, ale już nie potrafię przypisać jednostki chorobowej

-wewnętrzne ściskanie w przełyku/prawym podżebrzu

-gdzieś tam podświadome uczucie musu zwymiotowania/odruchy wymiotne

-napadowe napięcie w gardle

 

Gdyby mi się coś przypomniało to dopiszę. 🙂

ps. to,  że ja coś mam a Wy tego nie macie, lub odwrotnie... nie oznacza, że coś jest nie tak. Pamiętajcie, że nerwica lub jakikolwiek inny odpowiednik tej choroby (oczywiście po wcześniejszym wykluczeniu chorób) posiada multum objawów i każdy może reagować/odczuwać/żyć inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, v3k napisał:

Cześć! W tym temacie chciałbym poruszyć dyskusję na temat objawów. Pochwalcie się proszę Waszymi objawami. Czy są stałe, zmienne, nasilone przy jakimś czynniku.

 

Ja zacznę (pomijając przeszłość). Na dzień dzisiejszy to:

-derealizacja wtórna

-ciągłe złe samopoczucie/brak poczucia zdrowia

-nadmierny spokój połączony z objawami somatycznymi i podświadomym lękiem

-czasami wrażenie ogłupienia

-napadowe wrażenie dziwnego oddychania (tj. niepełne, mus do kontrolowania oddechu)

-uczucie zbliżającej się śmierci (nagminne/napadowe myślenie), tutaj o dziwo kiedyś cierpiałem na hipochondrię, wmawiałem sobie różne guzy/choroby. teraz po prostu żyję tym, że coś mi jest, ale już nie potrafię przypisać jednostki chorobowej

-wewnętrzne ściskanie w przełyku/prawym podżebrzu

-gdzieś tam podświadome uczucie musu zwymiotowania/odruchy wymiotne

-napadowe napięcie w gardle

 

Gdyby mi się coś przypomniało to dopiszę. 🙂

ps. to,  że ja coś mam a Wy tego nie macie, lub odwrotnie... nie oznacza, że coś jest nie tak. Pamiętajcie, że nerwica lub jakikolwiek inny odpowiednik tej choroby (oczywiście po wcześniejszym wykluczeniu chorób) posiada multum objawów i każdy może reagować/odczuwać/żyć inaczej.

Przechodziłem przez wszystko co miałeś, aktualnie

Mrowienie w pięcie

Bóle stawów i mięśni prawej nogi

Zimna stopa i piszczel

Mikroskurcze prawej lydki

Uczucie osłabienia mięśni w nodze 

Wkrecenie sobie SM albo innego gówna, myśl o zaniku mięśni ciągle skupienie na prawe stronie czasami mrowieje mi z prawej twarz, albo mam przeczulice prawej ręki haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelEnn napisał:

Wkrecenie sobie SM albo innego gówna, myśl o zaniku mięśni ciągle skupienie na prawe stronie czasami mrowieje mi z prawej twarz, albo mam przeczulice prawej ręki haha

Sam już nie wiem co jest gorsze. Czy wkręcanie sobie nadchodzącej śmierci, czy zachorowania... Mnie znowu 10 minut temu złapała gonitwa myśli, uczucie ogłupienia, oddalenia od świata. Wczoraj w nocy np. nie potrafiłem określić co się ze mną dzieje, posiadałem w sobie tak silne odczucie niewiedzy. Cholernie dziwne i nieprzyjemne uczucie kiedy nie jest się w stanie określić, nie wie co się chce powiedzieć, czuje taką blokadę umysłu i w dodatku dzieją się różne objawy, które też ciężko określić.

No i ostatecznie gonitwa myśli. Czy to na tle psychicznym (czyt. nerwica), czy może jednak coś się dzieje fizycznie z organizmem? (serce, oddech, głowa, brzuch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, v3k napisał:

Sam już nie wiem co jest gorsze. Czy wkręcanie sobie nadchodzącej śmierci, czy zachorowania... Mnie znowu 10 minut temu złapała gonitwa myśli, uczucie ogłupienia, oddalenia od świata. Wczoraj w nocy np. nie potrafiłem określić co się ze mną dzieje, posiadałem w sobie tak silne odczucie niewiedzy. Cholernie dziwne i nieprzyjemne uczucie kiedy nie jest się w stanie określić, nie wie co się chce powiedzieć, czuje taką blokadę umysłu i w dodatku dzieją się różne objawy, które też ciężko określić.

No i ostatecznie gonitwa myśli. Czy to na tle psychicznym (czyt. nerwica), czy może jednak coś się dzieje fizycznie z organizmem? (serce, oddech, głowa, brzuch).

To początek nerwicy, idź do psychiatry bedzue dobrze i albo odpuści albo objawy sje zmienia i zacznie się hipochondria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelEnn napisał:

To początek nerwicy, idź do psychiatry bedzue dobrze i albo odpuści albo objawy sje zmienia i zacznie się hipochondria

Początek nerwicy? Ja nerwicę już jako dziecko miałem i potem znikła. Wróciła w wieku 14-16 lat i ucichła. Po ostatnim incydencie sercowym wróciła i teraz jest ze mną przez rok, a ostatnie 2 miesiące to coraz gorzej. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, v3k napisał:

Początek nerwicy? Ja nerwicę już jako dziecko miałem i potem znikła. Wróciła w wieku 14-16 lat i ucichła. Po ostatnim incydencie sercowym wróciła i teraz jest ze mną przez rok, a ostatnie 2 miesiące to coraz gorzej. 🙂

Nerwica zmienia objawy i mogą być nasilone, powiem szczerze że sam jeszcze nie wiem co i jak bo dopiero 3 miesiące 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dziecko balam sie bardzo ciemnosci, potem mialam ciezki epizod hipochondrii z calym wachlarzem objawow, a odkad zostalam mama, mam w zasadzie "tylko" lek wolnoplynacy. Nie mam od dawna zadnych objawow fizycznych, ale leki nasilaja sie przed miesiaczka i to jest dosc meczace, bo np planujac podroze staram sie, zeby nie wypadaly w terminie miesiaczki i jak na zlosc zawsze tak wypadaja. Jakby linie lotnicze sie zmowili, zeby akurat na ten czas w miesiacu oferowac najtansze bilety, ruchome swieta zawsze zgrywaja sie z moim cyklem no i rozne ferie szkolne tez :D  Z objawow mam obecnie zbyt nasilone zamartwianie, lekkie problemy z pamiecia i koncentracja (ale to chyba z przeciazenia praca) i to na szczescie tyle teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy żyję lękiem wolnopłynącym, który raz się uspokaja a za drugim razem daje o sobie znać. Na dzień dzisiejszy objawy to: ucisk/mus kontroli oddechu, ucisk przy śmiechu, czasami ciężkość w klatce piersiowej, ciężar, który promieniuje do głowy i uciska od wewnątrz.

Staram się o wykonanie gastroskopii (ze względu na częste odruchy wymiotne i ucisk pod prawym żebrem), wizytę u neurologa (oczywiście prywatnie) i zastosowanie badań względem objawów (problemy/ucisk oddechu/głowy), no i RTG płuc/rezonans kręgosłupa i odcinka szyjnego. Za sobą mam echo i holter 3 dniowy z którego jutro powinienem mieć wynik. Echo supi, ekg też (tylko te lekkie wzniesienie punktu J co stanowi wariant normy bez innych objawów/zmian klinicznych, możecie sobie o tym poczytać).

Zapytacie po co tyle badań. Ano po to, żeby mieć spokój i zadziałać świadomością na podświadomość. Neurolog mi się na pewno przyda, gdyż te uciski mogą być równie dobrze od siedzącego trybu życia, oraz nieświadomego napinania. Z tego co pamiętam mam również skrzywienie kręgosłupa, więc jak najbardziej rezonans całego odcina (od lędźwi aż po szyjny) i jeśli coś będzie nie tak to fizjoterapeuta i wracam do ćwiczeń. Do tego czasu już pewnie ogarnę nerwicę, bo jestem na etapie akceptacji. Dużo ostatnio zrozumiałem, ale nie ma co zacieszać michy za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×