Skocz do zawartości
Nerwica.com

Twoja sytuacja zawodowa


carlosbueno

Twoja sytuacja zawodowa  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja sytuacja zawodowa

    • uczę się w szkole średniej lub niższego stopnia
      3
    • studiuje dziennie
      6
    • pracuje legalnie na etacie
      20
    • pracuje na zlecenie, dorywczo, jako wolny strzelec
      3
    • pracuje na czarno
      4
    • jestem bezrobotny
      9
    • jestem na utrzymaniu rodziny, innych( brak rejestracji w urzędzie pracy)
      5
    • renta/ emerytura
      5
    • inne
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że niektórzy mogą mieć problem z wybraniem jednej opcji bo można przecież być na rencie i pracować, albo być bezrobotnym i robić na czarno, takę w takim wypadku należy zaznaczyć albo główne źródło dochodów albo to co bardziej nas określa, kim się czujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno,

albo być bezrobotnym i robić na czarno

No, to akurat jest niemożliwe. Pracujący bezrobotny :shock: . Nawet jak robisz nielegalnie to już nim nie jesteś. Chyba, że chodzi Ci tylko o oficjalny status w UP pozwalający na ubezpieczenie zdrowotne.

 

mark123,

Studiuję dziennie + jestem na utrzymaniu rodziców.

W Twoim przypadku, to że jesteś na utrzymaniu rodziców jest jak najbardziej normalne. W ankiecie 3 opcja od dołu jest raczej dla tych, którzy być już nie powinni, ale na razie innego wyjścia nie mają. Przynajmniej ja to tak interpretuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuję dziennie + jestem na utrzymaniu rodziców.

to powinieneś zaznaczyć studia dzienne, to utrzymanie dotyczy kur domowych, utrzymanek i utrzymanków, leniwych synalków co pokończyli szkoły a nie zarejestrowali się jako bezrobotni. ;)

 

-- 10 paź 2013, 14:07 --

 

No, to akurat jest niemożliwe. Pracujący bezrobotny :shock: . Nawet jak robisz nielegalnie to już nim nie jesteś. Chyba, że chodzi Ci tylko o oficjalny status w UP pozwalający na ubezpieczenie zdrowotne.
chodziło mi o oficjalny status. Zresztą b. ciężko jest skonstruować w tym temacie ankietę która by wszystkich zadowoliła bez dublujących się możliwości, musiałbym się zagłębić w prawo pracy i ogólnie parę godzin poświęcić a nie chce mi się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno,
albo być bezrobotnym i robić na czarno

No, to akurat jest niemożliwe. Pracujący bezrobotny :shock: . Nawet jak robisz nielegalnie to już nim nie jesteś. Chyba, że chodzi Ci tylko o oficjalny status w UP pozwalający na ubezpieczenie zdrowotne.

E tam ubezpieczenie. Co chwilę spotykam się z przypadkami, gdy ktoś pracuje na czarno i bierze z Urzędu Pracy zasiłek dla bezrobotnych. Więc jak najbardziej taka osoba jednocześnie pracuje na czarno i jest bezrobotnym - są to dwa źródła utrzymania :P

 

-- 10 paź 2013, 14:31 --

 

A jeśli miałabym się przyczepić do ankiety, to powiedziałabym, że "praca zlecenie" i "wolny strzelec" powinny być osobno. Bo jak wszyscy dobrze wiemy w większości przypadków "umowa zlecenie" nie dotyczy faktycznie zlecenia, co jest po prostu sposobem na obniżenie kosztów. Chodząc do tego samego miejsca pracy miesiąc za miesiącem i robiąc dokładnie to samo w określonych z góry godzinach - nie czułam się freelancerem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli miałabym się przyczepić do ankiety, to powiedziałabym, że "praca zlecenie" i "wolny strzelec" powinny być osobno. Bo jak wszyscy dobrze wiemy w większości przypadków "umowa zlecenie" nie dotyczy faktycznie zlecenia, co jest po prostu sposobem na obniżenie kosztów. Chodząc do tego samego miejsca pracy miesiąc za miesiącem i robiąc dokładnie to samo w określonych z góry godzinach - nie czułam się freelancerem

racja, mi chodziło raczej o tych co codziennie nie odbębniają pracy w ustalonych godzinach, ale pod względem prawnym to rzeczywiście zlecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalny full etat w drukarskim piekle.

 

1/3 uzytkownikow na etacie I tylko 1/4 bezrobotnych to moim zdaniem niezly wynik zwazywszy na tematyke forum.

Niby tylko 19% na bezrobotnym ale doliczając do tego tych na utrzymaniu innych i rencistów wychodzi 45% czyli blisko połowa nie pracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tylko 19% na bezrobotnym ale doliczając do tego tych na utrzymaniu innych i rencistów wychodzi 45% czyli blisko połowa nie pracuję.

No, w sumie fakt, nie wziąłem tego pod uwagę. Jak widać do pracy w GUSie się nie nadaję, za to mógłbym zrobić karierę w dziale PR jakiegoś polityka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×