Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizofrenia paranoidalna - stopień niepełnosprawności


maxwell32

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie czy mając zdiagnozowany kod F20 (schizofrenia paranoidalna) , bez pobytów w szpitalu , leczony od roku w Poradni Zdrowia Psychicznego.Jaka jest szansa na uzyskanie stopnia niepełnosprawności umiarkowanego - pracujący jako dozorca, wykształcenie średnie.Jaka to wygląda u was. Posiadam lekki stopień niepełnosprawności na stałe wydany w 2000-roku- przyczyna PS (uposledzenie umysłowe w stopniu lekkim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxwell32, myślę, że powinieneś dostać podwyższenie stopnia bo masz dwie dolegliwości i jak wnioskuję regularnie się leczysz. Ja mam F 20.3 i nic poza tym z tym że z 7 pobytów w szpitalu i mam stopień umiarkowany. W każdym bądź razie zbieraj dokumenty i próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku stwierdzono schizofrenie paranoidalną i od tego czasu leczę się regularnie- Wcześniej zaś od 2000r do 2005 leczyłem się na depresję( to była zła diagnoza)- od 2005 roku do 2012 roku nie leczyłem się - Dzięki za odpowiedź - pewnie tez zależy to od tego na kogo sie trafi na komisji i w jakim regionie. Na jak długo otrzymaliście stopień ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są tak skonstruowane, że stopnia niepełnosprawności/renty nie dostaje się na konkretną jednostkę chorobową(np. F20.0) tylko na stopień zaawansowania choroby=utrudnione funkcjonowanie/niezdolność do samodzielności. Czyli w teorii ktoś z "lekką" schizofrenią może nie dostać, a ktoś dajmy na to z bardzo "ciężką" nerwicą może dostać. Ale to tylko teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger czyli teoretycznie mogą nie podwyższyć - bo w miarę jestem samodzielny pracuję.Tylko , że pracuję jako dozorca praca nie wymagająca odpowiedzialności.Bez orzeczenie nie miałbym szans na żadną pracę -Polska kraj absurdu.

 

-- 05 mar 2014, 13:25 --

 

:smile: Otrzymałem umiarkowany stopień na 3 lata. Do tego jeszcze uzyskałem zasiłek pielęgnacyjny na ten okres. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×