Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

WinterTea, a takiego jednego młodzieńca, skoro nie kojarzysz, to przyjmijmy, że pisałaś wówczas żartem (chcę w to wierzyć ;)).

 

Ja staram się nie zaglądać na jęczarnię, tematy o samobójstwach czy innych samookaleczeniach.

No, nie kojarzę zupełnie. Też przyjmę, że był to żart. Bardzo prawdopodobne, że tak właśnie było. Lubię żartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purpurowy, Podobno po każdej burzy przychodzi słońce :) Odetnij się trochę i zajmij czymś :) Polecam sport.

Ale chodzi właśnie o to, że nawet nie mam od czego się odciąć, bo nic nie robię, jedyne co to ze dwa czy trzy razy w tygodniu do Biedronki i raz w tygodniu godzinę terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purpurowy, Podobno po każdej burzy przychodzi słońce :) Odetnij się trochę i zajmij czymś :) Polecam sport.

Ale chodzi właśnie o to, że nawet nie mam od czego się odciąć, bo nic nie robię, jedyne co to ze dwa czy trzy razy w tygodniu do Biedronki i raz w tygodniu godzinę terapii.

I może właśnie w tym rzecz? Może brakuje Ci "powera", wrażeń, zajęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purpurowy, Nie pomogę, bo takiego młota mogę nie unieśc... Mogę tylko zaserwowac na życzenie kopa w doopę. ;)

 

bonsai, No jak Ci to pomaga to hulaj dusza! Ja po pewnych postach dostałabym szczękościsku i pękłaby mi żyłka w głowie. :D No ale Ja to jestem albo zen, albo furia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, Ale skoro wiesz coś lepiej niż tamta osoba z większym stażem, to ja np. nie widzę powodu, żebyś miała czuć się głupio pouczając ją.

 

Jak to stwierdziła kierowniczka poradni, owa pani ma wysokie mniemanie o sobie, bo myśli, że skoro ileś lat temu pracowała na oddziale okulistycznym, to w poradni tym bardziej większość rzeczy wie. Niestety, okulistyka poszła do przodu, jest sprzęt, którego ileś lat temu nie było, część badań wykonuje się komputerowo, część sprzętu ma oprogramowanie po angielsku i chcąc zmienić ustawienia trzeba znać chociażby podstawy tego języka, nie mówiąc już o specjalistycznych określeniach.

i podstawowa różnica pomiędzy nami, ja przychodząc tam na szkolenie i do pracy, mówiłam otwarcie, że pogadać to sobie mogę o kardiologii czy hematologii, ale z okulistyki jestem zielona niczym żaba z Mozambiku i wszystkiego uczyłam się od podstaw. Nie raz na początku coś zrobiłam źle, nie raz oberwałam zjebkę, ale ja w przeciwieństwie do tej pani nie ukrywam swojej niewiedzy, bo pracuję tam krótko i zdarza się, że mnie lekarz czymś zaskoczy jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, Ale skoro wiesz coś lepiej niż tamta osoba z większym stażem, to ja np. nie widzę powodu, żebyś miała czuć się głupio pouczając ją.

 

Jak to stwierdziła kierowniczka poradni, owa pani ma wysokie mniemanie o sobie, bo myśli, że skoro ileś lat temu pracowała na oddziale okulistycznym, to w poradni tym bardziej większość rzeczy wie. Niestety, okulistyka poszła do przodu, jest sprzęt, którego ileś lat temu nie było, część badań wykonuje się komputerowo, część sprzętu ma oprogramowanie po angielsku i chcąc zmienić ustawienia trzeba znać chociażby podstawy tego języka, nie mówiąc już o specjalistycznych określeniach.

i podstawowa różnica pomiędzy nami, ja przychodząc tam na szkolenie i do pracy, mówiłam otwarcie, że pogadać to sobie mogę o kardiologii czy hematologii, ale z okulistyki jestem zielona niczym żaba z Mozambiku i wszystkiego uczyłam się od podstaw. Nie raz na początku coś zrobiłam źle, nie raz oberwałam zjebkę, ale ja w przeciwieństwie do tej pani nie ukrywam swojej niewiedzy, bo pracuję tam krótko i zdarza się, że mnie lekarz czymś zaskoczy jeszcze ;)

Jak ktoś ma tupet, to już mieć go będzie.

Jeśli tamta babka nie przyznaje się, że czegoś nie wie, chociaż widać, że tak jest, to ja śmiało bym zwróciła uwagę, a dodatkowo powiedziałabym, że to nic złego nie wiedzieć czegoś. Pewnie ze złości zrobiłaby się czerwona, ale niektórym do twarzy w tym kolorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma tupet, to już mieć go będzie.

Jeśli tamta babka nie przyznaje się, że czegoś nie wie, chociaż widać, że tak jest, to ja śmiało bym zwróciła uwagę, a dodatkowo powiedziałabym, że to nic złego nie wiedzieć czegoś. Pewnie ze złości zrobiłaby się czerwona, ale niektórym do twarzy w tym kolorze

WinterTea, to niestety też nie działa ;) i ja i jedna pani doktor mówiłyśmy jej, że jak bada pole widzenia i jest w porządku to nie ma potrzeby sprawdzania kilka razy (co innego jak wychodzi jakiś ubytek), bo to jest bez sensu, tak samo jak robi komputerowe badanie wzroku a pacjent ma dużą zaćmę to też ni huhu, aparat zaczyna długo myśleć i wyskoczy CAT na wyświetlaczu i po 2-3 próbach z takim wynikiem no nie ma co dalej próbować bo to i tak nie odczyta, a koleżanka nadal uparcie próbuje.

A jak tam potrafi być nawet 40 pacjentów dziennie to nie ma czasu na badanie jednej rzeczy u pacjenta przez 15 minut ;) sprzęt jest tylko sprzętem i też ma swoje ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, W takim razie myślę, że masz do czynienia z wielką perfekcjonistką i pedantką, a w takich przypadkach najlepiej będzie przestać się przejmować jej dokładnością, bo taki ktoś, jak nie sprawdzi czegoś milion razy czuje, że eksploduje, więc pewnie niewiele da się poradzić ;)

Ferdynand k, Może myślą, że nawet czymś w rodzaju ibuprofenu człowiek jest w stanie się naćpać. Beznadzieja, ale niech będzie, że też bezpieczeństwo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, W takim razie myślę, że masz do czynienia z wielką perfekcjonistką i pedantką, a w takich przypadkach najlepiej będzie przestać się przejmować jej dokładnością, bo taki ktoś, jak nie sprawdzi czegoś milion razy czuje, że eksploduje, więc pewnie niewiele da się poradzić ;)

Ferdynand k, Może myślą, że nawet czymś w rodzaju ibuprofenu człowiek jest w stanie się naćpać. Beznadzieja, ale niech będzie, że też bezpieczeństwo 8)

raczej że na ból jak nadużywasz to drażni układ pokarmowy ale czepiają się wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×