Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szkoła Policealna - Prosze o rade!


piterotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dusiorek,

ja mam kolege, który pracuje jako informatyk, pasjonat od X lat, ma tylko mature, ale tym co sie nauczył w domu to bije na głowe tych co studia kończa i ma prace i dobrze zarabia a znam infromatyka po studiach i pracy nie ma, mam też kolegę, który pracuje w gazecie tylko z maturą i kolezanke po dziennikarstwie co pracy nie ma, duza role tez znajomosci odgrywaja na poczatku i kolezanke, która ma tylko średnie pracuje w urzedzie i ludzi po prawie co pracuja w ochronie bo do urzedu ich nie przyjeto , ale to kwestia znajomosci ta gazeta i urząd, wiekszosc moich znajomych ma prace po znajomosci bez wzgledu na wykształcenia załatwona przez rodzine, bo mama pracowała w jakiejs firmie zwolniło siie stanowisko to wcisnęla syna firma prywatna a to inna rodzina miała znajomoci partyjne i obstawiła wodociągi itp. sytuacje, w policji bez znajomosci raczej w moim miescie nie ma szans tez obstawione przez jedna rodzne a to w duzym zakłądzie mama pracowała jako księgowa , mejsce wolne zalatwiła przyjecie córki, takie sytuacje na peczki, znajoma pracuje jako sekretarka w firmie brata matury nawet nie ma i co z tego ,ze przychodzą dziewczyny po studiach z CV jak on ma siostre, prawda jest taka ,ze do wiekszosci prac nie potrzeba studiów tylko trochę myslec i wystarczy,jedna koleżanka pracuje po soocjologii tez w gazecie wcisnał ja jej zonaty kochanek na to miejsce, który od 3 lat bierze rozwód z zona i jakos nie moze go sfinalizowac,wczesniej szukała jakiejś konkretnej pracy 10 lat i nie mogła dostać nic normalnego a teraz przeprowadza i wywiady i ppisze artykuły itp. co nagle zmadrzała była taka cały czas tylko nie miała punktu oparcia zadnego zeby zacząc cos normalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i mam jeszcze kolezankę, która skończyła studia, ale poszła na technika obsługi turystycznej i pracuje w tym zawodzie po studium policealnym, obecnie jest we Francji na Lazurowym Wybrzeżu jako rezydent, zrobiła studium darmowe w CKU w systemie zaocznym dla jednych niski poziom nic nie trzeba robić, ona sie uczyła i się nauczyła , zalezy albo sie ktos uczy albo udaje ze sie uczy to mozna robic i na dobrych uczelniach, do zawodu ze studiów nawet nie chce wracać,jak ktos idzie do szkoły bo wypada albo zeby papier miec to trzeba sobie darować tę szkołe odrazu, kolezanka tez przebojowa jest i na to forum raczej nie trafi nigdy,ale to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×