Skocz do zawartości
Nerwica.com

wielki exodus z Polski trwa


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Okrągły stół to było przedstawienie dla mas wykreowane przez komunistyczny beton wespół z tzw pseudo opozycją-zakulisowo dogadali się jak podzielić cały majątek Polski między siebie.

Wiadomo, za darmo nikt władzy nie oddaję, trzeba było finansowo a i też częściowo politycznie wynagrodzić "oddanie władzy kapitalistom i demokratom". Władza wasza(ludu), kasa nasza( komuchów) tak to było choć tej władzy tez do końca nie oddano, przynajmniej w resortach siłowych i wywiadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuzynów pracujących w Niemczech i Norwegii...Jeden woli do Niemiec jezdzić po kilkaset km i w Niedziele i wracać w piatek niż tam mieszkać...Ci z Norwegii chwalą sobie, no ale oni są razem i pojechali z rodzinami, więc to co innego...Ale jednak mówią, że dość ciężko sie tam zasymilować. Nowregowie mają taką socjalną postawę akceptacyjną, ale zasymilować sie jest ciężko.Mają coś takiego, że jednak natakim emocjonalnym poziomie cięzko im inność zaakceptować. Takiej ciekawości w nich nie ma. Na pewno kasa jest ekstra, dzieciaki wychowujący sie w Norwegii są bardzo zadowolone...no ale jadąc samemu to trochę inny chleb...Ja jakbym miał jechać za granicę to tylko z założeniem powrotu jak już coś zarobię...i raczej już chciałbym mieć jakis zawód. Chociażby zrobić jakieś kategorie na prawko i troche w PL wcześniej pojezdzić...bo moja przygoda z UK to troche depresyjna była :smile: Jakoś ta społeczność polskich dorobkiewiczów nie zrobiła na mnie wrażenia szczęśliwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moja przygoda z UK to troche depresyjna była :smile: Jakoś ta społeczność polskich dorobkiewiczów nie zrobiła na mnie wrażenia szczęśliwej
Na mnie podobne wrażenie zrobiła. Polacy w wielu przypadkach wcale tam tacy szczęśliwi nie są, raz rozłąka z rodziną, dwa też życie w kupie aby było taniej w polskim geccie ani przyjemne ani rozwijające nie jest, alkoholizm jest tam niezwykle powszechny wśród emigracji bo picie alkoholu to czasem jedyny sposób spędzania wolnego czasu. W Holandii w polskich hotelach robotniczych to chyba jeszcze gorzej alkoholizm, narkomania albo trzepanie nadgodzin i życie pracą bez prywatności i prawdziwego życia i tylko liczenie Euro. No ale zdaję sobie sprawę że ja byłem na samym dnie imigrantów z racji słabego języka, braku jakiegokolwiek fachu i zaradności bo wiem że sporej części życie tam układa się bardzo dobrze, integrują się i żyją na poziomie nieosiągalnym w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrągły stół to było przedstawienie dla mas wykreowane przez komunistyczny beton wespół z tzw pseudo opozycją-zakulisowo dogadali się jak podzielić cały majątek Polski między siebie.

Wiadomo, za darmo nikt władzy nie oddaję, trzeba było finansowo a i też częściowo politycznie wynagrodzić "oddanie władzy kapitalistom i demokratom". Władza wasza(ludu), kasa nasza( komuchów) tak to było choć tej władzy tez do końca nie oddano, przynajmniej w resortach siłowych i wywiadzie.

Ale my Polacy uniknęliśmy tego piekła,co wybuchło w byłej Jugosławii.Zresztą w 1989 byłem dziecko ( rocznik 1977) i mało mnie to interesowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Polska wykrwawia się emigracją młodych ludzi. To są ogromne straty. Nie wiem, czy to nie jest jakieś celowe działanie. To bardzo mocno osłabia nas jako Polskę. Bardzo osłabia naszą Ojczyznę, jeśli młodzi ludzie nie pracują dla jej rozwoju, wyjeżdżają za granicę i tam niestety zapuszczają korzenie. Może być tu bardziej smutna konstatacja, że młodzi ludzie nie mają w Polsce szans założyć rodzinę, rozwijać się i pracować – chociaż chcieliby tego. Nawet jakby młodzi ludzie chcieli wrócić do Polski, to mówią, że nie mają po co, bo nie mają tu pracy, nie mają szans na mieszkanie – zwróciła uwagę poseł Marzena Machałek.

 

To wszystko jest smutne :(

 

-- 08 paź 2013, 10:27 --

 

Z danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że poza granicami naszego kraju mieszka już 18 mln Polaków. To prawie połowa ludności Polski - informuje stooq.com.

 

Co będzie z nasza Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, to jest taka własnie typowa "polska gospodarka" /wyjasniam : zwrot "polnische Wirtschaft" to w j. niem. okreslenie niegospodarnosci i marnotrawstwa/. Najpierw Polska łoży na utrzymanie i wykształcenie młodego człowieka, a potem nie daje mu szans na godne zycie ... wtedy on emigruje i młody, zdrowy i wykształcony zasila swoja pracą inne kraje, które z tego profitują. O-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, na emerytury na ziemie łojców wrócą tez ci, co teraz pracuja i żyją w UK albo DE... beda mieli emerytury wypracowane za granicą i z tego beda sie utrzymywać. A co do przyszłosci naszego kraju to jej nie widze, pewnie będzie tak osłabiony ekonomicznie, że zostanie przejety wprost przez jakies inne panstwo, albo zalany przez jakąs nację, która go stopniowo opanuje od wewnątrz; jak muslimy robią z Francja i Niemcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest kraj nie do zmiany. Nie wierzę, że to się szybko zmieni. Że będziemy wobec siebie serdeczni, sympatyczni i do rany przyłóż. Gdybym mógł to zrobić teraz, to bym wyemigrował. A przyjdzie mi na to trochę poczekać, aż się spełnię zawodowo - mówi Jarosław Kuźniar, prezenter stacji TVN24.

 

Co na to młodzi ludzie? Czy oni też chcą emigrować? Sprawdziliśmy. Wyniki naszej krótkiej sondy są przygnębiające. Młodzi chcą wyjechać, choć nie koniecznie z tych samych powodów, co prezenter.

 

-- 08 paź 2013, 10:57 --

 

To kto zostanie w kraju, tylko rzad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, Lecz z tego co czytam , w naszym kraju za parę lat nie będzie nikogo...to wszystko przeraza.

Pozostaną emeryci, chociaż im również emerytury chcą zmniejszać , za co będą żyć?

Za parę to może jeszcze nie bardziej za parędziesiąt, zresztą w Bułgarii, Rumuni czy na Litwie w tym aspekcie jest jeszcze gorzej, wygląda na to że prawie cała Europa środkowo -wschodnia się wyludni i zestarzeje, albo przyjdą tu Chińczycy bo raczej nie muslimy bo przecież socjalu im nikt nie da.

 

-- 08 paź 2013, 11:12 --

 

Albo na tym terenie stworzy się zielone płuca Europy, skansen i gigantyczny park krajobrazowy gdzie ludzie z zachodu będą przyjeżdżać wypocząć na łonie natury i zapolować na dziką zwierzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiście mam nadzieje, że sytuacja sie zmieni. Może będziemy w stanie ściągnąć pracowników z Białorusi, Ukrainy i innych krajów słowiańskich... Emigracja zarobkowa tez w swej dużej czesci jest emigracją kilkuletnią, albo taką w której kasa idzie do kraju...W Portugalii prezydent namawia ludzi do szukania pracy w Angoli, Mozambiku :smile: ...tez nie mają wesoło. Mały kraj UE a obywatele muszą jezdzić za pracą do Afrykańskiej dyktatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Na Białorusi, Ukrainie i innych krajach słowiańskich sytuacja demograficzna jest jeszcze gorsza niż w Polsce, jakby oni mieli możliwość legalnego wyjazdu na zachód to chyba połowa jej ludności by wyjechała, skoro w końcu mało atrakcyjna gospodarczo Polska jest dla nich zarobkowo atrakcyjna.

A co wyjazdów kilkuletnich i powrotów to jak wyjechałem do Anglii w 2006 na początku też tak myślałem że większość ludzi powróci, bo oszczędzała, zbierała kasę i nic się nie integrowała, wielu powróciło do kraju ale za parę miesięcy, lat znowu wrócili albo wyjechali do innych krajów byle nie Polska. Teraz większość myśli tam zostać, sprowadzają rodziny, biorą kredyty na dom lub dostają od państwa a nowi emigranci często z ta myślą jada bo im klapki z oczu opadły że w Polsce będzie może kiedyś lepiej. No i ludzie przyzwyczaili się do tamtejszych standardów i płac i w Polsce za 2 czy nawet 3 tys brutto zł pracować nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się pogodzić z tym,że Polska zawsze była i będzie biedna.

 

??? Polska nie jest biedna. Niektórzy obywatele są biedni...ale nie wiem czemu PL nazywasz biednym krajem. Państw jest koło 200 a my jestesmy w pierwszej 30 ...więc nie bardzo to rozumiem...a nawet jeśli nazwać PL krajem biednym. Jeśli mówić o niedostatku itd...to nie wiem czemu mamy sie z tym godzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska jest biedna jak na Europę, w szczególności UE gdzie w większości statystyk jesteśmy 3-ci od końca tylko przed Bułgarią i Rumunią. Ale w Afryce czy Ameryce Łacińskiej uchodzilibyśmy za eldorado ;) Gdyby w Niemczech, UK, Skandynawii itd zarobki nie były 3-4 razy wyższe to Polacy by nie uciekali z Polski i tak nie narzekali, ale że mechanizmy porównawcze są silne i do tego mamy łatwość emigracji to jest jak jest. W Afryce czy innych biednych państwach dopóki ludzie nie wiedzieli że gdzie indziej życie wygląda dużo inaczej ludzie byli dużo szczeslwsi a tak z mediów czy z opowiadań innych słyszą jak wspaniale żyje się gdzieś w świecie czują się sfrustrowani co rodzi niezadowolenie i chęć emigracji.

 

-- 09 paź 2013, 15:14 --

 

Gdyby nasi przodkowie z lat 30-tych czy nawet z czasów komuny zobaczyli jak żyje teraz przeciętny Polak to uznali by to zbytek i luksus. Ludzie wyrzucają jedzenie bo nie są w stanie wszystkiego zjeść co kiedyś było nie do pomyślenia. Ludzie zwykle mają pełne szafy ubrań a kiedyś mieli jedno na parę lat, dzieci mają pełno zabawek i nowe ubrania i i podręczniki a nie po rodzeństwu. Większość ma samochody kiedyś oznakę luksusu już nie mówiąc o sprzęcie rtv, agd który wymienia się co parę lat. A ludzie narzekają jak narzekali i dzieci się nie rodzą bo mało kogo na nie stać. No ale Anglicy i Niemcy też narzekają mimo że parę razy więcej od nas zarabiają a mówią że jest ciężko, na nico ich nie stać mimo ze mają nowe auto, jedzą w restauracjach i 2 razy w roku na wycieczki zagraniczne jeżdżą. Ale ludzi nigdy nie zadowolisz bo ktoś inny zawsze będzie miał więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mogę zrozumieć zdanie że PL jest biedna..ale ciężko sie pogodzić ze stwierdzeniem że będzie tak zawsze i trzeba sie z tym pogodzić

Trudno aby Polska się wzbogaciła przynajmniej jakoś wyraźnie jak grozi nam poważny kryzys demograficzny, ilość emerytów większa od ludzi w wieku produkcyjnym bo młodsi wyjadą albo się nie narodzą. No i co z tymi ciągle rosnącymi długami, chociaż w tym wypadku prawie wszystkie kraje są horrendalnie zadłużone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, Lecz z tego co czytam , w naszym kraju za parę lat nie będzie nikogo...to wszystko przeraza.

Pozostaną emeryci, chociaż im również emerytury chcą zmniejszać , za co będą żyć?

Ja zostanę, bo mi mało pieniędzy do życia trzeba. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to przesada,że wszyscy młodzi uciekają.U nas w Łosicach,pełno młodych na ulicach.

Na Łosicach się Polska nie kończy, najwięcej wyjechało z podlaskiego, opolskiego i Podkarpacia gdzie na wsiach tylko starcy zostali, albo eurożony i eurosieroty żyjący z przesyłanych pieniędzy, ale coraz więcej dołącza do mężów tam. Do tego cześć osób pracuję np parę miesięcy za granicą i później wraca na parę do Polski i tak w kółko, a ludzie mieszkający blisko granicy Niemieckiej czy na Śląsku w tygodniu pracują w Niemczech, Austrii a na weekendy są w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×