Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obawa przed ciążą...


irineva

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję wszystkim to co mnie wyleczyło i to co jest udowodnione naukowo za naprawdę skuteczne przy OCD - terapię poznawczo-behawioralną a w szczególności intensywną terapię ERP. To o czym pisałam wyżej to mniej-więcej pisane "po ludzku" założenia tej terapii. Można ją sobie nawet zrobić samemu (jak jak zrobiłam to ja). Choć nie wiem czy w wieku lat 16 nie przydałoby się dobre wsparcie z terapeutą poznawczo-behawioralnym (i to może być problem bo takich jest mało a jak są to trzeba im dużo płacić lub czekać na termin przez rok czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, jeśli można,to lepiej się nie pakować w hormony,mają nie fajne uboki,tym bardziej w taki młody organizm.Sama biorę ponad rok,bo muszę z względy na problemy endokrynologiczne,ale szczerze mówiąc nie polecam tego na walkę z NN,to już lepsza terapia.Taki rodzaj farmakoterapii na chorobę psychiczną to nie jest dobry pomysł.

irineva, żeby zajść w ciąże to nie taka prosta sprawa,budowa narządów rozrodczych nie bez przyczyny jest taka a nie inna,także nawet jak napadnie Cię uczucie jak to sama nazwałaś że jesteś brudna,staraj się przezwyciężyć swoje obawy.Dobrze by było też nie przerywać terapii i leków.Uszy do góry nie Ty pierwsza i ostatnia masz takie myśli,z tego można wyjśc.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecajcie dziewczynie tabletek anty, to żadne rozwiązanie. :roll:

 

Sama mam nerwicę ostrą, z tym, że ja boję się panicznie wymiotów i co? Mam non stop brać leki przeciw wymiotne? Bez sensu kompletnego. Przyczynę trzeba zwalczyć w głowie, przegadać, wyjaśnić, stłumić lekami. Bez psychologa/psychiatry nie ejst to możliwe. Tak jak wspomniał przedmówca, tabletki nic nie pomogą.

 

Wiem jak trudne jest walczenie z nerwicą, ja od roku przegrywam... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×