Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy bordeline to wyrok?


monietta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość abstrakcyjna

monietta, Nie spinaj się tak, naprawdę. Candy nie próbuje ci dowalić, tylko uświadomić. I nie ma bordera. Zresztą bycie borderem nie oznacza bycie okrutnym. Właśnie to diagnoza psychologa na forum, a diagnozy bordera czy innych zaburzeń nie stawia się ot tak. Na to potrzeba czasu i na pewno nie można zrobić tego przez internet. Wybierz się do specjalisty. Więcej Ci napiszę jak wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a jak długo zażywałeś te używki co kryją sie pod hasłem "postarać się" ?

LSD ma takie działanie? wywołało psychoze? Co właściwie masz zdiagnozowane?

 

Osoba z bordeline tnie się, podejmuje próby samobójcze, mają przmijające stany psychotyczne(urojenia prześladowcze np). i wiele innych.

monietta, masz diagnoze bordera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a jak długo zażywałeś te używki co kryją sie pod hasłem "postarać się" ?

LSD ma takie działanie? wywołało psychoze? Co właściwie masz zdiagnozowane?

 

Osoba z bordeline tnie się, podejmuje próby samobójcze, mają przmijające stany psychotyczne(urojenia prześladowcze np). i wiele innych.

monietta, masz diagnoze bordera?

 

zazylem lsd kilka razy co skutecznie pomieszało mi w głowie... lsd jest substancją psychozomimetyczną, tzn działa przez wywołanie psychozy, niestety wymknęły sie z pod kontroli, poprostu przeszły w chorobę, jak masz jakieś pytania to dawaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, wysłałam ta sama wiadomosc psychologowi która umiescilam tu na poczatku topicu. pytalam czy nie mam schozy i w odpowiedzi dostalam ze moge miec bordera ale to nie psychoza i do tego mi daleko. tak szczerze co o tym myslicie, wczoraj przegadalam 4 godziny z mam przez tel, a raczej przeplakalam bo poczulam ze nagle ktos mi powiedzial ze cale moje zycie jestem nienorlama i sie niekontroluje.. mam mnie pocieszala ze zeczywiscie mam problem z praca bo jestem za dumna i pyskata a trzeba troche pokory, ze nie mialam zmiennego nastroju w polsce, ze UMIEM kochac i jedyne co jestem meancholijna i leniwa jak moj ojciec do tego histerczyka i hipohondryczka.

ja sie nigdy nie cielam nie mialam nawet mysli samobojczych, do tego jestem ostatnia. zawsze kochalam zyc, pragnelam zmiany na lepsze bo zycie jest tego warte i mimo calych ych jazd warto zyc dla tych malych chwil normalnosci

sama nie wiem co teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażające jest to, że wystarczy zbitka kilku objawów wskazujących na labilność, niedojrzałość i rozchwianie emocjonalne, i natychmiast pada podejrzenie zaburzeń z pogranicza (psychoza to nie schizofrenia). Border = worek na wszelkie anomalia. Co z pozostałymi zaburzeniami osobowości, plasującymi się od F60.0 - F60.9?

Powtarzam: nie masz bpd. Naprawdę, tego zaburzenia się nie da przeoczyć. A akurat samookaleczenia, bulimie itede są bardziej znamienne dla histrionizmu niż bordera. Odsyłam do S. Johnsona, Osobowość symbiotyczna i jej leczenie. Świetnie opisany rdzeń dysfunkcji pacjentów borderline. To jest zaburzenie z dosyc niskiego poziomu rozwoju, a nie zlep konkretnych orientacyjnych objawów (vide: osławione autoagresje, które de facto towarzyszą niektórym z pozostałych zaburzeń osobowości, jako objaw [intensywnego cierpienia] - wtórny wobec problemu/-ów - tak przy borderze, jak i przy choćby histrioniczności). Obawiam się, że w przypadku bordera, wobec pochopnego, nieostrożnego i nieuprawnionego etykietowania "specjalistów" zaczyna on funkcjonować jako syndrom... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, napisała że MOŻESZ mieć bordera. Żeby wiedzieć czy masz to musisz się zdiagnozować, bo kilka objawów napisanych w wiadomości nie jest jeszcze podstawą do diagnozy. Jak chcesz ją (diagnozę) mieć to idź do psychiatry, zamiast szukać w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×