Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

DżejnRołs, myślałem że to przejsciowe, chyba sie najzwyczajniej przestawiłem, położyłem się chyba z 1h temu i byłem w jakims dziwnym letargu, nie usnąłem ale nie dokonca byłem tez swiadomy, i chyba sniłem, albo rozmyślałem np, o najemcach mojego lokalu, ale jak mogłem rozmyslac jak nie byłem do konca swiadomy :bezradny: moze myslenie samo sie mysli? a nam tylko sie wydaje, ze to my? :bezradny:

 

chocovanilla, moze przejsciowe te twoje nerwy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DżejnRołs, a ja jak intensywnie medytowałem, to rano potrafiłem przeżyć takie doświadczenie, że budziła sie najpierw moja świadomość, ciało było w sennym paraliżu, a umysł nie oszukując przetwarzał z 20 myśli na sekundę, następnie dopiero budziło się ciało. dlatego uważam że istota ludzka jest złożona z kilku elementów tworzących kolektyw.człowiek nie jest czymś jednym. człowiek nie jest tylko człowiekiem w tym prostym zrozumieniu zwykłego zjadacza chleba :D

 

i tu przychodzi na mysl biblijny podział człowieka na trójcę

 

-- 27 lut 2014, 00:01 --

 

chocovanilla, trzymaj się mocno :)

 

monmaria, witaj w klubie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DżejnRołs, można w jakiejś częsci ciągle poznawać, choć całkowite poznanie nie jest możliwe, racja. ale poznawanie tego co wewnątrz z tym co na zewnatrz, czyni te zycie jakby bardziej głebsze i pełniejsze,ale i w pewnych kwestiach i trudniejsze :D

 

-- 27 lut 2014, 00:11 --

 

monmaria, ja tam w ogóle nie lubie pączków i pewnie nie zjem dzisiaj żadnego, za to kupie sobie dzisiaj z 5 eklerków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DżejnRołs, to nie jest nawet alter ego, bo wtedy mowilbysmy o dwóch twarzach,a w nas zyje setki twarz jak nie tysiace. nie uwazam zeby myslenie było czyms prywatnym/indywidualnym, choc tak uwazamy to tylko złudzenie. jest jeden wielki umysł który gra sam ze sobą :) każdy z nas jest mordercą, złodziejem, i te twarze czekaja tylko na nacisniecie odpowiedniego guzika, tylko każdy dostaje inne proporcje, uwarunkowania, tak zeby gra była ciekawsza :-p tak to przynajmnie widze przez pryzmat tego, czego nauczyłem się i doswiadczyłem podczas medytacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monmaria, raczej nie od nowa, bo to co poznane zostaje zintegrowane ze świadomoscia i przyswojone. najlepsze jest to, że poznanie jakiejs kwestii umysłowej, nie jest poznaniem samym w sobie, to znaczu uswiadomienie sobie jakis obrazów, w doswiadczeniu czy w kontemplacji, odsłania własnie to co jest nieopisywalne, wiec samo doswiadczenie jest tylko droga do celu,a nie samym celem :)

 

-- 27 lut 2014, 00:29 --

 

DżejnRołs, lubisz pływać po płytkich wodach, a tam głeboko czekają skarby cierpienia i ekstazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×