Skocz do zawartości
Nerwica.com

konflikt wiary a związek


Rekomendowane odpowiedzi

Mae, a kto powiedział że ja chce kogoś przekonywać. ....

To po co wciskasz się z bzdurnymi twierdzeniami w problem, którego różnica wieku nijak nie dotyczy?

Wszak problemem jest zinternalizowane psychomanipulacją przekonanie (natręctwo) wobec konieczności przyjmowania racjonalnie nic nie znaczących sakramentów.

Co ma do tego różnica wieku? Wyjaśnij.

 

- 20latek wchodzi na rynek pracy / tworzy siebie w roli zawodowej --- a 40 latek jest już określony, ma doświadczenie, występuje w roli experta.

Jakie to ma znaczenie dla związku?

 

- 20latek szuka partnera życiowego, ma pierwsze dziecko --- 40latek ma partnera i zazwyczaj dzieci kilkunastoletnie/kilkuletnie

- 20latek szuka swoich wartości, buduje swoją tożsamość --- 40 latek przeżywa kryzys wieku średniego, patrzy co zrobił - co mu się udało a co nie

Naprawdę?

Nie miałem partnerki przed Mae. Nie mam żadnych dzieci. Nie przeżywam żadnych kryzysów. (W ogóle istnienie kryzysu wieku średniego jest wątpliwe.) Nie patrzę co mi się udało, co nie.

 

Wszystkowiedza głupich stereotypów jest powalająca.

Różnica wieku między mną a Mae jest zdecydowanie większa, więc chyba lepiej wiemy jak rzeczywiście jest.

Chyba wypadałoby umieć uzasadnić swoje twierdzenia argumentacją, nie bełkotem o oczywistościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek: pracuje na rotacjach za granicą -2 tyg w domu 2 tyg na morzu, 14 lat ode mnie starszy, rozwodnik, 1 dziecko. Ja : 24 lata, rozpoczynam ścieżkę zawodową, katoliczka z konserwatywnej rodziny. Poznaliśmy się 3 lata temu. Po 1,5 roku zamieszkaliśmy razem i wtedy po 3 miesiącach mieszkania razem dowiedziałam się że mój Partner był żonaty. Na pytanie dlaczego o tym mi nie powiedział odpowiedział, że nie pytałam (wiele razy mówiłam mu jak ważny jest dla mnie ślub kościelny, nie spodziewałam się że można o czymś takim nie powiedzieć) postanowiłam że spróbujemy że miłość jest ważniejsza od moich przekonań.....
Przekonań?

Domniemywuję, że para mieszkająca ze sobą współżyje płciowo.

Czy aby przekonania indoktrynowane jedynie słuszną religią nie zabraniają współżycia przed przyjęciem sakramentów?

Czyli w imię katolickiej "moralności" bedziesz niszczyć życie sobie i Markowi (i/lub Sławkowi)?

 

Dość spektakularny przykład, co psychomanipulacja zwana religią czyni z ludzi i ich życia.

Fałsz, zaklamanie, hipokryzja.

 

Problem leży w Tobie i Ty powinnaś leczyć swoją psychikę, bo czyny Twoje są patologiczne.

Nie wiem, czy możliwym jest uwolnienie się z pod wpływu wielu dekad prania mózgu, ale moim zdaniem warto podjąć próbę i pójść na terapię. Byś może uświadomi Ci ona chore mechanizmy władające Twoją psychiką. Być może masz jeszcze szansę uratowania dobrego związku. Być może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"essprit"Magda, a jego rodzina wie o twoim istnieniu ?

I jak do twojego związku podchodzą twoi rodzice ?

 

wie ale nie wypowiada się w naszej kwestii

Wszyscy go poznali u mnie ale prawdę o wszystkim wie tylko mama i jakoś bardzo nie jest zadowolona - różnica wieku, rozwodnik itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V

 

Problem leży w Tobie i Ty powinnaś leczyć swoją psychikę, bo czyny Twoje są patologiczne.

Nie wiem, czy możliwym jest uwolnienie się z pod wpływu wielu dekad prania mózgu, ale moim zdaniem warto podjąć próbę i pójść na terapię. Byś może uświadomi Ci ona chore mechanizmy władające Twoją psychiką. Być może masz jeszcze szansę uratowania dobrego związku. Być może...

 

Mamy zupełnie inne podejście do religii... Nie uważam swojego ukształtowania przez prawa wiary jako "dekadowego prania mózgu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problemy #1 świata" bo wiek i rozwodnik..

Po pierwsze na foro wiara nie jest traktowana super przychylnie, większość ma wyebane na wiarę z różnorakich powodów.

No i ludzie,wyzywać się od świrów i kazać iść się leczyć na forum dla świrów? C'mon,na forum wędkarzy każesz komuś iść łowić i uznasz to za obelge : D?

A tak na poważniej prosze o spokój i nie tworzenie shitstormu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego wiara? Własnie chyba lepiej ze facet mial slub nizby zaliczał co druga panne w krzakach. Dla mnie to nie jest kwetia wiary tylko zeby byc ta jedyna, a facet 40 letni itd ma juz swoja przeszłosc ktorej nie da sie wymazac. W ogole nie widze tego zwiazku bo on chyba z Toba jest bo mu wygodnie, a Ty dlatego sie go uczepiłas ze to Twoja pierwsza miłosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×