Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pozostałość po psychozie, otępienie (problem) ?


stiV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki mały mankament ale dosyć uciążliwy który mi jeszcze pozostał po psychozie.

W sumie leczę się od 5 lat ale większość objawów mi przeszła po 3 latach teraz borykam się z jednym.

 

Chciałbym tak to opisać aby było dość zrozumiałe, mianowicie po wybuchu psychozy od tamtego momentu mam inną wizje na świat (patrząc oczami) lekarz twierdzi że jest to po psychozie i to mi przejdzie ale nie jestem pewien.

 

Brałem 3 lata Solian teraz Candela 2x200mg

 

Otępienie który mi towarzyszy jest dosyć dziwne, może pozwolę wypisać sobie objawy :

 

- Wyczuwalne uczucie otępienie z przodu głowy (smyranie)

- Zmiana barwy głosu i to praktycznie cały czas (tak jak np ma pijany koleś)

- Mówiąc do kogoś lub przez telefon nie jestem w stanie stwierdzić czy mówię racjonalnie, bardziej dukam i potem się

zastanawiam.

- Blokada i myślenie nad jednym słowem co ono znaczy chodź jest banalne.

- Głównym mankamentem jest u mnie to że mam uczucie że się nie rozwijam, zachowanie typowego dziecka, zresztą nawet sny

mam tylko i wyłącznie z tamtych czasów w wieku 15 lat jeżeli sobie oczywiście o nich przypomnę (snów ogólnie nie pamiętam).

- Problem z pamięcią, czasami mam tak że pod wpływem stresu nie pamiętam co robiłem 30 sec temu.

- Nie jestem w stanie nic osiągnąć bo stwierdzam że to nie ma większego sensu.

- Jeśli chodzi o uczenie się to całkowicie odpada ponieważ zanim zapamiętam np lekcje w zeszycie muszę się uczyć przynajmniej z

2 godziny

- Stres

 

Podejrzewam u siebie demencje lub pozostałość po psychozie którą mogę wyleczyć bo jedynie do tego objawy pasują, ale budulcem tych objawów jest u mnie, możliwe "światło nienaturalne" bo często mam bóle głowy i światłowstręt który może mi pogłębiać dlatego za jakiś czas idę do okulisty który może mi coś powie.

 

Dlatego prosił bym o pomoc osoby może które wiedzą coś na ten temat lub miały podobnie.

 

Pozdrawiam ,stiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed psychozą najprawdopodobniej cierpiałem lub też cierpię na osobowość pograniczną, do wybuchu psychozy odczuwałem już u mnie lekkie zmiany a najbardziej w tym co widziałem i jak odbierałem otoczenie.

Wygląd mojej psychozy głównie cechował się tym że nie ogarniałem wzrokowo tego co się dzieje tak jakbym był cały czas na haju chodź od wybuchu już nie zażywam żadnej substancji i tak samo do tej pory też nic nie biorę. Razem z tym występowało u mnie panika, nerwowość, myśli natrętne że ktoś się na mnie patrzy, obgaduje i śmieje i oczywiście problemy z rozmawianiem, układaniem słów itp

 

Odczuwam że właśnie to otępienie wywołuje u mnie to wszystko że po prostu nie ogarniam.

 

Leki biorę cały czas od momentu zachorowania bywało lepiej i gorzej ale najgorsze jest to że odczuwam smyranie w przodzie kiedy to się dzieję czuje coraz większy nieogar, mózg jakby był w fazie stagnacji że po prostu przestaje działać a ta druga połowa mnie coś tam próbuje zdziałać.

 

Nie wiem ale czytając inne fora nie widziałem żeby ktoś coś takiego miał jedynie kiedyś parę osób do mnie napisało że miało podobnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mnie się wydaje że powinieneś położyć się do szpitala na eeg i tomografię bo być może masz tam jakiś ucisk i to nie są psychozy ani nic z działu psychiatrii.. Niech Cię gruntownie przebadają, ale w takim ogólnym szpitalu.

 

Druga wersja powinni zmienić Ci leki, poszukaj innego psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że jest to jakiś ucisk bo tomografie, rezonans miałem robiony i praca mózgu wyszła prawidłowo.

 

Z lekami to już sam nie wiem niby czuję że mnie podtrzymują i nie mam takich wahań ale jak tylko odrzucę leki kilka dni i jest tragedia.

Skoro Solian i Candela nie daje rady chodz ten drugi lek jest nowy to co mam sprobowac ?

 

zalamany na potege bez kitu :hide:

 

-- 08 sty 2014, 08:59 --

 

My

 

-- 08 sty 2014, 09:02 --

 

Czuje ze nigdzie juz nie znajde pomocy nawet lekarze maja to w 4 literach :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×