Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niepełnosprawność(głowa) a praca.


Gość Bagatelka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności z powodu E i P. Z powodu tych chorób, jestem mniej sprawny umysłowo - wolniej myślę, mam problemy z logicznym myśleniem. Przypadałoby się pójść do jakiejś pracy, która nie wymaga dużej odpowiedzialności i bystrości. Tak więc czy mam szansę na jakąś w miarę dobrą płatną pracę (2000 na rękę) czy jedynie sortowanie śmieci i zamiatanie ulic za najniższą krajową mi pozostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz 900zł renty inwalidzkiej i zatrudnisz się przy zamiataniu ulic/sortowaniu śmieci za 1000zł i dowie się o tym zus a dowie się jeśli pracujesz na biało zabiorą ci rente pracodawca oczekuje zdrowego symulanta który będzie zapierniczać jak maszynka.a wtedy kilka pobytów na chorobowym,jeden pobyt w psychiatryku i lecisz z takiej pracy na pysk.i wtedy ani renty ani pracy i zdychaj naiwniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupyé, Ludzie całkiem zdrowi mają problemy ze znalezieniem wartościowej pracy jeżeli nie posiadają szczególnych umiejętności albo uprawnień nie mówiąc o znajomościach. Z takimi problemami i orzeczeniem praca za najniższą krajowa to optymistyczna opcja w grę wchodzi jeszcze założenie własnej działalności. Osoby z grupą zatrudniają najczęściej firmy sprzątające i ochroniarskie w grę wchodzi jeszcze możliwość pracy na otwartym rynku pracy jak sobie poradzisz.

Posiadając umiarkowany stopień rozumiem że pobierasz rentę do tego możesz sobie dorobić więc razem możesz wyciągnąć spokojnie ze 2 tysie na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×