Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia a praca


KoalaLala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 czy ktoś z Was był w takiej sytuacji, że 1. przez objawy nerwicy nie mógł pracować i brał l4? na jak długo je dostawaliście i od jakiego lekarza? czy był z tym problem i jaka reakcja ze strony pracodawcy?

2. nerwica objawiała się w postaci bólu głowy, czy to migrenowego czy napięciowego, ale tak mocnych, że nie dało rady pracować? co mówiliście lekarzowi, jaki był powód l4? ja mam i migrenowe i napięciowe bóle głowy od paru tygodni codziennie i nie starcza mi już paliwa do wytrzymywania tego i nie wiem jak sobie z tym poradzić, na razie jestem na parodniowym zwolnieniu od pierwszego kontaktu, ale wiem, że dopóki leki przeciwpadaczkowe na migrenę się nie rozkręcą i fizjoterapia nie zacznie przynosić efektów, będzie problem, a to może trwać parę tygodni. 

będę wdzięczna za podzielenie się historiami i poradami co tu robić 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryptany zarzucasz i jedziesz. Jak masz migrene to mowisz  lekarzowi że masz migrene  i to masz L4 nie musisz wskazywać powodów swojej migreny tym bardziej że nie muszą mieć związku z twoim stanem psychicznym a tym bardziej nie wskazuje się ich na l4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, myszak napisał:

Tryptany zarzucasz i jedziesz. Jak masz migrene to mowisz  lekarzowi że masz migrene  i to masz L4 nie musisz wskazywać powodów swojej migreny tym bardziej że nie muszą mieć związku z twoim stanem psychicznym a tym bardziej nie wskazuje się ich na l4. 

myszak tryptany trzy razy nic a nie nie pomogły :( po paru godzinach od wzięcia bardzo mocny ból, mdłości, nie mogłam jeść. pomaga tylko tramal brany 3 x co 12 godzin ... dlatego jutro po przeciwpadaczkowe  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 11:05, KoalaLala napisał:

Cześć 🙂 czy ktoś z Was był w takiej sytuacji, że 1. przez objawy nerwicy nie mógł pracować i brał l4? na jak długo je dostawaliście i od jakiego lekarza? czy był z tym problem i jaka reakcja ze strony pracodawcy?

2. nerwica objawiała się w postaci bólu głowy, czy to migrenowego czy napięciowego, ale tak mocnych, że nie dało rady pracować? co mówiliście lekarzowi, jaki był powód l4? ja mam i migrenowe i napięciowe bóle głowy od paru tygodni codziennie i nie starcza mi już paliwa do wytrzymywania tego i nie wiem jak sobie z tym poradzić, na razie jestem na parodniowym zwolnieniu od pierwszego kontaktu, ale wiem, że dopóki leki przeciwpadaczkowe na migrenę się nie rozkręcą i fizjoterapia nie zacznie przynosić efektów, będzie problem, a to może trwać parę tygodni. 

będę wdzięczna za podzielenie się historiami i poradami co tu robić 🙂 

Jak objawiaja sie u Ciebie napieciowe bole glowy? Mialas jakieś badania?

Chodzisz na jakies masaze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2018 o 11:26, myszak napisał:

Mi z kolei p.padaczkowe nic nie dawały. Tramal też niespecjalnie. Ale jak idziesz po lek to i do lekarza więc problem rozwiążesz z L4 🙂

neurolog nie dała l4... z leków dostałam divascan, to nie przeciwpadaczkowy, liczę, że pomoże, bo mojemu tacie pomógł. mi tramal uśmierza ból ale nie całkiem, ale przyjemnie otępia i tak właśnie mi minęła niedziela... a coś Ci pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 10:17, zakazana88 napisał:

Jak objawiaja sie u Ciebie napieciowe bole glowy? Mialas jakieś badania?

Chodzisz na jakies masaze?

napięciowe to taka obręcz wokół głowy, przeszkadza cały czas, ale lipa jest jak ból narasta do bardzo mocnego i wtedy tylko łóżko, czasem jest z elementami migreny, czasem bez, a czasem są same migrenowe bez narastającego bólu. znaczy zwykle jeden dzień tak drugi tak... przy tym i przy tym są zawroty głowy 

jutro idę trzeci raz na osteopatię (trzeci zabieg) 🙂 bardzo duże nadzieje z tym wiążę

Edytowane przez KoalaLala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2018 o 16:33, MARIAN1967 napisał:

A od  ilu lat występują u Was objawy migreny? Bo u mnie to będzie ze 40 lat. Jak tylko pamiętam ,to pojawiał się ból głowy.

u mnie dwa lata, ale ja mam dopiero 25. dwa lata temu często bolała głowa, ale sobie myślałam, że no taka natura, rok temu doszły migreny, w tym roku dużo stresów i obie dolegliwości się nasilały, tak że teraz są ciągle i często się nasilają. 

Tobie coś pomaga, co neurolog mówi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KoalaLala napisał:

napięciowe to taka obręcz wokół głowy, przeszkadza cały czas, ale lipa jest jak ból narasta do bardzo mocnego i wtedy tylko łóżko, czasem jest z elementami migreny, czasem bez, a czasem są same migrenowe bez narastającego bólu. znaczy zwykle jeden dzień tak drugi tak... przy tym i przy tym są zawroty głowy 

jutro idę trzeci raz na osteopatię (trzeci zabieg) 🙂 bardzo duże nadzieje z tym wiążę

Ja mam.wlasnie.taka obrecz boki glowy,.skronie,czasem.tyl i czasem.czubek. Bylam u neurologa po wywiadzie i podstawowym badani ustwierdzil napieciowe. Rezonansu czy tomografu nie mialam. A ty mialas badAnie?

Ja.chodze na.terapie manualna raz w.tygodniu też byłam narazie dwa razy w czwartek trzecia. Tez mysle ze moze pomoze. Ale.musze.funkcjonowac bo mam 2 male dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KoalaLala napisał:

u mnie dwa lata, ale ja mam dopiero 25. dwa lata temu często bolała głowa, ale sobie myślałam, że no taka natura, rok temu doszły migreny, w tym roku dużo stresów i obie dolegliwości się nasilały, tak że teraz są ciągle i często się nasilają. 

Tobie coś pomaga, co neurolog mówi ?

Jak dlugo juz.  masz te bole?

19 godzin temu, KoalaLala napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zakazana88 napisał:

Ja mam.wlasnie.taka obrecz boki glowy,.skronie,czasem.tyl i czasem.czubek. Bylam u neurologa po wywiadzie i podstawowym badani ustwierdzil napieciowe. Rezonansu czy tomografu nie mialam. A ty mialas badAnie?

Ja.chodze na.terapie manualna raz w.tygodniu też byłam narazie dwa razy w czwartek trzecia. Tez mysle ze moze pomoze. Ale.musze.funkcjonowac bo mam 2 male dzieci.

wczoraj mnie osteopata bardzo wycisnął, mam nadzieję, że będzie z tego coś dobrego i Tobie też życzę 🙂

tomograf z kontrastem miałam - nic nie wykazał, rezonansu na razie nikt mi nie zleca

bierzesz jakieś leki? ja dostałam teraz jeszcze amitryptylinę bo to i na bóle napięciowe i na depresję. a doraźnie coś Ci pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KoalaLala napisał:

wczoraj mnie osteopata bardzo wycisnął, mam nadzieję, że będzie z tego coś dobrego i Tobie też życzę 🙂

tomograf z kontrastem miałam - nic nie wykazał, rezonansu na razie nikt mi nie zleca

bierzesz jakieś leki? ja dostałam teraz jeszcze amitryptylinę bo to i na bóle napięciowe i na depresję. a doraźnie coś Ci pomaga?

W ktorych miejscach  Cie masuje?i jak czesto chodzisz. Czujesz jakas ulgejuz.?

Azawroty od czego?

Nie mnie przeciwboloee nie pomagaja. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zakazana88 napisał:

A leki doatalas od kogo? Ja.Jutro ide.do rodzinnego i zobaczę co on mi doradzi.

amitryptylinę od psychiatry, divascan od neurolog. na pewno skieruje Cię dalej, ale pisałaś, że już byłaś u neurologa? i nic Ci nie przypisał?

czyli u Ciebie jest ta obręcz tylko, bez migreny? mi na obręcz pomaga tramal, ale to bardzo silny narkotyzyjący lek, ale tez na każdego działa inaczej, ja jestem po nim tak otumaniona, że tylko łóżko, ale moja mama już tak nie ma, więc może mogłabyś wypróbować? jesli masz tez migreny zapytaj pierwszego kontaktu o tryptany, dopóki neurolog Ci czegoś na stałe nie przypisze, na napięciowy ból głowy lepsza jest amitryptylina (z tego co czytam), a nie każdy neurolog będzie chciał przepisać antydepresant, więc mogą Cię odesłać do psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zakazana88 napisał:

W ktorych miejscach  Cie masuje?i jak czesto chodzisz. Czujesz jakas ulgejuz.?

Azawroty od czego?

Nie mnie przeciwboloee nie pomagaja. :(

na głowie głównie ale też twarz, na szyi, karku, klatce piersiowej, barkach. 

nikt mi nie umie powiedzieć czy zawroty bardziej od migreny czy od napięciowego, ale ja chyba jednak widzę, że od napięciowego, bo od tygodnia migreny nie mam, a ból i zawroty już tak 

ulgi na razie nie czuje, ale wczorajszy trzeci zabieg był pierwszym takim mocnym i po nim nawet miało przyjść pogorszenie, ale jest na takim samym poziomie - daje radę, ale męczę się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MARIAN1967 napisał:

Zawroty głowy mogą być niezależnie od tego czy masz migrenę ,czy nie. I nie muszą mieć nic wspólnego z nerwicą.Nigdy tak nie miałem, aby system nerwowy reagował zawrotami głowy albo migreną. 

tak, raczej są niezależne od migreny, ale z nerwicy wynikają - ja mam 'przegrzany' system nerwowy, miałam bardzo dużo stresów przez rok i tak moja głowa zareagowała. mogę też powiedzieć, że wynikają z bólu, ale ból wynika z nerwicy, to mi wszyscy lekarze i terapeuta mówią. oczywiście powinnam zrobić rezonans, żeby wykluczyć inne przyczyny. i samo odstresowanie tu nie pomoże, dlatego biorę leki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arus082 napisał:

A ja ciagle mdleje, jest mi słabo, mam zawroty głowy a neurolog powiedział, ze to przeciez normalne...

Ważę 53 kg przy 185 wzrostu.

nie znoszę takich lekarzy, 'tak się dzieje' 'taka natura' i moje ulubione 'trzeba wziąć się w garść'. neurolog która mi powiedziała, ze skoro nie mam odpowiedzialnego stanowiska, to przecież mogę siedzieć z bólem głowy, przez który nie docierają do mnie słowa i nie mogę się wysłowić ❤️ 

 

jakie miałeś/miałaś? badania robione, jakieś leki bierzesz? jesz normalnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KoalaLala napisał:

jakie miałeś/miałaś? badania robione, jakieś leki bierzesz? jesz normalnie? 

Żadnych badań, tzn prędzej byłem u ortopedy, zrobił mi usb tętnic szyjnych i mam mocno poszerzone. Dalej nikt nic z tym nie zrobił.
Biorę:
Depakine 0-0-1
Sertagen 1-0-0
Hydroksyzyna 0-0-1
Polpril 1-0-0
Andepin 1-0-0
Polprazol 1-0-0
Jem... tzn np. dziś zjadłem tylko rano 3 kromki chleba i do teraz nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arus082 napisał:

Żadnych badań, tzn prędzej byłem u ortopedy, zrobił mi usb tętnic szyjnych i mam mocno poszerzone. Dalej nikt nic z tym nie zrobił.
Biorę:
Depakine 0-0-1
Sertagen 1-0-0
Hydroksyzyna 0-0-1
Polpril 1-0-0
Andepin 1-0-0
Polprazol 1-0-0
Jem... tzn np. dziś zjadłem tylko rano 3 kromki chleba i do teraz nic więcej.

czy lekarze, którzy Ci przepisują te leki wiedzą o przyjmowaniu pozostałych? łączysz dwa antydepresanty i lek przeciwdrgawkowy plus inne, to dosyć mocny koktajl. jesteś pod opieką dobrego psychiatry? jakie choroby masz stwierdzone? tzn jeśli oczywiście chcesz o tym pisać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego psychiatrę. Dawałem wypis z przed 2 tygodni gdzie mam w zaleceniach Depakine i Sertagen. Mimo przeczytania tego dała mi 2 inne. A jako, że biorę te 2 od 5 lat to nie potrzebuje już recept i nikt nic mi nie kazał odstawić. To nawet ja wiem, że nie można od razu odstawiać takich leków więc gdyby tak miało być to by mi obniżyła dawki o połowę.

Głównie depresja, myśli samobójcze, bezsenność, zmęczenie w dzień, lęki, niepokój. Psychoterapia grupowa i indywidualna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Arus082 napisał:

A Polpril również od 5 lat.

Pewnie myślisz, że Depakine biorę to mam padaczkę? ;) Większość lekarzy mnie o to pyta a ja po prostu dostałem te leki z powodu depresji (w szpitalu 5 lat temu)

nie, nie myślę tak, ja też miałam brać przeciwpadaczkowe na migreny, tylko że musiałam odstawić antydepresanty, bo przeciwpadaczkowych i antydepresantów nie można łączyć, dlatego jestem zdziwiona Twoim połączeniem. ale że przeciwpadaczkowe na depresje to pierwsze słyszę skoro jest tyle innych lekarstw, szczególnie, że 2 inne bierzesz 

no to już długo się męczysz, ja czwarty rok, chociaż nie wiem, może 25. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×