Skocz do zawartości
Nerwica.com

Badania serca i na cukrzyce.


Pawełkk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak pojde do internisty publicznie i powiem mu zeby mi dal skierowanie na badania na cukrzyce i na serce to nie bedzie problemu czy trzeba miec do tego jakies podstawy? Biore ten amisulpiryd i odstawiam powoli abilify jednak strasznie mnie boli w okolicach serca i mam tak jakby skoki cisnienia oraz zawroty glowy. Natomiast w kwestii cukrzycy to poprostu boje sie ze ja mam bo jak bralem olzapine to bylem gruby a otylosc sprzyja cukrzycy i mam malo energi wiec nie wiadomo czy to objawy negatywne czy cukrzyca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pójdziesz i normalnie porozmawiasz, przedstawiając/opisując swoje objawy i obawy, to internista powinien Ci to skierowanie dać, bo niby dlaczego nie? w sumie to chyba nawet wypadałoby zrobić sobie takie badania raz na jakiś czas, biorąc neuroleptyki.

poziom cukru to właściwie każdy może sprawdzić sobie sam, kupując glukometr i odpowiednie do niego paski testowe... ale z drugiej strony, jeśli się nie jest cukrzykiem i tak tylko dla jednorazowego sprawdzenia to się po prostu nie opłaca. lepiej idź po to skierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym ze ja nie chce lekarzowi mowic ze sie lecze u psychiatry... Wole zeby nie wiedzieli. 

Cos bede musial nazmyslac zeby mi dala te badania... 

Co do cukrzycy to nie jest tak ze przez neuroleptyki ma sie podwyzszony poziom cukru we krwi...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie podobno bywa - może tak być, że od neuroleptyków coś tam z tym cukrem się dzieje. piszą czasami na niektórych ulotkach nawet. ja w sumie nie potrafię tego obiektywnie ocenić, bo po prostu mam też cukrzycę. taką typu 1, czyli że od dzieciństwa właściwie, więc w moim przypadku nie było to związane z jakąś tam nadwagą, niewłaściwym odżywianiem czy z przyjmowaniem neuroleptyków, bo je zaczęłam brać gdy już cukrzycę miałam...

...no ale TAK - podobno może to mieć jakiś wpływ i związek z podwyższonym poziomem cukru we krwi (leczenie neuroleptykami).

w sumie nie wiem co Ci doradzić skoro nie chcesz mówić interniście o tym, że leczysz się psychiatrycznie... no to może nie nawiązuj do tych leków, ale powiedz, że obawiasz się o serce bo odczuwasz jakiś ból albo coś w tym stylu. albo, że w rodzinie ktoś tam u Ciebie choruje na cukrzycę, w związku z czym jesteś w grupie ryzyka (?) nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fifikse napisał:

no właśnie podobno bywa - może tak być, że od neuroleptyków coś tam z tym cukrem się dzieje. piszą czasami na niektórych ulotkach nawet. ja w sumie nie potrafię tego obiektywnie ocenić, bo po prostu mam też cukrzycę. taką typu 1, czyli że od dzieciństwa właściwie, więc w moim przypadku nie było to związane z jakąś tam nadwagą, niewłaściwym odżywianiem czy z przyjmowaniem neuroleptyków, bo je zaczęłam brać gdy już cukrzycę miałam...

...no ale TAK - podobno może to mieć jakiś wpływ i związek z podwyższonym poziomem cukru we krwi (leczenie neuroleptykami).

Ale jak ktos ma podwyzszony poziom cukru przez neuroleptyki to oznacza ze ma cukrzyce czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem.

tak szczerze mówiąc to nie wiem. po prostu nie wiem. nie będę tutaj się wymądrzać, bo prawda jest taka, że znam tylko teorię - czyli, że coś tam się "dziać" niby może, ale w praktyce to nie spotkałam, nie rozmawiałam nigdy i nie pisałam nigdy z nikim, kto by tak faktycznie miał (że podwyższony cukier po lekach antypsychotycznych). trudno powiedzieć jak to tak naprawdę wygląda w rzeczywistości - czy jest to jakieś takie przejściowe (że chwilowe skoki poziomu cukru we krwi) czy stałe (że rozwija się z tego cukrzyca), nie wiem. 

może ktoś inny coś wie? może ktoś doświadczył czegoś takiego? ja niestety nie potrafię obiektywnie tego ocenić ponieważ skoki poziomu cukru zdarzają mi się tak czy siak - niezależnie od przyjmowanych leków. musiałby się ktoś bez cukrzycy wypowiedzieć - ktoś, kto typowo po neuroleptykach dostał czegoś takiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×