Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Moze mi ktos napisac jak dla laika jak wenla tak naprawde dziala, co robi takiego ze niby pomaga ?

Tak i zgadzam sie z tym ze wenla robi cos z poziomem cukru i insuliny, dlatego jestescie ospali , tutaj bym szukal zrodla problemu koledzy i kolezanki. Macie aparat to mierzcie sobie poziom cukru we krwi.

ps- szanujcie adminow, ja przyznaje im racje, gdyby nie ten brak szacunku ktory wczesniej mial miejsce , napewno nie byli by tak stanowczy w przestrzeganiu regulaminu. Dzieki nim moglismy sie poznac, docencie to , a jak nie rozumiecie - trudno.

pzdr serdecznie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawcie leki powoli i wszystko bedzie dobrze ;)

a Ty odstawiles ?

 

Ja zjezdzam powoli z dawki,dzisiaj 150 mg wzielem ;) jesli sami nie uwierzycie w to ze mozecie byc zdrowi i bardzo tego nie bedziecie pragnac,to te leki zniszcza wam tylko zdrowie i nic wiecej,najwazniejsza jest wiara ;)

 

-- 14 lip 2015, 18:57 --

 

Co 2 tygodnie bede zmniejszal dawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawcie leki powoli i wszystko bedzie dobrze ;)

a Ty odstawiles ?

 

Ja zjezdzam powoli z dawki,dzisiaj 150 mg wzielem ;) jesli sami nie uwierzycie w to ze mozecie byc zdrowi i bardzo tego nie bedziecie pragnac,to te leki zniszcza wam tylko zdrowie i nic wiecej,najwazniejsza jest wiara ;)

 

-- 14 lip 2015, 18:57 --

 

Co 2 tygodnie bede zmniejszal dawki ;)

Emilk co sie z Toba dzieje ostatnio, jakbym gadal z innym czlowiekiem ....

Nie moge Ciebie wyczuc od paru dni, to wina tego znachora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, najprosciej to powinna wenla aktywizowac i zmiejszac lęki, objawy depresyjne. Na mnie wenla działa w sposób taki i taki, raz ze mi sie chce pracowac i robic inne rzeczy, a dwa ze nie mam skutków stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, najprosciej to powinna wenla aktywizowac i zmiejszac lęki, objawy depresyjne. Na mnie wenla działa w sposób taki i taki, raz ze mi sie chce pracowac i robic inne rzeczy, a dwa ze nie mam skutków stresu.

No oki, ale na jakiej podstawie dziala tzn co robi w mozgu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- 14 lip 2015, 18:57 --

 

Co 2 tygodnie bede zmniejszal dawki ;)

Emilk co sie z Toba dzieje ostatnio, jakbym gadal z innym czlowiekiem ....

Nie moge Ciebie wyczuc od paru dni, to wina tego znachora ?

 

Novy nic sie ze mna nie dzieje ;) Po prostu zostalem wyzwolony od zlej energii ktora,zostalem ukarany za moje zycie ktorego nie docenialem;) Chce uwolnic sie od tej chemi i wiem ze dam rade ;)

 

-- 14 lip 2015, 19:35 --

 

novymivo, najprosciej to powinna wenla aktywizowac i zmiejszac lęki, objawy depresyjne. Na mnie wenla działa w sposób taki i taki, raz ze mi sie chce pracowac i robic inne rzeczy, a dwa ze nie mam skutków stresu.

 

Niestety Agus to jest tylko chemia,w koncu ten lek przestanie dzialac,organizm bedzie chcial wiekszych dawek i uposledzac mozg i inne nazady,najlepszym sposobem jest wogole pozbycie sie lekow i chwycic sie za jaja :D

 

-- 14 lip 2015, 19:37 --

 

novymivo, najprosciej to powinna wenla aktywizowac i zmiejszac lęki, objawy depresyjne. Na mnie wenla działa w sposób taki i taki, raz ze mi sie chce pracowac i robic inne rzeczy, a dwa ze nie mam skutków stresu.

No oki, ale na jakiej podstawie dziala tzn co robi w mozgu ?

 

Wychwytuje dopamine,serotonine,noradrenaline po prostu zwiekszajac ilosc,ale to wiecznie nie bedzie trwac bo mozg zacznie produkowac coraz mniej tego z biegiem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, a chemii w jedzeniu nie masz? Jedzenie to chemia, leki to chemia np. wenla, a człowiek tez składa sie z chemii .

 

Tak ale te leki sa jak narkotyki,wiadomo ze wszedzie jest chemia,ale to co jemy jest mniejszym zlem niz te leki trujace nasz organizm kazdego dnia ;) Niech dobry Bog napelni was pozytywna energia ;)

 

-- 14 lip 2015, 19:52 --

 

Emilk cos sie z Toba dzieje , moze masz hipomanie teraz ?

Aga nie widzisz ze cos z nim nie tak ?

DLa mnie on jest inny teraz .......

 

Nie to nie jest hipomania,tylko oczysczenie duszy i ciala ze zlej energi,to czego ja doswiadczylem nie mozna opisac i pokazac ;)

 

-- 14 lip 2015, 19:54 --

 

Nie moge wogole patrzec na lekii,wiem ze one sa jak szatan ktory skusil Adama i Ewe w raju,a pozniej skazal ich na smierc,zamiast zycia wiecznego.

 

-- 14 lip 2015, 19:55 --

 

najchetniej to bym je odstawil od zaraz ale,moj organizm mogl by doznac szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilk czy chcesz powiedziec ze uzdrowiciel ciebie wyleczyl, naprawde ?

Prosze napisz prawde bo jezeli tak jest to bardzo chetnie tez bym go poprosil o pomoc.

 

Novy mowie to co czuje,na prawde warto sie do niego odezwac,nie bedziesz zalowal ;)

 

-- 14 lip 2015, 21:14 --

 

To informacyjnie. Dawka zwiekszona do 150 mg.

 

o joj taka kose chcesz brac Inez masakra,pamietasz co Ci mowilem ;) ale zrobisz jak zechcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zalecił, więc będę brać tak jak zalecił.

 

Tylko mnie dziwi dlaczego odrazu z 75mg poszedl na 150mg,przeciez to jest jak strzal w kolano,osobie dac taka dawke ktora ma lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zalecił, więc będę brać tak jak zalecił.

 

Tylko mnie dziwi dlaczego odrazu z 75mg poszedl na 150mg,przeciez to jest jak strzal w kolano,osobie dac taka dawke ktora ma lęki.

tez tak mysle - to chyba nie jest najlepsze rozwiazanie dla ciebie Inez, predzej bym lek zmienil na paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, nie jesteście lekarzami, ja też nie. Robię tak jak lekarz zalecił.

Najlepszy lekarz to taki ktory sam wyprobowal leki i wie wiecej niz tylko teoria.

bez urazy inez ale wielu lekarzy to partacze.

 

-- 14 lip 2015, 20:43 --

 

emilk- napisalem do uzdrowiciela, tez sprobuje jezeli znajdzie czas a co mi szkodzi.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mówił o reakcjach innych pacjentów. Ma takich z lękami, którzy biorą i 300 i sobie chwalą. Każda moja wizyta tam to ok. godziny i zawsze mam z nim kontakt jak potrzebuje. Nie uważam go za partacza.

 

-- Wt lip 14, 2015 9:49 pm --

 

Moja poprzednia lekarka też się nie patyczkowala z dawkami, więc nie widzę problemu. Ja potrzebuje pomocy. Jeżeli przywalenie ta dawka ma mi pomóc to ją wezmę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mówił o reakcjach innych pacjentów. Ma takich z lękami, którzy biorą i 300 i sobie chwalą. Każda moja wizyta tam to ok. godziny i zawsze mam z nim kontakt jak potrzebuje. Nie uważam go za partacza.

 

-- Wt lip 14, 2015 9:49 pm --

 

Moja poprzednia lekarka też się nie patyczkowala z dawkami, więc nie widzę problemu. Ja potrzebuje pomocy. Jeżeli przywalenie ta dawka ma mi pomóc to ją wezmę i tyle.

sluchaj lekarza, jezeli Ci zwiekszył dawke wenli to pewnie widzi potrzebe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu akurat mało co zalezy od lekarza, jeden powie zwiekszyc dawke, drugi zmienic na inny lek, trzeci jeszcze co innego, a tak naprawde który bedzie miał racje to jest loteria a nie umiejętności lekarskie, powiedział mi to jeden wprost, te leki daje sie na chybił trafił i nikt nie jest w stanie zagwarantowac ze zadziała ten albo ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze Inez dobrze robi.W jej sytuacji kiedy jest roztrzesiona i nie wie co sie z nia dzieje potrzebuje zewnetrznego autorytetu.Juz sama swiadomosc ze lekarz nad nia czuwa moze dawac jej stabilizacje. Ponadto wenla jest jednym z niewielu lekow przeciwdepresyjnych gdzie zwiekszanie dawki ma sens.W przypadku SSRI mamy cos w rodzaju prawa malejacych przychodow bo zwiekszanie dawki powyzej pewnego poziomu powoduje tylko nieznaczne zwiekszanie inhibicji SERT. w wenli jest inaczej.

 

Ja sie dzisiaj czuje swietnie , mase energii dostalem i czuje sie powiedzmy hipertymicznie. Hipomaniakalnie jeszcze nie bo nei mam mysli ze jestem lepsza wersja cz;owieka :D

 

A Ty sie emil ogarnij, jesli masz rzucic leki to niech to bedzie Twoja decyzja oparta na wlasnej sile a nie w wyniku jakichs bajek ludzi ktorzy gowno wiedza.

 

Zyc bez lekow sie da na co ja jestem najlepszym przykladem ale warto pamietac ze samo odstawienei nie sprawi nagle ze ozdrowiales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×