Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drżenie i ataki paniki


mar00m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

 

Mam 23 lata i od pewnego czasu w różnych sytuacjach społecznych (jedzenie ze znajomymi, wydawanie gotówki w sklepie, krojenie tortu itd. ) zaczęły drżeć mi ręce, także czasem doświadczam ataków paniki (głównie autostrady, wysokosci, samoloty). Przy wizycie u fryzjera drży mi głowa. Gdy wypije alkohol wszystko objawy mijają, a znów na drugi dzień jest 100x gorzej ręce mi się drżą jakbym był alkoholikiem i boje się wyjścia do sklepu (caly się trzęse). Gdy wypije to musze ok. 2 dni posiedzieć w domu w spokoju. Lekarz przepisał mi SSRI (Seronil) także xanax w ekstremanalnych sytuacjach (biore go dosc rzadko przed lotami zazwyczaj). Jak zaczac normalnie zyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj mar00m!

 

Objawy, jakie wymieniłeś w swojej wiadomości, wskazują prawdopodobnie na zaburzenia lękowe (nerwicę), stąd drżenie ciała, trzęsące się ręce, ataki paniki, lęk społeczny i krótka (złudna) poprawa funkcjonowania po alkoholu. Dobrze, że zacząłeś szukać dla siebie pomocy i poszedłeś do lekarza, który przepisał leki przeciwlękowe. Leki jednak to nie wszystko. Jeśli chcesz zacząć radzić sobie ze swoimi lękami, rozpoznawać zwiastuny nadchodzącego ataku paniki, rozważ konsultację z psychoterapeutą i rozpoczęcie systematycznej psychoterapii, bo tylko ta zapewnia leczenie przyczynowe. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×