Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gdzie opłaca się mieszkać?


Flora3

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie, że są właścicielami środków produkcji? Tacy ludzie będą mieli dobrze nawet w Pcimiu.

nie są czyli właściwie należą do klasy średniej ale jedna z nich ma dosyć wysokie stanowisko w Fiacie.

 

No to nie są częścią klasy wyższej tylko pracownikami najemnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że są właścicielami środków produkcji? Tacy ludzie będą mieli dobrze nawet w Pcimiu.

nie są czyli właściwie należą do klasy średniej ale jedna z nich ma dosyć wysokie stanowisko w Fiacie.

 

No to nie są częścią klasy wyższej tylko pracownikami najemnymi.

Mojego brata można np zaliczyć do klasy wyższej bo jest właścicielem ziemskim( coś koło 35 ha) ale żyje skromnie, po cześć na garnuszku rodziców i z tego co da mu unia a pole ma w dzierżawie a np taki szef ale nie właściciel coca- coli może zarabiać parę milionów miesięcznie a będzie należał tylko do klasy średniej jeśli nie będzie miał własnego biznesu czy ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma 35 hektarów, to jest rolnikiem ze średnim gospodarstwem, a nie posiadaczem ziemskim. Idąc tym tropem to ja też jestem posiadaczem ziemskim, bo mam mieszkanie w bloku, z którym jest związany udział w gruncie, na którym ten blok stoi. Posiadanie własnego biznesu to też nie jest przesłanka do bycia członkiem klasy wyższej. Można mieć punkt z hotdogami albo ksero w mieście i nadal nie będzie się członkiem klasy wyższej.

 

A wracając do tematu - jak z dojazdem do Bielska? Da się jakoś łatwo dostać do autostrady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Świecki, co do tych klas społecznych to różne są teorie, stratyfikacje ja póki co należę do klasy niższej - niższej czyli bez stałego zatrudnienia i oficjalnymi zarobkami na poziomie zasiłku dla bezrobotnych. No ale tacy przestepcy tez należą do klasy niższej a nie rzadko żyją w przepychu klas wyższych. No ale to już niezły off top choć członkowi klasy wyższej nie ważne gdzie mieszka. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez stałego zatrudnienia i oficjalnymi zarobkami na poziomie zasiłku dla bezrobotnych.

 

Ja nie mam nawet tego.

 

A wracając do tematu - jak z dojazdem do Bielska? Da się jakoś łatwo dostać do autostrady?

Łatwo. A co Wyście się tak Bielska uczepili ?

 

Skoro jest temat Bielska to pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Pensje-Polakow-poszly-w-gore-Sprawdz-ile-powinienes-zarabiac,wid,17125494,wiadomosc.html?ticaid=1140f4

Z tego wynika że w Warszawie ale takich ludzi jak ja pracujących na zlecenie nawet w to nie wliczają. W moim województwie średnia to ponad 4 tysiące ale tyle to chyba tylko w trójmieście zarabiają bo na prowincji to jak ktoś ma 2 tysiące na rękę to jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 728 zł nie jest wliczane do żadnej średniej bo to formalnie nawet nie praca, choć bezrobotny też nie jestem ale umowa- zlecenie nie wlicza się do stażu pracy i nie ma po nim prawa do zasiłku dla bezrobotnych, czy renty choćbyś ileś lat "przepracował" w takiej formie. A takich osób są w Polsce miliony i nie są w żadnych statystykach choć często " pracują" po 300 h w miesiącu. Sny liberałów gospodarczym spod znaku Friedmana i Hayka częściowo się spełniają bo społeczeństwo prekariatu jest dla nich ideałem, tylko żeby jeszcze biurokracje zlikwidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tutaj jest tak źle? Oglądam profile znanych mi osób na facebooku i zauważyłem, że wyjeżdżają z kraju głównie chłystki, którym nie chciało się nigdy uczyć oraz osoby z pogranicza patologii. Wykształceni i grzeczni zostają w kraju 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tutaj jest tak źle? Oglądam profile znanych mi osób na facebooku i zauważyłem, że wyjeżdżają z kraju głównie chłystki, którym nie chciało się nigdy uczyć oraz osoby z pogranicza patologii. Wykształceni i grzeczni zostają w kraju 8)

Ci którym się nie powodzi nie ogłaszają tego na FB. A co do emigracji to różnie bywa to prawda że jest tam mnóstwo osób z pogranicza patologii, z zapyziałych podlaskich i świętokrzyskich wiosek którzy zdania nie mówią składnie po polsku sklecić nie mówiąc już o języku tubylczym. No ale jest tez sporo wykształconych ludzi czy po prostu porządnych, ciężko pracujących, często fachowców którym jednak Polska nie dała szans rozwinąć skrzydeł albo utrzymanie rodziny na godnym poziomie było tu nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×