Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ja się tylko zastanawiam nad jedną rzeczą, małżonek mówi, żebym nie odpuszczała, ale ja się trochę martwię... zapisałam się na prawo jazdy i w poniedziałek zaczynam jazdy i tak sobie myślę czy to nie będzie duży stres na fasolki? czy ewentualnie odłożyć sobie to do końca 1szego trymestru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, spokojnie!! Takie chuchanie i dmuchanie na siebie i dziecko tez do niczego dobrego nie prowadzi.

Ucz sie normalnie, nie przekladaj nic, bo pozniej znajdziesz 20 innych powodow i nigdy tego nie zrobisz;)

Stresem dla Dzidzi jest Twoj stres. O nic sie nie martw. Organizm sam wie co jest dobre dla Was.

Mnie na poczatku obydwu ciazy odrzucalo od wiekszosci jedzenia, moglan jesc tylko migdaly, serki homogenizowanie waniliowe i kanapki z bialym serem i miodem ;) i mialam ogromna ochote na mirindw, chociaz nigdy wczesniej jej nie pilam:D

Na nudnosci pij imbirek, przegryzaj migdaly i staraj sie nie miec pustego zoladka, bo to nasila nudnosci w ciazy. I nie panikuj, nie zadreczaj sie. Relaksuj sie i korzystaj poki brzuszek Ci w niczym nie przeszkadza;) ja juz nawet skarpetek nie moge sama zalozyc, a dzis golac sie "tam" tak sie zacielam ze pol godziny mi krew leciala:// a Maly jak siedzial w brzuszku tak siedzi, a do terminu tylko 8 dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, od razu poprosiłam o zrobienie podstawowej morfologii, chciałam też mocz oddać, ale nie miałam żadnego pojemnika i gdy na to wpadłam nie byłam już na czczo, więc przy okazji doniosę w tygodniu, skoro gin ma mnie posłać na te badania, zawsze mogę zrobić je wcześniej 8)

najwyżej coś dodatkowo zrobię, gdyby chciała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, spokojnie :*

 

zdazysz wszystko zrobic, bedziesz miala kontrolne badania, bo pozniej wazny jest poziom zelaza, bo Dzieciaczki od nas go duuuzo zabieraja ;)

ja mialam anemie prawie caly czas w obydwu ciazach- trzeba do kanapki dodawac salate, jesc duzo produktow bogatych w zelazo ( i to nie jest szpinak) - ale unikac watrobki,..

i pic soczek pomaranczowy albo cos co ma wit c dla lepszego wchlaniania zelaza ;)

chociaz ja to miesa wogole nie moglam jesc przez pierwsze pare miesiecy...

 

a Dzidzia dalej siedzi sobie w najlepsze, smieje sie, ze Rodzice moi przylecieli, przywiezli ze soba jedzonko z Polski i Dzieciaczek woli w brzuszku siedziec niz wyjsc i pic samo mleczko :D

 

Corcie zaczelam rodzic wlasnie w 39 tyg, tak jakby dzisiaj :D a tu nic ... no musze poczekac, a juz nawet siedziec mi ciezko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po cc, nie dosc ze cukier wzrosł to i mega leukocyty, do tego cos im sie nie podobało z szyjka. Dziecko wczesniaczek ale zdrowy. Zostajemy w szpitalu na obserwacji, takze u mnie nowy rok rozpoczał sie niespodziewanie. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, gratuluję, życzę dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa ;)

ja miałam w nocy takie mdłości, że myślałam że nie zasnę, gdy w końcu przeszło to zaczęło się parcie na pęcherz. Do lekarza dopiero w przyszły poniedziałek, już się doczekać nie mogę, bo źle mi z tym że moi rodzice nie wiedzą, a mój brat tak - i musi wszystko w tajemnicy trzymać, bo sam się skubaniec domyślił, że coś jest na rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, poczekaj, dopiero sie zacznie ucisk na pecherz :D a pod koniec to juz wogole kosmos jesli o to chodzi...:D

teraz wszystko sie tam rozciaga powolutku i robi miejsce, a pomysl jak tam bedzie uciskac glowka 3,5 kg Dzieciaczek :lol::lol:

ale wszystko jest do przetrwania :)

 

a probowalas jesc migdaly gdy pojawia sie mdlosci? ciagle cos przegryzaj czy to herbatniki czy migdaly- bo mdlosci sa najwieksze gdy jest sie nawet lekko glodnym, ciagle cos trzeba przegryzac :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, zjadłam kilka migdałów, resztę mój małżonek pożarł, bo u nas w domku nie istnieją tajne skrytki na przekąski :pirate:

więc wczoraj posiłkowałam się w nocy bananami i piję duuużo wody. Udało mi się wbić na wcześniejszy termin u ginekologa, idę w czwartek :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałam sobie na http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator , więc przyrost taki jak ma być, mam nadzieję że w czwartek już coś będzie widać i potwierdzi mi ciążę :yeah: wyniki morfologii również wszystko w normie, więc mogę póki co spać spokojnie :D

 

Mili89, a jak u Ciebie? dzieciątku nadal nie śpieszy się? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, mowilam nie stresuj sie i spokojnie, bo wszystko jest ok :*

No wlasnie Dzidziek sie nie spieszy, a mi tak ciezko. Zostalo 5 dni do terminu. Rodzice przylecieli do nas. Kazdy czeka a tu nic. Czasem zaczyna bolec ale zaraz przechodzi...

A mi jest tak goraaaaco. Zawsze zmarzluch jestem a przy końcówce ciazy jestem taka spocona, goraco mi okrutnie, najchetniej bym okna pootwierala w domu...czy to normalne? Ledwo wyrabiam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, normalne, mi za to juz za zimno. Wlasnie nakarmilam mała, przewinełam i spi, to taki moj kochany anioleczek. :105: A z ciekawostek za to teraz spie ile moge, nie musze nic brac, powala mnie na lozko w sekundzie :shock::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×