Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

jetodik, jak będziesz losował z kapelusza, w którym jest 10 kul białych i jedna czarna to też znaczy, że wylosujesz albo białą albo czarną, ale to się nie przekłada, że szanse są 50/50.

 

wy lepiej racjonalisci pomyślcie co implikuje racjonalizm i czy się na to godzicie bo śmiem wątpić czy zdajecie sobie z tego sprawe :mrgreen:
Szczerze mówiąc nie wiem co masz myśli. :comone: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, no ale skąd wiadomo, że szansa na wylosowanie jednej bądź drugiej jest taka sama? i skąd wiadomo, że jest tylko jedna biała i jedna czarna. Tego to raczej nie wiesz tylko sobie zakładasz. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, no, czyli mamy kapelusz w którym są kule, przyjmijmy nawet, że wiesz jakie są kolory tych kul- białe i czarne, jednak nie wiemy ile jest kul, czyli nie mamy danych na większą prawdziwość jednej od drugiej. A Ty na tej podstawie wnioskujesz, że prawdopodobieństwo wylosowania czarnej, to jest takie samo jak białej i wynosi 50%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, za chwile wychodzę z domu, zgodnie Twoim "prawdopodobieństwem" mam 50% szans, że tam zginę (bo nie wiem jak będzie), bo np będę potrącona przez samochód , to wbrew pozorom duża szansa, że już nie wrócę na forum. Panicznie boję się śmierci, dlatego podejmuję tak wielkie ryzyko, jakim niewątpliwe będzie wyjście na ulicę. Także jakbym się już nie odezwała, to wiesz/cie co jest. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, logicznym jest to, że skoro nie wiemy to punkt wyjścia jest taki:

równie dobrze może być biała i równie dobrze może być czarna, równie dobrze = 50%

panicznie boisz się, że po śmierci coś jednak jest stąd negujesz moje stanowisko.

Dlaczego wciąż podtrzymujesz, że ludzie naokoło boją się czegoś po śmierci? To taka projekcja. Nawet nie wiadomo, czy należy się bać, bo nie wiadomo, na czym ma to wszystko polegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już jestem, przeżyłam... :) :(

No właśnie, to skoro nie możemy przeprowadzić rozumowania, to może nie udawajmy, że to robimy, skoro nie mamy danych, to nie zachowujmy się tak, jakby były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim film O-bi O-ba: Koniec cywilizacji. Oprócz typowo falloutowego klimatu i postapokaliptycznych sytuacji jest tutaj dużo o wierze, w zasadzie jest to główny motyw filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nie przeprowadzamy poza uznaniem ze skoro są tylko dwie opcje, nie mamy nic na poparcie żadnej względem drugiej, to równie dobrze może być pierwsza co i druga. to czysto logiczny wniosek.
jeto, ale mieszasz :nono: równie dobrze opcja istnienia/nieistnienia krasnoludków może być 50/50 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, logicznym jest to, że skoro nie wiemy to punkt wyjścia jest taki:

równie dobrze może być biała i równie dobrze może być czarna, równie dobrze = 50%

panicznie boisz się, że po śmierci coś jednak jest stąd negujesz moje stanowisko.

Dlaczego wciąż podtrzymujesz, że ludzie naokoło boją się czegoś po śmierci? To taka projekcja. Nawet nie wiadomo, czy należy się bać, bo nie wiadomo, na czym ma to wszystko polegać.

Z reguły człowiek boi się, kiedy nie wie co go czeka :roll: Abstrahując od pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, logicznym jest to, że skoro nie wiemy to punkt wyjścia jest taki:

równie dobrze może być biała i równie dobrze może być czarna, równie dobrze = 50%

panicznie boisz się, że po śmierci coś jednak jest stąd negujesz moje stanowisko.

Dlaczego wciąż podtrzymujesz, że ludzie naokoło boją się czegoś po śmierci? To taka projekcja. Nawet nie wiadomo, czy należy się bać, bo nie wiadomo, na czym ma to wszystko polegać.

Z reguły człowiek boi się, kiedy nie wie co go czeka :roll: Abstrahując od pytania.

To jestem wyjątkiem albo to zależy od osobowości, ja z podnieceniem myślę o śmierci i o tym, co może być dalej jak jakiś Kolumb wypływający z Europy. W zasadzie to nie mogę się doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, ja piszę o czymś zupełnie innym, o jakiejś kontynuacji, a jest to zbiór wszelkich opcji gdzie występuje kontynuacja więc tu chodzi o prawdopodobieństwo trafienia jakiejkolwiek z nich.

a krasnoludki to już konkretna opcja, więc trzeba trafić tą konkretnie z pośród multum - prawdopodobieństwo mikroskopijne.

a ja pisze o sytuacji gdzie jakakolwiek z multum będzie trafieniem więc prawdopodobieństwo znacznie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×