Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy leki zaszkodziły?


Lugh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, leczę się na depresje, nerwice lękową i nerwice natręctw od 2013 roku. Na początku coś te leki dawały, teraz jednak czuję się jak szmata do podłogi. Od 2014 boję się wychodzić na miasto, boję się wychodzić do sklepu itp. Wiadomo o co chodzi... Nie mam w ogóle energii do życia, do walki. Zmieniałem leki na pobudzające ale to nic nie dawało, nie czuję w ogóle działania jakichkolwiek leków. W pewnym momencie brałem 6 rodzajów leków na raz. Najgorsze jest to że mi się pogorszyło w trakcie leczenia!! I już 3 lata zmagam się ze strachem, boję się chodzić po ulicy. Nie radzę sobie w konfrontacji z ludzmi (KIEDYŚ TAK NIE BYŁO, NAWET JAK NIE LECZYŁEM NERWICY). Czy leki mogły mi pomieszać w głowie przez 4 lata ich zażywania?? (Czasami 6 rodzajów na raz).

 

Brałem:

-Setaloft

-Zomiren

-Cloranxen

-Anafranil

-Rispolept

-Pernazyne

-Tritico

-Depralin

-Deprexolet

-Rexetin

-Pregabalin

-Oriven

-Fluroxetin

 

I jeszcze jakieś tam brałem ale już nie pamiętam ogólnie z 16 leków próbowałem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Czy jeden lekarz przepisał Ci 6 leków, które kazał brać jednocześnie? Wydaje mi się, że to jakieś nieporozumienie. Owszem, leki mogą okazać się nieskuteczne. W ogóle leki oferują jedynie leczenie objawowe (zminimalizowanie lub wygaszenie objawów choroby), natomiast leczenie przyczynowe zapewnia wyłącznie psychoterapia. W odniesieniu do zaburzeń nerwicowych metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Powinieneś o tym jeszcze bardziej pomyśleć, skoro czujesz się gorzej, pomimo farmakoterapii. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 4 lat. Nie 3. Leczę się od 2013.

 

Na początku czułem działanie leków, potem coś się pochrzaniło ostro.. Ogólnie dziwne rzeczy się ze mną dzieją. Po nocy jestem niewyspany, ale jak pójdę spać o 17-18 i pośpie 2-3 godziny, to czuję się zdrowy, silny. Kij wie o co tu chodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up, dokładnie. Nawet ta średnia wyliczona na oko pokazuje, że każdy lek był krótko brany w porównaniu do całkowitego czasu leczenia. Ja farmakologicznie leczę się już rok i dopiero teraz uznałam, że chciałabym zmienić sobie lek na inny, żeby odczuwać mniej skutków ubocznych; po tylu miesiącach działania chociaż wiem, jak faktycznie się po nim czuję...

Cały czas chodzisz do jednego psychiatry, że on Ci tak zmienia te leki co chwila, czy sam po różnych chodzisz?

Nie pomieszały Ci nic, bo pewnie nawet nie miały czasu one Ci pomieszać w organizmie, jak nie miały czasu się nawet rozgościć w Twoim ciele. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×