Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej wszystkim


cassidy87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Bardzo fajnie, że takie forum istnieje - przynajmniej wiem, że nie jestem sam. Moja "przygoda" z depresją i nerwicą trwa od czasów mniej więcej szkoły średniej, czyli w tej chwili już jakieś 10 lat z przerwami i okresami większego lub mniejszego nasilenia. W tym roku udałem się po poradę do psychiatry, jednak leki, które mi przepisał są moim zdaniem okropne. Mam wrażenie, że ich skutki uboczne są gorsze niż sama choroba - dlatego postanowiłem, że nie będę ich brał. Czasem w chwilach, gdy spodziewam się nasilonego stresu ratuję się afobamem lub relanium - pomaga świetnie, bez skutków ubocznych. Obecne nasilenie depresji, wynika pewnie z nastania pory jesiennej. Jestem w pełni świadomy tego co się ze mną dzieje, ale nie mam pojęcia jak to zwalczyć. Pisząc to, mam niewielki przebłysk nadziei i nieco lepszego nastroju. Problem w tym, że zaczynają się tlić myśli samobójcze. Nie chcę tego, ale wiem, że może przyjść taki dzień, w którym stracę kontakt z rzeczywistością i zrobię to. Momentami nie ufam sobie samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia, nie rozmawiałem z psychiatrą o zmianie leków. Jestem bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju środki farmakologiczne i zazwyczaj odczuwam większość najgorszych skutków ubocznych z ulotki. Fakt - leki, które mi przepisał lekarz działały, depresja i nerwica odpuściły w czasie brania leków. Jednak tak jak pisałem - skutki uboczne były gorsze niż sama choroba. Chciałbym z tego wyjść sam, ale nie mam jeszcze pojęcia jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często gęsto skutki uboczne mijają po jakimś czasie, kiedy organizm z lekka się przystosuje do danej substancji. Jaki to czas? Ciężko powiedzieć, u każdego może to wyglądać inaczej. Lekarz też z początku może dobrać mniejszą dawkę i stopniowo ją zwiększać. Sęk w tym, że wypadałoby się jednak wybrać na rozmowę i przegadać temat, bo skoro leki w jakiś sposób pomagały, to może jest jakaś inna pozytywna alternatywa i sposób na wyminięcie większości ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cassidy, ja na Twoim miejscu poszłabym do psychiatry, ja też miałam wiele leków z efektami ubocznymi, nie da się od razu dobrać właściwego, a przynajmniej małe szanse, trzeba próbować, a nuż teraz dostaniesz takie, które będą Ci odpowiadały. Idź zwłaszcza, że pojawiają się myśli samobójcze! A to, że chciałbyś wyjść z tego sam.. ech, ja też miałam taką nadzieję, a tymczasem biore leki od 8 lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×