Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed drganiem, uderzeniem, hałasem


Magdalena_2190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawna zawsze bałam się przewrócenia szafy, hałasem, bujaniem się czegokolwiek (huśtawka czy żyrandol), głośnym trzaśnięciem drzwi czy drganiem od uderzenia np. szczebelków oparcia przy schodach na klatce. Zawsze wieczorem bardziej odczuwam lęk. Jak byłam mała moja siostra straszyła mnie ze przewróci sie na mnie szafa albo bujała żyrandolem. Chciałabym się tego pozbyć. Czy to jest nerwica? gdzie najlepiej się zgłosić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku bardzo dobre rezultaty przynosi psychoterapia poznawczo-behawioralna. Bodziec, który teoretycznie powinien być dla Ciebie obojętny (widok bujającego się żyrandola, skrzypienie szafy) został przez Twój umysł zapamiętany jako coś zagrażającego. Trzeba te reakcje "przeprogramować", aby wygasić ten lęk i aby tego typu bodźce stały się dla Ciebie znów obojętne. Odbywa się to metodą treningu, a cała psychoterapia jest raczej krótkotrwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalena_2190, psychiatra może pomóc zdecydowanie. Wiesz na stres, depresje czy nerwice pomagają spacery.

 

Znam jeszcze taki sposób, kiedy coś zaczyna się dręczyć sama siebie zapytaj siebie "dlaczego cię to dręczy" albo "dlaczego tak myślisz" aż sobie odpowiesz.

 

depresje czy nerwice wywołuje coś wewnątrz, jakaś trauma, szok z przeszłości coś z czym nie potrafimy się wewnątrz pogodzić.

To wywołuje u nas natrętne myśli, czynności, przygnębienie albo lęk.

 

Choć sama to wiesz i też wiesz co jest tym źródłem. Najważniejsze to abyś umiała pogodzić się wewnętrznie. Dlatego najlepiej jak coś cię wewnątrz zaczyna dręczyć zapytaj sama siebie dlaczego cię to dręczy. Pytaj aż sama sobie impulsywnie odpowiesz. Ta metoda tak działa że jak sobie odpowiesz to intuicyjnie przetłumaczysz sobie że nie ma co do przeszłosci wracać i przestanie dręczyć.

 

(Oglądałeś pewnie na filmach sceny że ktoś jest przybity i nie chce gadać o tym co go trapi, a jak w końcu przyjaciel go zmusi do powiedzenie przełamuje się i poczuje lepiej z tym jak powie; bo to tak działa musi sami się poznać i przyznać co nas trapi )

 

to troche tak działa, właśnie dlatego tak warto polecić się psychiatry, aby mógł poznać co cię wewnątrz trapi i pomóc ci się z tym pogodzić.

Ale popróbuj jak coś cię wewnątrz zaczyna dręczyć zapytaj sama siebie dlaczego cię to dręczy.

Jak już sobie odpowiesz to nerwica może odejść.

 

 

sry skopiuje ok bo raz to opisałem a długie to troche

Dlatego kiedy zaczyna się u ciebie jakaś natrętna myśl zapytaj siebie wewnętrznie dlaczego tak myślisz? Pytaj się tak wewnętrznie dlaczego tak myśle, dlaczego tak myśle aż w końcu przełamiesz te myśli i poznasz problem. Bo tak naprawde wiesz co cię męczy tylko te natrętne myśli tak to zagłuszają że tego nie załważasz.

 

(Oglądałeś pewnie na filmach sceny że ktoś jest przybity i nie chce gadać o tym co go trapi, a jak w końcu przyjaciel go zmusi do powiedzenie przełamuje się i poczuje lepiej z tym jak powie; bo to tak działa musi sami się poznać i przyznać co nas trapi )

 

tak działa jak poznamy to co nas trapi jest nam lepiej a jak się z tym pogodzimy wewnątrz będziemy wolni) Dlatego kiedy myśl przychodzi pytaj tak siebie wewnątrz,

 

Pytaj tak siebie: Dlaczego tak myśle, dlaczego tak myśle. Każde takie pytanie będzie taką presje wywoływało aż wkońcu przełamie te bariere stresu i wewnątrz przyznasz się co cię tak wewnątrz trapi.

 

Tak samo jak czujesz się przygnębiony pytaj siebie wewnętrznie dlaczego jesteś przygnębiony, dlaczego, dlaczego, aż w sam wewnętrznie poddasz się presjom pytań i przyznasz sie do tego co cię trapi.

 

Jak nachodzą cię natrętne myśli pytaj się wewnętrznie dlaczego tak myślisz aż sama sobie odpowiesz. Wtedy poznasz źródło nerwicy a potem wystarczy się z tym pogodzić co będzie łatwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×