Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lusesita Dolores

Trzęsie mi się noga

Rekomendowane odpowiedzi

Biore takie leki jak:

 

solian, ketrel, haloperidol i pridinol

 

i strasznie trzesie mi się noga.

 

czy siedze czy leże trzesie mi sie prawa noga

nie moge już tego wytrzymac

 

czy mam odstawic te leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie po takim połączeniu to się nie dziwię. Powiedz o tym lekarzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma, na pewno nie odstawiaj na własną rękę, ale moim zdaniem też zdecydowanie za dużo tego bierzesz naraz. Od kiedy zaobserwowałaś ten objaw ? Po włączeniu jakiegoś nowego leku / zmianie leków ? Czy bez wyraźnego powodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ahma, Nie odstawiaj leków, a o tym powiedz lekarzowi jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz Akinetonu, chociaż masz zalecony przez lekarza to co się dziwisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arasha, po włączeniu haloperidolu :/

 

lucy1979, mam zalecony prinidol zamiast akinetonu

A bierzesz ten pridinol ? On właśnie jest na akatyzję i wczesne dyskinezy ( bo przy juz niekrótkim stażu i takich combosach jakie przyjmujesz to i jej początku wykluczać nie można).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ahma, dyskinezy to niekontrolowane ruchy kończyn lub ciała tak jak u Ciebie z nogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Prawdopodobnie to jest na razie dystonia (to samo co dyskinezy, ale odwracalna) wynikająca z zablokowania zbyt dużej puli rec.D w układzie piramidowym mózgu. Objawy pozytywne schizofrenii znosi się w znanych nam dziś sposobach działania poprzez blokowanie rec. gr. D2/D3 w pewnych strukturach układu limbicznego. Atypowe leki mają znacznie zwiększony "rozstrzał" działania na rec.D względem ich lokalizacji - b.duże powinowactwo do rec. umieszczonych w układzie limbicznym i dosyć nieduże w układzie piramidowym odpowiedzialnym za kontrole ruchu ciała. Natomiast bierzesz haloperidol, który jest lekiem blokującym rec.D najmocniej spośród znanych dziś LPP i robi to w dodatku bez zróżnicowania pod wzgl. ich lokalizacji bo jest to lek klasyczny (nieselektywny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahma, skonsultować z lekarzem i w porozumieniu z nim odstawić lub zamienić na coś innego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie to zmniejszyłam haloperidol i noga sie mniej trzesie

Ile dziennie bierzesz haloperidolu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bierz te 3mg i na następnej wizycie koniecznie powiedz lekarzowi o tym, że trzesie ci sie noga i że zmniejszyłaś dawkę haloperidolu z 6mg do 3mg i że trzesie ci sie nadal (ale juz mniej), tylko powiedz mu to ! XD a nie ściemniaj, to ważne i nie odstawiaj haloperidolu całkiem na razie, prawdopodobnie po ustabilizowaniu stanu i biorąc pod uwagę ef.uboczne lekarz sam ci go wycofa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×