Skocz do zawartości
Nerwica.com

Początki nerwicy lękowej


Aly

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskoczyło mnie, że jest tutaj tyle osób podobnych do mnie. Czuję się z tym trochę lepiej, bo wiem, że jak tu napiszę to otrzymam zrozumienie.

Jestem po całkowitym usunięciu tarczycy i środkowej części węzłów chłonnych (rak tarczycy). Przed operacją byłam pełna życia, codziennie dużo spacerowałam, biegałam, spotykałam się ze znajomymi, lubiłam chodzić do marketów, miałam wiele pasji, marzeń, A teraz już sama nie wiem. Siedzę w domu, śpię, szybko słabnę.

Pierwszy atak paniki miałam miesiąc temu - podczas jazdy autobusem zaczęło kręcić mi się w głowie, poczułam suchość w ustach. serce zaczęło mi bardzo bić, myślałam, że zaraz zemdleję albo umrę, odczuwałam silny strach z niewiadomego powodu. Nie wiedziałam, co się dzieje. Wcześniej tak nie miałam.

Później sytuacja powtórzyła się w centrum handlowym. Postanowiłam pójść do lekarza rodzinnego. Przepisał mi Coaxil 12,5 mg - muszę brać 2x na dobę. Nie widzę poprawy. Wczoraj jak poszłam po gazetę do Empiku - sytuacja się powtórzyła. Dzisiaj idę do psychiatry, mam nadzieję, że pomoże.

Wcześniej (jakieś 4 lata temu) leczyłam się psychologicznie i psychiatrycznie - miałam epizody depresyjne, nerwicę natręctw. To minęło, a teraz ta nerwica lękowa... Może to dlatego, że przerwałam tamto leczenie?

W piątek idę do szpitala na leczenie uzupełniające - radioaktywnym jodem. Najgorsze jest to, że 7 dni w izolatce. Dlatego, żeby zniszczyć komórki nowotworowe, które mogły pozostać po operacji. Zupełnie tego nie widzę. Jak tylko o tym pomyślę, to znowu powraca lęk. W dzień to jeszcze jakoś jest ok, ale gdy tylko jest noc, to masakra. Przeraża mnie to, że na dworze jest ciemno, nie potrafię być wtedy sama ze sobą. Boję się być sama w szpitalu, z obcymi ludźmi, bez bliskich. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Z jednej strony wiem, że muszę iść do tego szpitala, aby raz na zawsze pozbyć się tego raka, a z drugiej strony szukam możliwości, aby tego uniknąć i nie wywołać kolejnych ataków nerwicy...

 

Czy mieliście podobne sytuacje?

Jak sobie z tym poradziliście?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo bierzesz ten Coaxil? Moim zdaniem to nie jest najlepszy lek, nie wygasza skutecznie lęku, a na działanie trzeba czekać bdługo. Lekarze rodzinni go przepisują, bo nie mają wystarczającej wiedzy na temat tych leków.

 

Ataki paniki na jakim tle? Czego się wtedy obawiasz?

 

Wydaje mi się, że każda osoba w podobnej sytuacji bardzo by się bała. To naturalne. Co do izolatki, zawsze możesz wziąć tableta ze sobą i popisać z nami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo bierzesz ten Coaxil? Moim zdaniem to nie jest najlepszy lek, nie wygasza skutecznie lęku, a na działanie trzeba czekać bdługo. Lekarze rodzinni go przepisują, bo nie mają wystarczającej wiedzy na temat tych leków.

 

Ataki paniki na jakim tle? Czego się wtedy obawiasz?

 

Wydaje mi się, że każda osoba w podobnej sytuacji bardzo by się bała. To naturalne. Co do izolatki, zawsze możesz wziąć tableta ze sobą i popisać z nami :)

 

Dziękuję za odpowiedź! :-)

 

16 dni już biorę. Dzisiaj idę do psychiatry, mam nadzieję że przepisze mi coś innego.

 

Ataki bez powodu, nie obawiam się niczego, nie wiem dlaczego tak jest :(

 

Do izolatki nie mogę wziąć sprzętu elektronicznego, bo będę "promieniować" tym radioaktywnym jodem i później wszystkie rzeczy, które ze sobą wezmę trzeba zutylizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra będzie wiedział co Ci przepisać. Powiedz o tym Coaxilu, że nie pomaga i że potrzebujesz czegoś bardziej skutecznego. Może dać ci tez coś, co stosuje się doraźnie na lęk, np. jakąś benzodiazepinę, które działa praktycznie od razu ..pewnie coś sam podsunie, a jak nie, to warto o tym wspomnieć.

 

Atak paniki to inaczej atak panicznego lęku. Być może odczuwasz to jako coś bez powodu, ale jakieś myśli lękotwórcze muszą się pojawiać, choćby przeświadczenie, że poczujesz się źle, zemdlejesz itd. i to uruchamia mechanizm błędnego koła. Spróbuj poznać te myśli wtedy będziesz mogła je kwestionować, odebrać im siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×