Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie krzyżowe (Alkochol+Benzo)


Gość Bipolar25

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem uzalezniony od alkoholu i benzodiazepin ,obecnie jestem trzezwy ,jednak ciezko jest zachowac abstynencje.

Odstawiajac alkohol ,mamy nadaktywnosc receptorow NMDA ,w tym neuroprzekaznika pobudzajacego glutaminianu ,przy niskiej aktywnosci GABA.

I teraz pytanie ,jakie leki wstawic ,w pierwszym okresie abstynencji od tego szitu ? Myślałem o karbamazepinie (zachamowalaby uwalnianie glutaminianu) ,lub mematynie ,która zablokowalaby nadaktywnosc NMDA .

Co sadzicie o polaczeniu karbamazepiny z pregabaliną w takim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baklofen i pregabalina mają podobny potencjał uzależnienia. Ale raczej jak będziesz stosował te leki w dawkach zalecanych i nie jakoś hardkorowo długo to Ci to nie powinno grozić.

Co sądzę o memantynie? Moi dziadkowie to brali na chorobę Alzhaimera, bo poniekąd to jedno z przeznaczeń tego leku. Ten lek długo trzyma, ogólnie możesz spróbować dorzucić te memantynę bo downreguluje receptory NMDA, ale myślę, żę jak już sobie zafundujesz 2 poprzednie leki to powinno wystarczyć w zupełności. Memantyna to taki mało wykorzystywany lek poza chorobą Alzhaimera, opiatowcy i alkoholicy wykorzystują go właśnie w tym celu który podałeś. Ale może też działać otępiająco, wywoływać pseudo Alzhaimera i pogarszać funkcje poznawcze u ZDROWEJ osoby.

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę tianeptynę albo naltrekson jeśli chodzi o alkohol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×