Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam Was kochani


switchblade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ! Jestem nową użytkowniczką,aczkolwiek posiadających objawów nie mam od wczoraj. Chyba przez wszystkie minione lata nie byłam tego świadoma,że moje wciąż powtarzające się czynności to nic normalnego i mogą one świadczyć o nerwicy natręctw. Tym bardziej,że moja mama również przejawia takie zachowania od dawna. Mianowicie problemem,z którym nie potrafię sobie poradzić (a wiele razy próbowałam) jest ciągłe drapanie twarzy,pleców,szyji ,wszystkiego gdzie pojawiają sie krostki,pryszcze itp. W wyniku czego moja twarz wygląda czasem potwornie i nie wychodzę z domu bez maskowania tych okropnych rozdrapanych strupków,ran. Dodatkowo od pewnego czasu mam łupież i skórę głowy również strasznie męczę. Mam tego już zdecydowanie dość. Nie podjęłam jeszcze żadnych kroków w celu zdiagnozowania moich zachowań. Łączmy się w bólu - wszyscy z natrętnymi czynnościami czy co gorsza myślami... Nie jesteśmy z tym sami-co uświadomiło mi to forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jest nas dużo, z jednej strony to budujące, a z drugiej straszne, że tyle ludzi się męczy.

Na pewno to co robisz jest kompulsywne, może to być forma autoagresji i uzależnienie.

Dobrze byłoby żebyś jednak zrobiła kroki w kierunku rozpoczęcia leczenia. Piszesz, że długo to trwa, więc samej będzie Ci bardzo trudno przestać się drapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem, też kiedyś drapałam się nałogowo po twarzy i plecach, z tym jednak udało mi się poradzić bo mój wygląd był w pewnym momencie tak tragiczny że powiedziałam sobie stop ale przerzuciłam się na jeszcze gorsze do powstrzymania drapanie po głowie, robię to praktycznie non stop całe dnie aż bolą mnie palce od ciąglego ich wyginania. Zupełnie nie mogę sobie z tym poradzić bo jednak rany i strupki na tyle dobrze chowają się we włosach że tłumaczę sobie że mogę bo przecież nie widać. Jest to okropne uzależnienie, drapanie jest dla mnie prawie jak tlen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×