Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pomoc! Czy to nerwica?


mezczyzna23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Nieco ponad miesiąc temu obejrzałem w telewizji program, w którym chłopak miał dziewczynę i miał 19 lat bodajże. Miał znajomego geja, który go pocałował i tamten co miał dziewczynę stwierdził, że nagle mu się to spodobało i jest gejem co sprawia, że rzucił dziewczynę. Bardzo się tym przeraziłem. Jestem mężczyzną, który za 5 miesięcy będzie miał 19 lat. Całe życie ganiam za dziewczynami, każdy widok kobiety na ulicy czy coś wywoływał we mnie takie emocje. O mój boże, jaka ona śliczna, ale bym ja brał. Po prostu uwielbiam dziewczyny, seks to moje marzenie, rodzina, dzieci itd. Po tym programie tak się przejąłem, że zacząłem się zastanawiać czy nagle mogę stać się homo. W internecie non stop szukałem na ten temat informacji, zamartwiałem się tym. Ja nigdy wcześniej nie miałem pociągu do męzczyzn a jak słyszałem słowo gej to reakcje "bee". Zawsze dziewczyny, te ich ciało to wszystko, podniecialem się, że masakra. Nawet jak byłem mały i oglądałem bajki i była tam jakaś ładna postać kobiety czy coś to od razu boże, piękna itd. Po tym programie tak się przejąłem, non stop myśli czy mogę stać sie homo, pytałem każdego w okół czy człowiek może tak nagle zmienic swoja orientacje kiedy całe życie tylko dziewczyny. Z dnia na dzien coraz gorzej. To trwa ponad miesiac a ja nie miałem dnia, żeby tym się nie zamartwiać. O tym programie co prawda zapomniałem w sumie ale w głowie zostały jakby te natretne mysli. Kiedy widze faceta, obojetnie w jakim wieku, moze to byc nawet mezczyzna w wieku 70 lat to w glowie mam czy bym go pocalowal, czy mi sie podoba czy moglbym z nim jakis stosunek uprawiac. Wkurza mnie to bo nie chce a to mi jakby proboje wmówić, że mam stać sie homo i tyle. Mezczyzni mnie nie podniecają itd. Przejałem sie tak, że nawet porównuje moja reakcje na golego faceta i kobiete, wyobrazam sobie stosunek z kobieta i mezczyzna w myslach i patrze przy jakiej mysli dostane wzwodu. Meczy mnie to totalnie. Nawet patrze na tate czy dziadka i rozmyslam czy mi sie podoba, czy mnie jara itd. Mowie sobie beee nie chce tego a z drugiej strony moze mi sie to podoba po czym mowie. Co jest? przeciez tego nie chce. Czuje się jakby ktos probował mi cos wmowic. Non stop czytam o HOCD i to by pasowało, mimo, ze kazdy mowi ze jestem hetero pisałem do psychologow itd. ja non stop sie zamartwiam, taka obsesja jakby. Dodam, ze nigdy takiego czegos nie miałem, nigdy mi do glowy nie przyszlo zeby moc uprawiac stosunek z chlopakiem. Obawiam sie tego, zeby nagle nie przestac interesowac sie kobietami, martwie sie o to, Zawsze chciałem miec rodzine, dzieci itd. Teraz jak jest gdzies duzo chlopakow czy cos zaraz sie zastanawiam czy mi sie ktorys podoba czy bym go .. itd. Teraz nawet ja widzę jakichś 2 mężczyzn czy coś to od razu w głowie mam czy oni są homo a jak widzę np. parę chłopaka z dziewczyną to mi się wydaję, że to dziwny widok, że każdy kobiety a poprawny widok to chłopak z chłopakiem. Ja nie wiem, mnie to nigdy nie ciągnęło ani nic. Od dziecka tylko kobiety, przy mężczyźnie nigdy zwodu nie dostałem. A jeżeli miałbym być homo to przecież od dziecka bym za chłopakami ganiał i nigdy przenigdy dziewczyny by mnie nie interesowały. Po tym programie jakby mam myśli w ogóle odwrotne do mnie przed tą chorobą. Mialem wczesniej taka jakby podobna sytuacje jesli chodzi o zakola. Kazdy mi mowil, ze nie mam zakol a ja ze mam. Non stop stałem przy lusterku i parzylem czy mam zakola mimo, ze fryzjerzy kazdy mowil ze nie mam to ja i tak swoje, ze mam. Wpatrywalem w kolegow na ich głowy jak im wlosy rosna itd. to mnie pytali co sie tak gapisz itd. a ja cos zawsze wymyslalem ale patrzylem czy maja zakola. Teraz sytuacja jakby sie powtorzyla tylko ze na tle seksualnym. Mam tez tak, ze nie kiedy ide do szkoly, zaparkuje samochod zamkne go ide w kierunku szkoly i nagle sie zatrzymuje i nie wiem czy samochod zamknalem i poszedlem sie upewnic, kiedy ustawiam budzik w telefonie i go ustawilem po chwili kiedy proboje zasnac sprawdzan czy telefon nie jest wyciszony mimo, ze go nie wyciszałem itd. tak upewniam sie. np. miałem tez tak ze zamknalem garaz ale po wejsciu do mieszkania nie bylem pewny czy go zamknalem ale sprawdzic nie poszedlem bo stwierdziłem ze go zamknalem. Moje pytanie jest takie czy to nerwcia i teraz aktualnie mam HOCD i powinienem jak najszybciej udac sie do psychoterapeuty?

Parę lat temu miałem tiki nerwowe. Potrząsanie głową, dukanie, mruganie oczami itd. Brałem tabletki i jeździłem na konsultacje. Wynik ? Wszystko przeszło.

Prosze o odp, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czymś takim jak skala Kinseya?

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Kinseya

 

Może wg tej skali jesteś np.1 albo 2 i nie możesz tego zaakceptować stąd objawy nerwicowe. Przeczytaj ten artykuł, który zamieściłam i zobacz że to wszystko nie jest takie czarno-białe. Bardzo dużo osób to 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy gadacie.

mezczyzna23, nie masz problemu z orientacją tylko z własnym strachem i nie jesteś tu pierwszy z taką wkrętką. Nadmiar tematyki gejowskiej, forsowanie tezy o tym, jak wielu jest ukrytych gejów, którzy sami o tym nie wiedzą, wpędza niektórych w obsesje.

Jeśli pociągały Cię kobiety, to dlaczego nagle miałyby przestać? Jeśli kiedyś kochałeś jakąś kobietę, to dlaczego miałbyś nie kochać żadnej w przyszłości? Jeśli odczuwasz pociąg seksualny do kobiet, to znaczy że możesz być w związku z kobietą, że zawsze masz taki wybór. Nie jesteśmy chorągiewkami na wietrze, jakieś tendencje w nas przeważają, mamy też wpływ na kształtowanie swojej tożsamości, która jest czymś głębokim i złożonym.

Zwykle osoby z tym natręctwem obsesyjnie sprawdzają, czy podniecają ich osoby tej samej płci, ewentualnie boją się, że to poczują lub ich strach wywołuje nawet takie iluzje, że może tak. Rozdrapują, badają każdy ułameczek myśli, wrażeń. To do niczego nie prowadzi, bo tylko przestają czuć, co jest autentyczne, a co nie. Lepiej jakbyś w to nie brnął, bo to żer dla nerwicy. Wyluzuj, obejrzyj ulubione filmy, zrób coś przyjemnego dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×