Skocz do zawartości
Nerwica.com

So! Listen to the radio!!!, czyli coś dla "Trójkomanów&


Twilight

Rekomendowane odpowiedzi

Ahhh, widzę, że Sjestowiczka (no logiczne, skoro Trójkowiczka :smile: ) Tez uwielbiam audycje Kydryńskiego i samego prowadzącego - wyobraź sobie, że dopiero niedawno, w kafejce Minimaxu, zobaczyłem ze zdziwieniem, jaką niechęcią darzy go wielu facetów :lol: Cieeekawe czemu :lol: Boki z tego zrywam, ale to prawda, że wszystkie Panie wzdychają ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Niedźwiedź... niestety, to prawda Z "Trójki" odchodzi najważniejsza jej ikona. Tak, dla mnie ikona, symbol. Będzie jeszcze do końca roku pracował w "Trójce", zaś od stycznia 2008 będzie w Radio Złote Przeboje.

Zgadzam się Trójka już nie będzie taka sama. Zawsze w piątek obowiązkowo słuchałem listy przebojów Marka Niedźwieckiego. I tak od kilkunastu lat. Z racji swojego stanu przez kilka lat nie opuściłem, ani jednego wydania. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dżejem dzięki za tak wspanialy temat!!!!!!!!

Moja przygoda z radiem zaczela się hmmm w 1990 roku kiedy po raz pierwszy w swoim życiu usłyszałem radio ;) ,pamiętam,że byl to Program 3 Polskiego Radia,pamiętam,że kiedy wybijała pełna godzina to był dżwięk fortepianuno i kukułka chyba.

I tak po raz pierwszy usłyszałem radio,pamiętam,że czasami słuchałem również Programu Pierwszego Polskiego Radia no i pamiętam hejnał grany do dziś.Potem przez następne lata pojawialy się stacje komercyjne....zaczeła się tak zwana era RMF i Zet,w 1994 rokuna radiu z częstotliwościami dolnego UKFU,złapalem RMF FM.W latach 90-tych bylo to dla mnie radio numer jeden,mieli fajne jingle,serwisy informacyjne nie tylko z Polski i ze świata ale także z regionu,wiadomości drogowe,super ramówkę,no i grali zupełnie inaczej niż teraz...

Również słuchalem bardzo często radia Zet ale dopóki z odbiorem bylo ciężko,częściej słuchałem RMF.I tak lata 90 mineły mi pod znakiem Zetki i RMFU....niestety wszyscy wiemy,że obie te stacje zaczeły się staczać na dno,zwłaszcza RMF po tym jak wprowadzono zakaz rozszczepień regionalnych...Potem coraz częściej słuchałem Trójki,no i oczywiście Listy pana Niedżwieckiego,no i w Grudniu pojawiał się Top wszech czasów którego również słuchałem,Teraz nadal czasami słucham Trojki.

A no i oczywiście często słuchalęm Sjesty pana Kydryńskiego.

Zacząłem sobie cenić lokalność w stacjach radiowych dlatego często słucham Radia Opole-które również ma niezły program,nienawidze natomiast stacji ktore grają same techno i powtarzającą się muzyke-czyli RMF MAXXX I ESKA.

Ostatnio zakochałem się w Antyradiu,grają dużo fajnej rockowej muzy.

Szok przeżyłam, gdy dowiedziałam się, że Niedźwiedź odchodzi

Ojj ja też,od Stycznia będzie pracował w Złotych Przebojach :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kukułka wybijająca godzinę jest! Zawsze, gdy popołudniową audycje prowadzi Kuba Strzyczkowski, czyli w piątki od 16 do 19. Teraz wyjechał na urlop, ale wróci ;)

 

Pamiętam, jaki byłem niezadowolony, gdy Kubulka ''wysiudali'' z prowadzenia popołudniowych audycji. A ile to razy się szkołę zarywało, żeby posłuchać jego ''Za, a nawet przeciw'' od poniedziałku do piątku o 12... I jak się niedawno cieszyłem, że powoli wraca do prowadzenia popołudniowych audycji :twisted:

 

Tak przy okazji, Dżejem, dotarły już do Ciebie radosne wieści - Minimax czwartkowy będzie godzinę dłuższy, od 23 do 2!!! Oby na stałe, a nie tylko na wakacje...

 

Teraz mi przyszło na myśl, że ma to pewnie związek z brakiem niedźwiedzia i Szydłowskiej, prowadzących normalnie Chillout Cafe o tej porze ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie chciałem uwierzyć, że Marek Niedźwiecki odchodzi. Trudno ma do tego pełne prawo. Pierwszy raz słuchałem listy w 1994 r., jakoś przypadkiem na nią trafiłem i zostałem jest wiernym fanem. Tak naprawdę ona wyrobiła mój gust muzyczny. Usłyszałem wiele piosenek, dowiedziałem się o zespołach, których nie miałbym szansy poznać w innych rozgłośniach radiowych.

W ogóle brakuje mi dawnej Trójki, tak gdzieś z 2 poł. lat 90-tych. Lubiłem zwłaszcza Kluby Trójki o 21.00. Pani Dobroń, Giza i jeszcze jedna pani o pięknym głosie, która prowadziła czwartkowe kluby związane m.in. z psychologią (niestety zapomniałem nazwiska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Z Niedźwiedziem to nie była dla mnie niespodzianka. Dwa lata temu byłam na jednym z nielicvznych spotkań z panem Markiem. Był zgorzkniały, zniechęcony, mówił z żalem o tym, co się stało z Trójką - wiadomo, od 6-7 lat też się musiała troche skomercjalizować... Wtedy zapowiedział, że odejdzie

 

Trójki słucham od 15 lat. Kiedyś miałam zeszyty z notowaniami Listy.

Teraz często słucham w pracy - często Urywków z rozrywki Artura Andrusa. Najlepszym kawałkiem który pamiętam była "wigilia w rodzinie Poszepszyńskich" Buhahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz Dżejem do Barona? IMO, jest świetny, a i Listę prowadzi bardzo godnie. Niedźwiedź mi podpadł i wiadomo, legenda jest, brakuje go, ale trochę ze względu na to podpadnięcie, a bardziej na osobowości, jakie pozostały, nie brakuje mi go tak bardzo, jak sądziłem, że będzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica polega na tym, że Niedźwiedź jest unikatem, wodzirejem Trójki, a Baron młodszy i dopiero wchodzi w świat muzycznych zainteresowań, sądzę, że będzie jego następcą, idzie mu nieźle, a słuchacze bardzo go lubią; można tam też dzwonić i rozmawiać; polecam ;

fajny też jest program ZA A NAWET PRZECIW z Kubą Strzyczkowskim, lubię zagadkową niedzielę dla dzieci i Marcina Kydryńskiego ze swoją SIESTą- to już dla smakoszy muzyki;

A jeszcze dodam,że w księkarni widziałam Pozycję Niedźwiedzia, tAAAAAAAka wielka KSięga o muzyce, nie zwróciłam uwagi na tytuł, ale wygląda godnie i ten Jego promienisty uśmiech na okładce;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź jest symbolem Trójki, ale dla mnie prawdziwym jej symbolem, takim naj-naj-naj, jest Piotr Kaczkowski - mniej wylansowany, ale dla mnie najbardziej Trójkowa postać. Kiedyś był dla mnie Niedźwiedź, ale z czasem zrozumiałem, że to Kaczkowski.

 

Baron młody i wchodzący w świat muzyki nie jest, jedna z Trójkowych ikon i IMO, co jak co, ale indywidualności mu odebrać nie można. Uwielbiam jego audycje muzyczne, które raz na jakiś czas pojawiają sie na szczególne okazje, chociaż świetnie prowadzi też 9-12 (kiedyś poranki) - jednak kiedy nadchodzi spotkanie stricte muzyczne, jestem w siódmym niebie.

 

A w ogóle, Aleksandra Kaczkowska - no ja po prostu ubóstwiam te sobotnie "Popołudniowe Rozmowy z Dźwiękiem" 16-19. Ma klasę.

 

Pozdrawiam

 

Ps.

 

A dzień z Republiką, przypominam, 29, w 50 rocznice urodzin Grzegorza Ciechowskiego, zakończone obchody wieczornym specjalnym wydanie klubu Trójki, (21:00) po czym koncerty, koncerty, koncerty, młode i niemłode zespoły będą grały utwory Republiki, oraz Grzegorza Ciechowskiego, Obywatela GC, Grzegorza z Ciechowa... Można by długo wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś tak łaskaw (jak będziesz nagrywał na płytę CD ) przegrać mi ten cały CONCERTO REPUBLIKI , byłabym wdzięczna , a potem przesłać mi pocztą, pokryję koszty; może odwdzięczę Ci się czymś np z anglika???

Albo ładną serwetka szydełkową w dowód FRIENDSHIP???ewentualnie jestem w posiadaniu muzyki klasycznej i mogę spróbować przegrać;

 

HAVE A NICE DAY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, niby topic jest o Trójce... Ja prawdę mówiąc już z niej wyrosłam-razi mnie coraz większa komercyjność, schlebianie coraz niższym gustom. Włączam jedynie na "Powtórkę z rozrywki".

Ogólnie, zauważam w polskich mediach jakąś niepokojącą tendencję. Radio Bis, będące kiedyś ostoją alternatywy po Radiostacji, obecnie gra przeboje Rihanny i Iglesiasa, a dyskusje są toczone w duchu:"Obecność Chrystusa w życiu młodych ludzi"... Muzyczna zgroza w biały dzień... Pranie mózgu za publiczne pieniądze...

Ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż do tej pory krew mi się burzy , gdy te sk...wiele "z góry" odebrały Programowi II częstowtliwości. Teraz, by posłuchać sobie "Dwójki" muszę niezły taniec z anteną wykonać

 

 

Ja już nie odbieram dwójki dzięki słynnej akcji przełączania częstotliwości...pamiętam jak inżynier który kierował całą akcją mówił słuchaczom Programu 2,że będzie lepiej jak dwójka będzie miała gorszy zasięg...bo mają uruchomioną transmisje cyfrową na satelicie.... tylko nie pomyśleli o tym,że mało kogo stać na co miesięczne płacenie abonamentu za dostep do Cyfry,Cyfrowego Polsatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×