Skocz do zawartości
Nerwica.com

mam zaburzenia obsesyjno kompulsywne - zalamana:(


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

tak, piszą w artykule że juz po 3 zabiegach może wystąpić znaczna lub trwała poprawa

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:45 pm ]

boisz się prądów , a leków się nie boisz? Ja boję się leków, bo co bedzie jak organiizm przyzwyczai się do leku i bez niego nie będzie chciał funkcjonować normalnie, lub dawka będzie juz niewystarczająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne ;) obsesja wciaz jedna i ta sama...

ktos sie pomylil i nie mial racji w mojej ocenie

 

ja wogole odkad biore leki to nie mam juz natretnych mysli ktore powtarzalam jak automat w ciagu dnia ciagle te same zdania " bla bla bla bla"

teraz to tylko mysli takie jak u zdrowej osoby ale wciaz wokol tej sprawy ktora zapoczatkowo u mnie nawrot nerwicy

wiec wsumie jest i tak lepiej niz bylo ,bo bez lęku teraz na sama mysl dzieki lekom

pozatym zadne ;)

zadne makabryczne ,zadne ;)

 

a u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przerabiam różne mniej więcej 2 x dziennie, ostre nażedzie gdy jestem w kuchni, przychodzi myśl ze mógł bym stracić kontrolę i zrobić rodzinie krzywdy, i religijne o tym że to kara za grzechy, jak patrze w lustro przychodzi mysl że zobaczetam np. demona że za chwile moja twarz może sie zmienic lub twarze innych osób, i że mam w sobie coś złego, przy tym towarzyszy mi lęk,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja dalam rade to i ty dasz ;)

 

jeszcze pare lat temu balam sie i podobne sprawy i sobie sama to wytlumaczylam

 

poza tym szukaj szczescia w zyciu to pomaga

rob to co lubisz oddaj sie pasji,dowartosciowac sie trzeba to wazne

 

widocznie straciles jakas droge w zyciu wtedy wracaja natretne mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz lepszy sposob?

 

No właśnie taki, o jakim napisałaś później - znaleźć siłę w sobie na pokonanie tych myśli. Prawda jest taka, że przede wszystkim jeśli sobie sami nie pomożemy to nikt ani nic nam nie pomoże. To wymaga czasu, ale mysle, ze to najlepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadczę porady psychologiczne, które mogą ci pomóc, jeśli masz objawy depresji, fobii, napady lęków, nerwicy, itp. Chcesz się "wygadać"

,chcesz wkońcu żyć normalnie i przezwyciężyć strach, Boisz się ....ale chcesz z kimś o tym porozmawiać, z kimś kto mogłby ci pomóc

przy tym chcesz zachować anonimowość, napisz....rozumiem24h@wp.pl, lub GG 39397955, pamiętaj!...To tylko psychika!

 

 

mój przykład kilkanascie lat (Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne)....w tej chwili 29 lat, zaczelo się w wieku lat 14-16, na ten moment udało mi się to zwyciężyć bez leków....i psychiatry...choć było bardzo ciężko! (wstyd)!!! 10 kaw i tabletki panadol apap itd....obecnie moja codzienność to schematy od łóżka rano, do łóżka wieczorem) ale umiem sobie z tym radzić....wyszedłem SAM!!! ...wcześniej nawet odstawienie szklanki sprawiało mi kilkanaście minut np odliczanie na 1,2,3,1,2(bezpieczne)(kroki)......nie wspomne o innych rzeczach ktore musiałem powtarzać perfekcyjnie według mojej zasady kilkadziesiąt razy, koszmar!!!!!! i tak dzień za dniem!! każda czynność!! zapinanie guzików itd.! pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki, nie mogę nigdzie znaleźć tematu w którym byłby poruszony temat natręctw w stylu, naciskanie klami n-razy, dokręcanie kranów przed wyjściem z domu i wiele wiele innych...

 

Czy ktoś z Was miał i poradził sobie z takim problemem bez pomocy leków?

 

Byłem na pierwszej psychoterapi i we wtorek idę do lekarza psychiatry aby stwierdził czy zapisać mi leki czy pozostać przy terapii.

 

Nie mogę sobie z tym poradzić od Bardzo dawna, całe szczęście odważyłem się i zacząłem o tym mówić nie tylko na terapii ale i z bardzo bliską mi osobą.

 

Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia i jakies sugestie co mógłbym z tym zrobić jakie macie/mieliście pomysły aby temu zaradzić.

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davids23,

najlepszym sposobem jest jednak niepoddawanie sie temu na samym początku jak tylko sie pojawia natręctwo, po czasie kiedy sie rozkręci dołaczają sie nowe i jest coraz trudniej a można jeszcze wpaść w spiralę i trzeba koniecznie nie pozwolić sobie na to, niwelując wszystkie natręctwa na początku lub w późniejszej ,ale jednak początkowej fazie i jest to najbardziej skuteczna metoda bez lekarstw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×