Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
wiejskifilozof

Ja sawantem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja jestem sawantem ? Nie będę pisał,o czym to jest.Macie GOOGLE.

Tak myślę,że ja chyba nim jestem.Bo wolę rozmawiać o książkach i zwierzętach,nie o życiu.

Mam 38 lat i wymagam opieki innych.

Wolę rozmowę o Oddziale 731, o książce Nikodema Pałasza Brudna Gra, czy też o żuku leśnym niż na tematy życiowe.

To tylko moje przypuszczenie,nie wiem czy jestem sawantem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Znani sawanci

Leslie Lemke – niedorozwinięty, chory na porażenie mózgowe, niewidomy i wybitnie uzdolniony muzycznie. Jego zdolności ujawniły się, gdy jako młodzieniec w wieku 14 lat usłyszał w telewizji koncert fortepianowy Piotra Czajkowskiego. Choć nigdy wcześniej nie grał na pianinie, zagrał następnie ten koncert z pamięci od początku do końca. Potrafi zagrać bezbłędnie kilka tysięcy utworów, a także te, które usłyszał po raz pierwszy.

Kim Peek (zm. grudzień 2009) – mimo ogólnych zaburzeń rozwoju znał na pamięć 12 000 książek. Potrafił wymienić nazwy wszystkich miast, autostrad przechodzących przez każde amerykańskie miasto, miasteczko i okręg – a także wszystkie numery kierunkowe, kody pocztowe oraz przypisane do nich sieci telekomunikacyjne i telewizyjne. Znał historię każdego kraju, każdego władcy, jego daty panowania, małżonka i historię. Na podstawie podanej daty urodzenia, w ciągu kilku sekund obliczał dzień tygodnia, w którym dana osoba skończy 65 lat. Rozpoznawał ze słuchu większość utworów muzycznych, podając jednocześnie datę i miejsce ich powstania oraz datę urodzenia i śmierci kompozytora. Postać Kima Peeka posłużyła w 1988 twórcom filmu Rain Man jako pierwowzór postaci Raymonda Babbita, którą odgrywał Dustin Hoffman.

Richard Wawro (zm. luty 2006) - autysta, malarz szkocki. Tworzył niezwykłe poetyckie i odznaczające się niezwykłą precyzją dzieła malarskie. Jego obrazy trafiły m.in. do kolekcji Margaret Thatcher i Jana Pawła II. Wystawiał swoje prace w największych galeriach na całym świecie.

Alonzo Clemons – niepełnosprawny i cierpiący na zaburzenia rozwojowe rzeźbiarz amerykański, w ciągu 20 minut potrafi uformować z wosku wierną podobiznę każdego zwierzęcia, które widział przez kilka lub kilkanaście sekund. Rzeźby Clemonsa są niezwykle realistyczne, ukazują każdy szczegół anatomiczny i doskonałe proporcje. Jego prace są wystawiane w galeriach sztuki w Kalifornii i całym USA.

Daniel Tammet – wykazuje objawy zespołu Aspergera, jest synestetykiem. Potrafi dokonywać w pamięci skomplikowanych obliczeń oraz wymienić 22 514 cyfr po przecinku w liczbie pi. Dzięki genialnej pamięci wzrokowej bardzo szybko uczy się języków obcych – zna angielski, niemiecki, hiszpański, esperanto, francuski, fiński, litewski, rumuński, estoński, walijski i islandzki (na opanowanie tego ostatniego wystarczyły mu cztery dni spędzone w Reykjaviku). Stworzył też własny język, który nazwał Mänti (z fińskiego „sosna”). Wydał autobiografię[4].

detektyw monk - potrafi zapamietać jednocześnie cała fabułe wszystkich odcinków Pierwszej miłości oraz imiona i wiek wszystkich aktywnych seksualnie samic z terenu Łosic i okolic :great:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jestem sawantem w pewnym procecie :mrgreen: Ale odpada matematyka, jestem humanistą.Malarstwo też nie kubie rysować.Muzyka też nie, słuchać owszem.Ale nie umiem grać.Ani też rzeźbić nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

detektywmonk, Ty wiesz, że Cię lubię, bo obaj niszczymy forumową dewocję i fanatyków pis-owskich, ale przez takie wątki odbierasz sobie powagę. :( I jak ja mam się potem na Ciebie powoływać? Weź to skasuj... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

bonsai, on naprodukował w ciągu ostatniego roku jakieś 8249374 tego typu wątków, przejrzyj hasiok. nikogo już to nie dziwi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi