Skocz do zawartości
Nerwica.com

zmiana środowiska,depresja,nerwica i dziwne uczucie tęsknoty


HarajukuAino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę,gdyż potrzebuję Waszej porady.Szczerze mówiąc nie mam nic do stracenia.Czuje ,że muszę zmienić atmosferę,środowisko.

Rok temu byłam w Londynie ,gdzie planowałam pozostac przez rok,jednak lęki,dziwne uczucie tęsknoty za " nieznanym",samotność której nie mogę wytłumaczyć nie pozwoliły mi tam pozostac.Mieszkałam z obcą rodziną.,Czułam się ....nieswojo,byłam spięta,miałam te chore wrażenia z cyklu " natręctw myślowych na swój temat".Wróciłam po miesiącu.Będąc tam ciagle płakałam i nie mogłam się odnaleźć.

Mam nerwicę i depresję...zaburzenia osobowości.Biore leki lecz nie bardzo pomaga.Nie będe pisac historii choroby ale powie tylko tyle ,że zrobiłam wszystko co mogłam,by wyleczyć się z tej choroby.

Od kilku już lat występuje u mnie ciągła senność,zmęczenie,bóle głowy.Chciałabym jak inni wyjechać i zostać jakiś czas.Po prostu ...wziąć bagaż i wyjechać.Boje się ze jeśli znów pojadę to sobie nie poradzę tak jak rok temu.Czy jestem zdana na pobyt w domu do końca życia?

Dodam,że mam dośc mojej toksycznej rodziny.Czasem już nie mam siły i nie wiem co dalej robić.

 

Jeśli ktos miał podobne doświadczenia lub wie jak poradzić sobie na emigracji,prosze piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj .

Mnie również było i nadal jest ciężko w obcym kraju . Tęsknię czasem teraz jyz rzadziej niż kiedyś za Polska nasza kultura językiem tym uczuciem przynaleiżności .

Początki moje były straszne...Jednak najważniejsze to obrać sobie jakiś cel i do tego dążyć. Pomysł ci chciałabyś zrobić, co osiagnac, co zobaczyć i w miarę możliwości staraj się spełniać..to na emigracji jest niezwykle ważne. Nie zmuszaj się do niczego. Musisz tego chcieć, uświadomić sobie czego potrzebujesz, co musisz zrobić aby czuć się szczęśliwa. Napisz na kartce wszystkie obawy i spróbuj racjonalnie wytłumaczyć sobie czy masz czego się bać. Czy faktycznie nie poradzisz sobie? Może ucz się jezyka, doksztalcaj, poznaj kulturę wtedy poczujeszcsie lepiej, bezpieczniej.

Pisz jakby co zawsze chętnie pogadam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×